Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önzőség lenne a...

Tényleg önzőség lenne a férjemmel eltölteni kettesben egy hosszú hétvégét (csütörtöktől vasárnapig) csak kettesben, messze a gyerekünktől?

Figyelt kérdés

2 éves a pici, a nagyszülők vigyáznának rá addig, mi pedig elutaznánk kicsit külföldre.

Viszont a környezetemben sokan ezt önzőségnek titulálják és szerintük a gyereket is vinni kellene és hogy úgysem lesz el a nagymamával..

Ti hány évesen utaztatok el nélküle bárhová? Hogyan fogadták a többiek az ötleteteket?


2013. márc. 25. 21:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/171 anonim ***** válasza:
94%

1. 21:15 Ki mondta, hogy 2 havonta? Lehet, hogy mondjuk 4 év óta először tudnának elmenni. Miért kell erről a kis nyugiról lemondani. Én biztos hogy mennék.

Csak legyintenék, mit piszmog rajta a sok hülye. Nem foglalkoznék senkivel.

2013. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/171 anonim válasza:
96%
Szerintem nincs azzal semmi baj ha a szülők elutaznak. Valamikor nekik is kell lazítani. A két éves gyerkőcöt pedig már nem kell szoptatni. A nagymama pedig már nevelt gyereket. Szerintem nem bűn élvezni az életet a gyerekvállalás után sem.
2013. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/171 anonim ***** válasza:
96%

Úristen, ennyi maradi vészmadár (2,3,4-es)!

Már miért ne mehetnének el pár napja kettesben, mi baja lesz a gyereknek? Nem idegenekre lesz bízva, hanem a nagyszülőkre, gondolom felneveltek már ők is pár gyereket, meglesznek. Attól még szeretik a gyereket, mert elutaznak!

Kérdező, jó nyaralást:)

Ne aggódjatok, a gyerekre biztos vigyáz a nagyi, ha meg ne adj isten lebetegszik, megoldják, akkor is megbetegedhetne, ha itthon vagytok!

2013. márc. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/171 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem is önző dolog én biztosan nem hagynám őt egyedül 4 napra úgy hogy pluszban még külföldre is megyek.. Az első gyerekem 11 éves korában hagytam a nagymamánál huzamosabb időre, a másodikat pedig 9 évesen.

A 2 éves gyerek még nagyon kicsi ahhoz hogy felfogja a szitut, nagy az esélye hogy egy idő után azt gondolná elmentek és nem jöttök vissza, majd végigsírná a hátralévő pár napot a nagyszülők örömére.

Kicsit gondolkozni is kellene néha, ha gyereketek van akkor az ő kényelme az első, minden más csak utána jön!

2013. márc. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/171 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy! Élvezzétek ki, jó szórakozást! :)
2013. márc. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/171 anonim ***** válasza:
92%
Menjetek, érezzétek jól magatokat, ne hallgassatok senkire! A legtöbb embernek egyszerűen nincs lehetősége erre (nincs, aki vigyázzon a gyerekre, vagy pénz/idő nincs rá), és inkább ideológiát gyárt arra, hogy miért nem csinál ilyet egy tisztességes anyuka. Ez butaság. A nagyszülőknek és a gyereknek is jót tesz egy ilyen hétvége. Önzőség egy gyereket kizárólag anyásra nevelni. Amikor kicsi voltam, és még élt a nagymamám, a szomszéd házban lakott, és imádtunk az öcsémmel nála aludni egész pici korunktól kezdve. Az mindig olyan volt, mint egy nyaralás.
2013. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/171 anonim ***** válasza:
95%
Dehogyis! Lehet, jót is tennétek ezzel a gyerekeknek és saját magatoknak is. Nem kell mindig az erkölcscsőszökre hallgatni.
2013. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/171 anonim ***** válasza:
95%

Hát akkor itt én most le leszek pontozva egyesek által, de azért leírom hogy megnyugtassalak kérdező: mi másfél éves korában már ott hagytuk a picit az én anyukámnál és két napra elmentünk egy wellness szállodába.

Az ég világon SEMMI nem történt! Leszámítva azt, hogy a gyerek a legjobb kezekben volt, a nagyszülők hihetetlen mód élvezték az együtt töltött időt a babócával, mi pedig teljesen ellazultunk, feltöltődtünk a párommal, csak egymásra koncentráltunk és ez nagyon jó érzés volt testileg és lelkileg is, nagyon jól esett az a két nap és maximálisan feltöltődve, új erővel tértünk haza!

Sőőőt, mondok egy mégjobban megbotránkoztató dolgot: mi minden évben 2x elmegyünk péntek-szombat-vasárnap egy-egy hétvégére kettesben, húúúú, BORZASZTÓ szülők vagyunk!!


Menjetek csak nyugodtan és érezzétek magatokat nagyon jól! :)

2013. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/171 anonim ***** válasza:
90%
menjetek csak. a gyerek meg megy ha már nagyobb lesz és esetleg emlékezni is fog a nyaralásra.
2013. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/171 anonim ***** válasza:
90%

Nem önzés.Ha az embernek gyermeke születik,valóban változnak a prioritások,de azt sem szabad elfelejteni,hogy nem csak Apa,és Anya vagytok,hanem férfi,és nő is.Nem szabad elhanyagolni a kapcsolatot a gyerek miatt,igenis kell a kikapcsolódás.4 nap nem a világ,és erre mindenkinek szüksége van.Nektek is,a kicsinek is,és a nagyszülőknek is.

Nálunk szerencsére normális a család,nem csak támogatják,de ösztönzik is az ilyen kirándulásainkat.Első alkalommal 4 hónapos volt,mikor teljes napra itthon hagytam,megfelelő mennyiségű lefejt anyatejjel,mert anyósomék megleptek egy bécsi adventi úttal.Rövid hétvégét másfél éves korában,hosszú hétvégét 2 éves korában loptunk magunknak.Most valószínűleg meg fognak itt kövezni,de nem érdekel.A családom,a környezetem támogatott minket,nem voltam sem önző,sem rossz anya senki szemében(amit itt írnak arctalanul,meg nem számít).

2013. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!