Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány generációnak...

Szerintetek hány generációnak kell még felnőnie ahhoz, hogy elérjük azt a felfogást, hogy nem minden a nő dolga otthon?

Figyelt kérdés
tudom, van pár pasi manapság is aki megerőlteti magát, de a többség még mindig úgy él,hogy a házimunkák, gyereknevelés a nő feladata.
2012. nov. 4. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem manapság senki sem hal bele a házimunkába. Beszórom a szennyest a gépbe, berakom a mosogatógépet, porszívózok, húzok tiszta ágyneműt, vasalok. MInden nap mást, néha többet is. Szól a zene nekem is és már meg is vagyok. Nem értem azokat, akik szenvednek, hogy jajj de sok. Nem kell szidolozni az ezüstöt sem viasszal vakarni a parkettát. Legyen tisztaság napi szinten a nagytakarításban meg segít a párom is. Míg ablakot pucolok ő leengedi a hűtőt vagy elhúzza a mosógépet és kitöröl alatta. Ez pár havonta egyszer.

Őszintén a hideg kirázna, ha nekiállna mosni meg vasalni, mert nem ért hozzá. Ettől nem esik le a gyűrű az ujjamról.

2012. nov. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg mindenki a maga sorsának kovácsa.

Ha valaki nem akarja nem csinálja és kész, szerintem senki sem kényszeríti, ahogy a párválasztásra sem kényszerítette senki.

Ha pedig valakinek jó, akkor nyilvánvalóan jól érzi magát, és én boldog vagyok, hogy ő boldog.

2012. nov. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 A kérdező kommentje:

utolsó:


igen ezt hívják teljes alárendeltségnek.

2012. nov. 4. 18:51
 24/90 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk régen nem két ember nyomorgott egy lakásban, hanem több generáció élt együtt, nem volt olyan gond, hogy hova tegye a gyereket, amíg ezt vagy azt csinál, mert mindig akadt egy szabad nagypapa, dédi, nagynéni, aki vigyázott rá.
2012. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 anonim ***** válasza:
54%

Teljes alárendeltség napi fél óra?


Ne vicceljünk már.


Nem tudom sokan mit akarnak ezzel elérni, de már én szégyellem magam, mert azt a hatást keltik, mintha a nők már erre sem lennének képesek.

Én még fát is vágnék, ha kellene, de manapság látom már a mosogatógépet megnyomni is magas valakinek, vagy nehéz.

2012. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
100%

Ha manapság mindent a gépek csinálnak, akkor miért is nem végeznek a férfiak házimunkát? Ha ez annyira könnyed dolog, akkor miért esik nehezükre a férfiaknak segíteni benne?

Azonkívül kíváncsi lennék arra a nőre aki 2-3 gyerek mellett fél óra alatt letudja a házimunkát.

2012. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 A kérdező kommentje:
meg azt se felejtsük el,hogy nagyon sok férfi ma csak annyit csinál,hogy ül a gép mögött, tárgyal, tehát szellemi munkát végez..akkor ők mi áron jönnek a régi felfogással?:)
2012. nov. 4. 18:57
 28/90 A kérdező kommentje:

27. ott a pont.

a férfi sörözés helyett berakja az edényeket a mosogatógépbe, neki is max 10 perc, mégsem képesek rá és mégis ők voltak a nagy felsőbbrendű egyedek. röhej.

2012. nov. 4. 18:58
 29/90 anonim ***** válasza:
29%
A szellemi munka is bőven lefárasztja az embert...
2012. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
68%

Pedig 4 (+1 unoka, aki néha van ott) gyerek mellett is napi fél óra. Saját magam tudom tanúsítani.


Ki mondta, hogy nem tudják megcsinálni a férfiak? Meg tudják, ahogyan a nők is. Csak épp semmi értelme ezen vitatkozni, mire belekezdenénk abba, hogy na most ki a soros, vagy ki csinálja, addigra már le is járt a gép. Kertes háznál meg főleg el lehet osztani, és aki szerint ez így több, mint a kerti munka, azt én nem értem.

2012. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!