Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság lenne most elköltözni...

Bunkóság lenne most elköltözni? Nem bírok egy babával együtt élni

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, bátyám apunkkal maradt, én anyukámnál. Neki lett egy kapcsolata, terhes lett, de a pasi lelépett. A kicsi 3 hónapos, de nem bírom ezt az egészet. Suli után hazajövök, itt bömböl, anyukám tiszta ideg, engem ugráltat mindenért, velem kiabál, folyton csendben kell lenni. Beszéltem apukámmal azt mondta mehetek hozzá.

2013. febr. 6. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
26%
Értem, utolsó. Tehát innentől kezdve a családokban csak es kizárólag egyetlen gyermek születhet, mert ha több különböző korú van, az elso szülott nem tud nyugodtan tanulni. Rendkívül okos es életszerű gondolat. Azonnal törvényt kellene ra hozni! Népszavazást, de rögtön!
2013. febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
25%
Hülye vagy??? A kistestver veszélyezteti a nagyot??? Ne röhögés mar!
2013. febr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
91%

Bemásolom még egyszer, mert úgy néz ki, hogy túl sokan el se olvassák a kérdést.


" Suli után hazajövök, itt bömböl, anyukám tiszta ideg, engem ugráltat mindenért, velem kiabál, folyton csendben kell lenni."

Bár tudom, hogy ebből megint csak a bömböl szót fogják felfogni.

2013. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
34%
Én is bírom mikor különböző kérdéseknél egyből rá fűtnek egy tinire költőzz!Igen ott van anyuka tiszta idegbeteg!Gondolom szerencsétlen nem kalkulálta be a pasi lelép.Aztán a lánya is le akar.Én is úgy gondolom ez anyád cserbehagyása.ugráltat,gondolom nem te mosól főzől pacsmagolsz a kicsinek.A kamaszok hajlamosak túl lihegni mindent amibe kicsit meg kell mozdulniuk.te is bömbőtél anyád még sem költözött el.Kicsit állj jobban mellé,ha te is megpattansz mi a garancia arra anyád nem roppanik össze?és még ott egy kicsi is.Akik azt mondják költözz vajon mint anya milyen pofát vágnának az ő gyerekük is költözne mert az élet nem habos torta?
2013. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem ártana megérteni a kérdező álláspontját is. Ő még nem felnőtt, hogy felelősséget vállaljon egy csecsemőért, aki ráadásul nem is volt tervezve. Mert kötve hiszem, hogy ezt a gyereket tervezte volna az anyja. Akarata ellenére belekényszerült egy olyan helyzetbe, amit jogosan a háta közepére kíván. Én tudom, miről beszélek. 13 éves voltam, amikor a féltestvérem megszületett és nekem sem az volt a reakcióm, hogy hú de jó. Eleve a kamaszkor egy krízisidőszak az ember fejlődéslélektanában és ezt még tetézheti, ha hirtelen kistestvére születik az embernek. Egyszerűen nem tud vele mit kezdeni: óriási a korkülönbség, alapesetben testvérek között 2-3 év korkülönbség van, együtt fejlődnek, együtt nőnek fel. Nem egyszerű megemészteni, hogy az embernek kis felnőttként lesz egyszer csak egy testvére. Ma már én is nagyon szeretem a húgomat, de úgy gondolom, hogy sem én, sem a kérdező nem marasztalható el azért, hogy nem fogadtuk lelkesedéssel az érkezését. Amúgy a húgomra a mai napig nem tudok 100%-ban a testvéremként nézni, olyan viszonyban vagyunk mint egy nagynéni-unokahúg. Az igazi, szó szoros értelemben vett testvérem a bátyám, aki 2 évvel idősebb nálam.
2013. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
69%

"Én is úgy gondolom ez anyád cserbehagyása" - én meg úgy gondolom, hogy az anyja akkor hagyta cserben a Kérdezőt, amikor a gyermekvállalási terveit nem beszélte meg vele, jogokat nem biztosított, ugyanakkor elvárásokat és kötelezettségeket meg nyugodtan a nyakába tenne.

Szerintem ott kezdődik, hogy egy családban pláne elvárható minimum, hogy minden olyan tagot bevonunk egy döntésbe is, akinek az életét az adott döntés alapvetően megváltoztatja, esetleg még kötelezettségeket is felvet vele szemben. Mert hát a jogoknak és a kötelességeknek illik együtt járniuk...

2013. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
22%
De faxa lenne, ha egy gyerek dontene arrol, hogy a szulo vallaljon e meg gyereket!!!
2013. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
80%
#57, miért szerinted a gyereknek kuss a neve, és az a dolga, hogy feltétlen módon engedelmeskedjen az anyja akaratának, akármit is tesz az? Bele se akarjon szólni a saját életkörülményeit radikális módon érintő dolgokba?
2013. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
20%

Persze, megint eletszeru helyzet, lassuk csak.

Anya es az elettars a gyerekhez: Pisti, Sanyival ugy dontottunk hogy gyereket /kutyat/uj munkat/masik lakast akarunk. Van ellene kifogasod? Ha van, akkor persze nem lesz gyerek/kutya/uj munka/masik lakas.

Ne rohogtess mar. A felnott dont komoly dologokban. A gyerekvallalas az pont nem a gyerek dolga.

2013. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
86%
Ha a gyerekvállalás nem a gyerek dolga, akkor a nevelés sem.
2013. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!