Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság lenne most elköltözni...

Bunkóság lenne most elköltözni? Nem bírok egy babával együtt élni

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, bátyám apunkkal maradt, én anyukámnál. Neki lett egy kapcsolata, terhes lett, de a pasi lelépett. A kicsi 3 hónapos, de nem bírom ezt az egészet. Suli után hazajövök, itt bömböl, anyukám tiszta ideg, engem ugráltat mindenért, velem kiabál, folyton csendben kell lenni. Beszéltem apukámmal azt mondta mehetek hozzá.

2013. febr. 6. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem ő is megérti.
2013. febr. 6. 22:28
 12/86 anonim ***** válasza:
22%

15 évesen csak Anyukád engedélyével költözhetsz el.

Ha meg tudjátok beszélni, hogy Apukádnál lakj, amíg nagyon síros a kicsi, akkor semmi akadálya,

2013. febr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
78%
Ha édesanyád nem megy bele a költözésbe, sajnos, csak az édesapád léphet egy új gyerekelhelyezési perrel.
2013. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem megy bele, akkor apukád kérvényezze bíróságon a gyerekelhelyezés módosítását.
2013. febr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
83%
Én teljesen megértelek. Nekem hasonló volt a helyzetem, annyi, hogy én 17 éves voltam. Mindegy, a lényeg, hogy a testvéremre is rám is kihatással volt, hogy Édesanyám milyen lelkiállapotban volt éppen és mindig elvárta, hogy mi vigyázzunk a kistesónkra amíg Ő elvégzi a feladatait. (egész nap) Én megértettem valahol Őt is, de én úgy vélem, hogy egy anyának nem szabadna a saját feladatait a gyerekeinek átpasszolnia. Nekem van egy lányom mostmár, mellette is el tudom végezni a dolgaimat és ha születne később egy másik gyermekem nem várnám el, hogy Ő végezze el a házimunkát helyettem. Néha megkérném, hogy segítsen be, ez elképzelhető, de nem állandó rendszerességgel!
2013. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
16%
(15 leszek)) - akkor anyukádnál a helyed! Nehogy azt hidd, hogy neki sokkal jobb, most, hogy egyedül maradt egy kisbabával, és még te is ott akarod hagyni? Jobb lenne, ha többet segítenél neki, meg a babának is, a jó hangulat és a jó viszony is ki fog alakulni köztetek előbb-utóbb, de úgy soha, ha nincs empátiád, megértésed a saját édesanyád iránt. Egy kisbabával sokkal többet kell foglalkozni, mint egy nagylánnyal, aki magától fel tud öltözni, magától készít magának ennivalót, és magától jár a wc-re. Végtére is a baba a te testvéred, még ha csak féltestvéred is, és mit fog mondani rólad, ha 15 éves lesz úgy, mint te most, hogy otthagytad őt is, meg a közös édesanyátokat is a bajban. Na gondolkozz csak!
2013. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
61%

Költözz el,ha apukáddal is jó a kapcsolatod.Gondolom bele fog egyezni,a gyereke vagy.

A helyedben én is elköltöznék,bármennyire is szeretem anyukámat,nem bírnék elviselni egy ordító,bömbölő,nyivákoló kisgyereket.Ráadásul én egyáltalán nem is szeretem a gyerekeket,nem is tudok velük mit kezdeni,idegesítenek és fárasztanak.

Gondolhatod,hogy mit kell átélnem egy olyan helyen mint pl háziorvos(gyerekorvos)gügyögnek meg 100x elmondanak valamit a gyereknek,aki nyilván nem érti meg,annál inkább csinálja...

Az olyan anyáktól meg falra mászok,akik a nagyobb gyerekkel neveltetnék a kicsit.Magának szülte meg a párjának,az ő gyereke,vigyázzon rá ő,foglalkozzon vele,vagy nem kellett volna megszülnie.Szerintem anyukádnak figyelembe kellett volna vennie hogy bizonyos korkülönbség már túl sok,és nem kellett volna 3.-ik gyereket vállalnia,főleg,hogy ez mindenkinek rossz.Neki is az lesz.

2013. febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
40%
15 évesek tanácsolnak 15 éveseknek???
2013. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok 15. éves és a válaszok többsége sem 15. évesnek tűnik, miért gondolod?
2013. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
40%
Kimoderáltattatok, de a véleményem akkor is az, hogy suttyó az ilyen. Ott van az anyád, akit magára hagyott egy csecsemővel egy pasas. Azt gondolod, hogy olyan hű de könnyű az élete? Hogy boldog? Egy szerető családban is rothadtul fárasztó egy 3 hónapos csecsemővel, hát még úgy, hogy el is hagyták közben. Magadtól kéne segítened, nem pedig az anyádnak szólni, hogy csinálj meg valamit. A baba pedig a testvéred. Ennyire tudsz az anyád mellé állni, mikor bajban van? Gratulálok. Én bizony oda álltam amikor 10 éves voltam, és született egy húgom. és csináltam házimunkát, sőt pelenkáztam is, sőt elvittem sétáltatni is, hogy anyám pihenhessen. És az én lányom is pont 10 éves volt amikor született a testvére és bizony ő is rengeteget segít. Fürdet, etet, altat, pelenkázik, játszik, és örömmel teszi, mert szereti a testvérét, és mert szeret engem, és segíteni akar. Az pedig, hogy egy anya ne passzolja át a feladatát a gyerekének, egy nagyon buta felfogás, a mai elkényeztetett kis semmirekellők véleménye. Egy normális családban fel sem merülne ilyen kérdés. Menekülj csak az apádhoz, hagyd magára az anyádat, remélem a kis három hónapos bébiből sikerül majd egy empatikus, szerető, segítőkész gyermeket nevelni.
2013. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!