Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet úgy élni, hogy a...

Hogyan lehet úgy élni, hogy a férjem folyamatosan lelkileg terrorizál, lealáz, lehúz, minősít, lenéz, semmibevesz?

Figyelt kérdés
Van,hogy néha normális. Szeret engem, de nem normális.Soha nem kiabál, hanem gőgös, ironikus, lekezelő és ezt szép halkan, mivel felsőbbrendűnek érzi magát talán, de hangoskodás nélkül elő tudja adni. A gyerekeinkkel is közli, hogy anyátok egy idióta.
2013. jún. 4. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éve főzök legalább. Így is sokszor elrontok dolgokat. Túlsózom, túlfőzőm (mert nem szeretek a konyhában ülni és elfelejtem hogy fő a kaja), odaég a sült húsom... A legtöbb lábasom alja már szét van égve.

Mégsem akadok ki. Néha elsírom magam (ha a drága hús ég meg), de muszáj csinálni, így mindig igyekszek beleadni apait-anyait! Sok receptet és tanácsokat olvasgatok mostanában, nyitottam új ételek felé. Ha valami mégis sikerül önbizalmat ad a továbbiakhoz. Olyan nincs hogy 100%-ba szar mindig minden. Meríts erőt azokból a dolgokból amik sikerülnek.

2013. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Brian Tracy - Maximális teljesítmény című könyvet, ha gondolod elküldöm neked. Arról szól hogy te gátolod saját magadat abban hogy elérd amit akarsz mert az a beállításod magadról hogy úgysem fog menni, de ha ez megváltozik akkor bármire képes vagy amit el tudsz képzelni és hajlandó vagy energiát fektetni bele.
2013. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
31%
Ja és Csernus videót is ajánlom, főleg a Csernus-esteket, szinte mindig szó van arról hogy mit lehet tenni ilyen helyzetben mint amiben te vagy. Youtube-on megtalálod.
2013. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
25%

Hát, drága... nem akarlak megbántani, de amiket leírtál magadról, én nem annyira csodálkozom rajta, hogy a férjed semmibe néz. Sürgősen kezdjél magaddal valamit, mert ha még nem kamattyol félre, akkor hamarosan fog, és ahogy nagyobbak a gyerekek azt fogod észre venni, hogy már csak egyedül szerencsétlenkedsz. Tudod mi a legszörnyűbb az egészben? Hogy a férjedet jogosan nem is hibáztathatod ezért. Max. hogy nem mutat neked utat, viszont egy idő után az embernek azzal is tele lesz a hócipője, hogy "nekem ez úgysem fog menni".

A 12 éves lányom szokta ezt mondani, és annak ellenére, hogy szeretem, imádom, a húsom, a vérem, életem értelme, akkora pofont tudnék szívem szerint adni neki, hogy leszakad a feje.

2013. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
88%

"A 12 éves lányom szokta ezt mondani, és annak ellenére, hogy szeretem, imádom, a húsom, a vérem, életem értelme, akkora pofont tudnék szívem szerint adni neki, hogy leszakad a feje."


Azt ugye tudod, hogy erről leginkább te tehetsz? Úgyhogy ha ennyire pofozkodni van kedved akkor kezdheted is magaddal.

2013. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
100%
"akkora pofont tudnék szívem szerint adni neki, hogy leszakad a feje." - aztap*csa.
2013. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:
84%
Neked tarsasagba kellene jarnod, munkaba vissza menni, be vagy gyepesedve otthon es a bunko ferjed alazo szovegeit hallod, nem kapsz eleg implulzust. Oszinten, en egy 1 utan begolyosodnek az otthonlettol. Kulfoldon elek babysitterkent, mas gyerekere vigyazok,de munka utan, utana pedig megyek foiskolara 5 napot egy heten este 6-este 9-ig. Szeretem a gyerekeket, igaz nem az enyemek, de olyan jol esik utana intelligens, udvarias emberekkel talalkozni, hogy motivalva erzem magam es pozitiv hatassal van a lelkiallapotomra, amire szuksegem van, mert en is sokszor onbizalomhianyos vagyok, csak en teszek erte, hogy ebbol kikeveredjek. Mielott kijottem kulfoldre, abszolut nem tudtam fozni, semmit, meg a hagymat is hulyen vagtam, aztan itt rakenyszerultem, meg otthon felirtam konnyu recepteket lepesrol lepesre es mar bonyolultabb eteleket is meg tudok fozni, igaz kellett hozza egy kis ido, de ment es a parom mindig megdicseri. Latod, nem lehetetlen. A nyelvtanulas meg nem egyforman megy mindenkinek, nekem is nehez, meg ugy is, hogy kulfoldon elek, a baratom 4 nyelven beszel folyekonyan, nekem az angollal onmagaban tobb bajom van, mint neki 4-el egyutt veve, de en masban vagyok jo, mas erdekel, amirol tobbet tudok. Nem tudok enekelni, nem tudok tancolni, viszont rengeteget olvasok biologiat es csillagaszatot, mert kiskorom ota szerelmese vagyok ennek a ket fantasztikus tudomanynak, ezt fogok tanulni fosulin tavasszal, ahhoz, hogy jo legyek belole nem kiveteles tehetseg, hanem szorgalom es motivacio kell, amit te is ki tudnal alakitani, ha jobban a sarkadra allnal es valtoztatnal az eleteden. Uj part talalni meg sosem keso, meg gyerekkel sem, de hagyd abba a sirankozast, mert sajnos a gyenge embereket nehez tisztelni.
2013. jún. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem lehet így élni.

Miét vagy vele?

Abban tévadsz, hoyg szeret.

A szeretet = értékel, becsül, a lelki jólétedet szánt szándékkal táplálja, dicséri azokat a tulajdonságaidat, amikért csodál. Mások előtt Veled büszkélkedik.

2013. jún. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
53%

65-ös...


Sosem bántom, nem is bántottam, csak iszonyatosan dühít, mikor ilyeneket mond, hogy "én ezt nem tudom", olyankor legszívesebben megpofoznám. Lehet, hogy én rontottam el azzal, hogy mindent megkapott, el lett kényeztetve. De az is valószínűleg közre játszik, hogy a nagymama ilyen. Mi apummal talpraesettek voltunk mindig, anyum ilyen nyámnyila, bár őt is nagyon szeretem, csak nem értem meg. Úgy gondolom, hogy lustaság áll a háttérben, mert kényelmesebb elmenekülni, és minden felelősséget lerázni azzal, hogy "nem tudok..". Én még meg tudom nevelni a gyereket, de a kérdező.. hát ő már egy veszett ügy. Szerintem...

2013. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Most nem tudok gépezni, de jelentkezem majd.

2013. jún. 5. 09:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!