Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elmennétek az apukátokkal...

Ti elmennétek az apukátokkal és a bátyátokkal egy afrikai vadász szafarira?

Figyelt kérdés

Én nagy vadász családban nőttem fel, de sose szerettem a vadászatot. Nem is voltam soha még vadászni.

De elhívtak, hogy menjek el velük majd legközelebb Afrikába.

Egyrészt tök jó lenne világot látni:) Másrészt meg nem szeretnék nagyon halott állatokat látni:( Már itthon is rosszul vagyok néha a sok trófeától. Bese merek menni a trófea szobába:( De viszont ha nem megyek el még meg is sértődnének rám szerintem. Meg lehet rosszul érezném magam, hogy nem megyek világot látni:)


Szóval nem tudom:)

Ti elmennétek?


18/L


2013. júl. 30. 17:43
 11/94 anonim ***** válasza:
91%
A sportvadászatot én se támogatom, de elmennék, csak amíg ők vadász-szafarira mennek, én egy állat- és természetnézős (és nem lődözős) szafarira mennék el. Ha ennyire jól megy hogy meg tudják fizetni egy vadász szafari árát, a te külön utad se fog fájni, a többi programon meg együtt lehet lenni, és mégiscsak Afrika!
2013. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/94 anonim ***** válasza:
100%

Elmennék, de nem vennék részt olyan programon, amihez nincs kedvem vagy kifejezetten taszít..


Egy-két hozzászólónak meg javasolnék, hogy olvasson könyvet a vadgazdálkodásról, amit mellesleg felsőoktatásban is tanítanak.. Az ugyanis, akik részegen a nagypapa puskájával kimennek és mindenféle állat mellett egymás fenekét is lepuffantják nem vadászok.. Szimplán bűnözők.. Én pl részegen rengeteg saját dalt kitalálok mégsem vagyok zeneszerző..Ne keverjünk..

2013. júl. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 anonim ***** válasza:
85%

Naná, hogy simán elmennék!! Csak hívjon már meg valaki!

Vadásznod nem kell, mert miért kellene? Állatokkal szemben pedig majd megvéd valaki...Tesómmal mennék, akkor főleg nem kell félteni az állatokat,mire célozna, a kölykök is felnőnek..

Vadász szafari? Anyám! Álmodni sem mertem ilyen nagyot! :)

Menj! Ha később csóró leszel, lesz pár gyereked, legalább lesz mire emlékezned az elfekvőben.

2013. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/94 anonim ***** válasza:
83%

Menj el! Ki ne hagyd!:)


Csak kíváncsiságból kérdem. Milyen trófeái vannak eddig apukádnak?

2013. júl. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 anonim ***** válasza:
100%
Mennyibe kerül egy ilyen vadász szafari?
2013. júl. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/94 anonim ***** válasza:
0%

Ne vedd magadra kedves kérdező, de szégyellném ha vadász családom lenne.


Menjenek oda fegyver nélkül, az az igazi. Fegyverrel még egy gyerek is könnyen megöl bárkit, abban nincs semmi izgalom.

2013. júl. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, áruld el mennyi egy ilyen, 1 főre?

Nem mondjuk el senkinek, itt meg úgyis névtelenség van!

13.voltam.

2013. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/94 A kérdező kommentje:

"Milyen trófeái vannak eddig apukádnak?"


Rengeteg van. Több száz. Nyilván nem tudom pontosan mik. De van róla lista, ha nagyon érdekel megtudom nézni és bemásolom neked később.


"Mennyibe kerül egy ilyen vadász szafari?"


Mi Namíbiába mennénk.

280 ezer/fő a repjegy

28 ezer/fő a vízum

15 ezer/fő a biztosítás

5 ezer/fegyver a kiviteli díj


Kint a napidíj nem vadászoknak (ez lennék majd én:) 120 euro/fő/nap. Vadászoknak 240 euro/fő/per nap.

Ebben benne van a szállás, a teljes ellátás és egy helyi hivatásos vadász/vadőr kísérő, vadászengedély.

Veszélyes vad vadászatnál ("big five") pedig 350 euro/nap és ott két helyi kísérő van.


Plusz az elejtési díjak. 100 eurótól 35 ezer euróig terjed fajtól és függően. Egy Pávián 100 euró, egy zebra 800, egy hiéna 3500, egy kafferbivaly 10 ezer, oroszlán és elefánt meg 20-35 között.

Plusz a trófea készítési díjak. Ezek olyan 200 euro/db.

Plusz ugye az egyéb költségek. Lőszer, költőpénz ilyesmik.


Szóval mondjuk 10 napra egy nem vadásznak 680-700 ezer.


Egy vadásznak meg olyan 1,1-1,2 millió plusz az elejtési díjak + plusz a preparálási díjak.

Mondjuk ha számolunk 9 normál vadat olyan 1000 eurós átlag áron meg egy "big five" nagyvadat mondjuk 15 ezerért, plusz a trófea készítés akkor az olyan 7,8 millió.

2013. júl. 30. 19:10
 19/94 anonim ***** válasza:
78%

Köszönjük a tételes felsorolást! Azért összejön a végére tetemes összeg. Végül is érthető.

Menj el! Világot látsz, biztonságban lehetsz, és nem sok embernek adatik ilyen lehetőség, élj vele.

Jó utat! :)

2013. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/94 anonim ***** válasza:
0%

Akkor mindenkinek, aki azt hiszi, ért az afrikai vadászathoz. pretoriában élek, ha valaki erre jár, ajánlom neki a hétvégi piacokat, a hétköznapi bárokat, az utcán vadászattot ajánlgató bűnözőket.

A vadgazdálkodásról: sokszor sajnos semmi köze nincsen a hobbivadászathoz, csupán annyi, hogy vadász vezetőt kapnak az unatkozó, vadászengedéllyel rendelkező b.armok. Ajánlom pl. a dubicsányi kastélyt, ott gyakorta lehet látni különféle vezető beosztásban lévő nagy vadászokat, akik a sötétedés beálltáig nyakalják a piát, aztán a kvadjaikkal, dzsipjeikkel alig találnak el az erdőig, ahol villantgatva ejtik a vadakat. Érdekes dolgokat lehet látni a világban, amennyiben néha felemeljük a hátsónkat a gép mellől.

A világ nem olyan, amilyennek elképzeljük.

2013. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!