Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány generációnak...

Szerintetek hány generációnak kell még felnőnie ahhoz, hogy elérjük azt a felfogást, hogy nem minden a nő dolga otthon?

Figyelt kérdés
tudom, van pár pasi manapság is aki megerőlteti magát, de a többség még mindig úgy él,hogy a házimunkák, gyereknevelés a nő feladata.
2012. nov. 4. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
73%

Hát, én pedig fizikailag nem fáradok. Nekem rendszeres a napi 12 óra agymunka, és ezt értékesebbnek is tartom bármiféle házimunkánál.


Én nem sajnálok senkit. Akinek nem tetszik a helyzete változtasson, szarok rájuk, mindenki maga dönti el mit csinál, de ne állítsuk már be szegény szerencsétlennek a nőket, holott már minden a kezünk alá van téve.

2012. nov. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
18%
Na kíváncsi vagyok ki kötne locsolórendszer az én virágaimra :)))
2012. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 anonim ***** válasza:
81%

Nem szeretném kifejteni a véleményem erről a dologról: lényeg, hogy nem kell általánosítani, és megfelelő "párt" kell választani magunk mellé, ha az illetőnek van egy kis intelligenciája, akkor ez tökéletesen megoldható.


Egyébként ez itt Magyarországon csak rosszabb lesz, mert aki nem cigány, vagy nem normális ember (aki tud gondolkodni, tudja mi az a szerelem, és nem helyezi középpontba azt, hogy muszáj lennie egy társunknak), az hungarista, "turbómagyar", aki a régi szemléleteknek él, vagyis szerinte a nő maradjon otthon. És sajnos ilyenből egyre több lesz, mert a mostani politikánk ezt megkívánja.

2012. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 A kérdező kommentje:

utolsó..ebben is teljesen egyetértek.

magyarokról megvan a véleményem, nem is tudom miért ide születtem, a sok nagy magyartól teljesen kivagyok. jövőre költözünk külföldre, olyan országba ahol már az a szokás, ha a férfi megy gyesre és ő várja a nőt otthon tiszta házzal és kajával.

na nem ezért megyünk oda, hanem a megélhetés miatt, csak mondom,hogy teljesen más a kettő..

2012. nov. 4. 19:13
 45/90 anonim ***** válasza:
0%

Itt is van olyan férfi, aki gyesen van.

Szerintem ez akkor jó megoldás, ha a nő sokkal többet keres, de egyébként szerintem megalázó.


Beszélhetünk civilizációról, de attól még valamilyen szinten hasonlítunk az állatokra. Ott a hímek dolga a család védelme, nem pedig az utódok pátyolgatása napi szinten.

Nekem is megalázó lenne, ha olyan férfihez mennék haza, aki GYES-en van. Nagyon nehezen tudnék rá erős, kemény férfiként nézni, akármennyire is nem akarom, akkor is így érzem.


Azon pedig hülyére röhögném magam, ha GYES depis lenne :)

2012. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 A kérdező kommentje:

megalázó? szerintem meg az,ha egy nő cselédnek van nézve..

rengeteg állatfajnál van az,hogy a hím törődik a kicsikkel.ilyenről nem hallottál,ugye? a fészket sem csak a nő rakja össze egyébként és tartja rendben. :)

2012. nov. 4. 19:22
 47/90 A kérdező kommentje:
az meg a másik,hogy a házimunkához nem tudom,hogy jön a védelem..na meg az aztán kemény védelmi funkció,hogy ül a TV előtt a férfi és simán bárki betör a házba. ne nevettess már..:D
2012. nov. 4. 19:22
 48/90 anonim ***** válasza:
5%

Az, megalázó és attól, hogy neveli a gyerekét még senki nem lesz cseléd.


Többnyire egyébként a párok is közösen veszik a házukat és közösen is van rendben tartva, attól nem lesz egyben, hogy anyuci kétnaponta felmos.

És az, hogy gondoskodik róla nem jelenti, hogy ő van GYES-en.

Egyébként könyörgöm, a gyereknek anyatejre van szüksége, nincs az a tápszer, ami helyettesítheti. Ezzel lehet vitatkozni, csak nem érdemes. A legegészségesebb, ha a gyereket anyatejjel anyamellből tápláljuk, erre pedig egy férfi nem képes.

Nem véletlenül a nő megy GYES-re.

2012. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
13%

Hát azért az gyönyörű, ha valakihez úgy törnek be, hogy ül a TV előtt.

Egyébként nem fizikai védelemre gondoltam, hanem anyagira.

Megnézem én, hogy melyik nő tartja el GYES-ből a gyerekét.

Ez egy olyan helyzet, ahol egy férfi igenis eltartja a családját, ezért is kell 100x meggondolni kinek szülünk. Mert lesz, aki a pofádhoz veri, de a normálisabbja felfogja, hogy ez így van rendjén, mert azt a gyereket szoptatni kell fel kell hozzá kelni, lehetetlen mellette dolgozni.

2012. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 A kérdező kommentje:

a gyereknevelés nem egy szülő feladata és nem abban merül ki,hogy a férj nem csinál otthon semmit.

sok nő van akinek nincs teje. 1,5éves koráig bőven elég szoptatni és utána a férfi is lehet otthon a gyerekkel.

2012. nov. 4. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!