Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság lenne most elköltözni...

Bunkóság lenne most elköltözni? Nem bírok egy babával együtt élni

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, bátyám apunkkal maradt, én anyukámnál. Neki lett egy kapcsolata, terhes lett, de a pasi lelépett. A kicsi 3 hónapos, de nem bírom ezt az egészet. Suli után hazajövök, itt bömböl, anyukám tiszta ideg, engem ugráltat mindenért, velem kiabál, folyton csendben kell lenni. Beszéltem apukámmal azt mondta mehetek hozzá.

2013. febr. 6. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
12%
Nem hat. Bemasolnad, hogy hol volt szo arrol, hogy nevelnie kellene azt a gyerekt?
2013. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
88%

#59 - " A gyerekvallalas az pont nem a gyerek dolga."

Az előző válaszadó egyébként röviden és tömören válaszolt, de legyen kicsit hosszabban is:

OK, legyen így. De akkor ugye a nulla joghoz nulla kötelesség, nulla felelősség és nulla elvárás is jár ebben a témában? Akkor milyen jogon ágál bárki arról, hogy a lánynak "ezmegaz lenne a kötelessége", ha éppen szava nem volt a helyzet kialakulásában?

Én egyáltalán nem csodálom, ha az ilyen önmagukat rendszerint "rendpárti, értékelvű, konzervatív" jelzőkkel illető de valójában despota szülők mellől az első adandó alkalommal elmenekül a gyerek, akár egy rossz kapcsolatba beleugorva, rossz társaságba belekerülve is...

Valaki kérdezte itt az előbb, hogy és ha a lány anyja és apja együtt élne, akkor mit tanácsolnánk? Hát én jó szándékkal a nagyszülőket vagy a koleszt tudnám - azzal, hogy az ilyen helyzetet normálisan nem utólag kell kezelni, hanem megelőzni - pl. a gyerek bevonásával a döntésekbe.

2013. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
100%

61-es tessék:

" engem ugráltat mindenért"

2013. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom az ugraltatas ilyen borzalmas dolgokert van, mint pl "hozz mar ide kerlek egy pelenkat, szaladj mar le a boltba kenyerert, mosogass mar el". Mellesleg ez nem neveles. Hol irta, hogy nevelnie kellene a gyereket?
2013. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
100%
73%-os, ahelyett, hogy pattogsz itt, kioktatod a veled egyet nem értőket és lefitymálod a kérdező problémáját, megtanulhatnál helyesen írni. Pl. az 54-es számú komment tartalmilag és nyelvtanilag siralmas lett..
2013. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
100%

78%-os, neked még mindig az a fő baj a kommentjeiddel, hogy nem tudod értelmezni a problémát és rávetíted a saját életed és a saját előítéleteid a kérdezőre...


Azt se értem, honnan szeded, hogy biztos csak az a baja, hogy ki kell vinnie a szemetet otthon. Itt senki nem a családi összetartás megbontására vagy az anyjával való kiszúrásra buzdítja a kérdezőt, de mindegy..

2013. febr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
64%
15 év korkülönbség 2 gyerek között nagyon sok. Az anyuka nagyon felelőtlen volt. Ezzel a viselkedéssel csak megutáltatja a kérdezővel a babát. Költözz el apukádhoz, mert ez a helyzet így nem fog megjavulni. Nekem van egy olyan ismerősöm, akinek pont ennyi idősen született kistestvére. Ott együtt volt a család, boldogan éltek, a gyereket mégis nagyon megviselte, ami hozzájárult ahhoz, hogy kialakuljon nála a cukorbetegség, megváltozott rossz irányba a viselkedése is.
2013. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hétvégén beszélek vele, elköltözök.

Én szeretném szeretni a kicsit, végülis a tesóm. Úgy látom bátyámnak sokkal több türelme van hozzá, pont azért mert nem laknak együtt. Hátha így én is megszeretem. Nem akarom anyukámat cserbenhagyni, de akkor sem fogok mindent eltűrni neki. Tudom, hogy neki sem egyszerű, de ő vállalta (amúgy a pasi mondta, hogy ne tartsa meg, mert neki nem kell, utána le is lépett). Sajnálom meg minden, de nem leszek én is idegbeteg miatta. Van az osztályunkban is elég sok őrült, akik mindenért felkapják a vizet, nem akarok én is ilyen lenni. Apukám alapból nyugodtabb mint anyukám. Bár kicsit szigorúbb is, de inkább legyen az, mint ez.

2013. febr. 7. 17:55
 69/86 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert, majd írj a fejleményekről. Nyáron majd sokkal könnyebb lesz már minden szerintem, nem lesz iskola, addigra sokat nő a baba is.
2013. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
80%
Kérdezó (#68), szerintem ez így teljesen rendben van, sok sikert hozzá:)))
2013. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!