Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány generációnak...

Szerintetek hány generációnak kell még felnőnie ahhoz, hogy elérjük azt a felfogást, hogy nem minden a nő dolga otthon?

Figyelt kérdés
tudom, van pár pasi manapság is aki megerőlteti magát, de a többség még mindig úgy él,hogy a házimunkák, gyereknevelés a nő feladata.
2012. nov. 4. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
44%
Nőként végzek elég kemény szellemi munkát. Elismerésem annak, aki ebben nem fárad el.
2012. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 A kérdező kommentje:

24.

jaj értem, szegény férfiak lefáradnak a szellemi munkában, de a nők, munka+háztartás+ gyerekek mellett nem. teljesen jogos. nem is értem miért élnek míg ilyen felfogással emberek.

2012. nov. 4. 19:01
 33/90 anonim ***** válasza:
7%
Megnézném a kérdezőt, ahogy 8 órában szoftvereket tesztelne és nem fáradna el kőkeményen :D
2012. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 anonim ***** válasza:
28%
Úgy látom valaki kifogott egy pasit, aki nem akar segíteni, ezért itt megy a hiszti :D
2012. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 A kérdező kommentje:
bocsi nem 24nek ment, hanem 30nak.
2012. nov. 4. 19:02
 36/90 anonim ***** válasza:
42%

Én épp azt mondtam, hogy nem csinálják meg ezt a nők, nekem meg ég a pofám.

Nem főznek, aztán csodálkoznak, ha betegek, nem olvasnak a gyereknek,aztán azon is csodálkoznak, ha nem ismeri meg a hangjukat, vagy nem hallgat rájuk, a gyereknek semmi szókincse, ezen is majd megy a meglepődés.


Na most akkor mégis mivel jobb bárki?

Meg mondom, tele van az oldal unatkozó nővel, érdekes módon én alig látok férfit. Biztos olyan marha sok munkája van mindenkinek.

Sajnálnék én bárkit, ha lenne miért. De ezek után bocs, nem megy.

2012. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
63%

Nézd. Amíg az anyuka rendszeresen rászól az apukára hogy ne így ne úgy nevelje a közös gyereküket, míg az anyuka dönt egy csomó mindenben a gyerekneveléssel kapcsolatban addig érthető is ha az apuka azt mondja a gyerek nevelés az anya dolga. Előbb azt kéne megtanulni, hogy nem az én gyerekem-te gyereked hanem a MI gyerekünk. Ha közösen nevelik, közösen veszik ki a részüket akkor lehet egyenlőként tekinteni egymásra.

Abban sem értek egyet veled hogy a kerti munka nem egyenlő az otthoni házimunkával..Miért is?? Hiszen ha van kert akkor ott mindig van mit csinálni. Télen-nyáron. Nyáron ugye ha mást nem füvet nyírni, locsolni stb. Télen meg a hólapátolás.. De ha nincs kert mert mondjuk panelban él az ember.. Akkor is van mit csinálni a férfinak-

Nekünk van egy picike kertünk. Mindig a párom nyírja a bokrokat, és gazol a kertben. Bent a lakásban mindig ő porszívózik, és hétvégén mindig ő főz. Ha kiég a villanykörte vagy bedöglik a mosógép vagy bármi, mindig ő csinálja meg. Ha rám jön a lakberendezés mindig ő hurcolja a bútorokat ide-oda.. Szerintem ma már szinte mindenhol besegít a férj is. Ahol nem ott teljes elnyomás van, de ez egyéntől függ nem a társadalmi elvárásoktól..

2012. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 A kérdező kommentje:

34.

villamosmérnök vagyok fejlesztek, integrálok, kutatási feladatokban veszek részt. sosem fáradtam el annyira benne,mint a favágásban, pedig a hétvégén vágtunk együtt a párommal :)


és ő segít nagyon sok mindenben, én csak a többi nőt sajnálom, akik nem állnak ki magukért. vegyük a szomszédot, mindig nekem panaszkodik.

2012. nov. 4. 19:05
 39/90 anonim ***** válasza:
100%

" Csak épp semmi értelme ezen vitatkozni, mire belekezdenénk abba, hogy na most ki a soros, vagy ki csinálja, addigra már le is járt a gép. "

Az egyéni probléma, hogy olyan férfi van melletted akivel vitázni kell a házimunkáról.

2012. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 A kérdező kommentje:

38. én is elítélem azokat a nőket, akik szerint csak Én gyerekem létezik, de valljuk be rengeteg pasi nem is akar benne részt venni, ha van rá lehetősége, ha nincs,mert nem tud mit kezdeni a gyerekkel, inkább játszik a neten.


füvet nyírni nem kell mindennap nyáron, automata locsoló létezik, ha már a nagy gépiesedő világnál járunk, gondolom nem mindennap romlik el valami és nem mindennap rendezel házat..

2012. nov. 4. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!