Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem visszataszító az, amikor...

Nem visszataszító az, amikor arra van szokva a gyerek, hogy szájon puszilja a szüleit?

Figyelt kérdés
Persze nem tizenéves korosztályra nézve, de akkor is.. Már több helyen láttam ezt. Ez lesz a "divat"?
2009. dec. 15. 14:24
 61/94 anonim ***** válasza:
71%

[link]


1543. Szájrapuszi

Tisztelt Doktor Úr!

Nemrég egy internetes fórumon parázs vita alakult ki a szülô-gyermek kapcsolatban történô "szájrapuszival" kapcsolatban. Az egyik tábor szerint ez beteges, csak felnôtt párkapcsolatban megengedhetô, a gyermek pszichoszexuális fejlôdését torzítja. A másik tábor szerint ebben semmi rossz nincs, nincs szexuális töltete (nem nyelves csókról, csak szájra adott pusziról van szó). Ön szerint melyik a helyes nézet? Üdvözlettel: Egy rajongó olvasója

(2008.10.06.)


1543.


Kedves Levélíró!


Személy szerint nem nagyon szeretem a “szájrapuszit” a szülô és a gyermek kapcsolatában, de való igaz, hogy mindez tulajdonképpen szokás kérdése, és önmagában ez nem okoz pszichoszexuális zavart a gyerekek fejlôdésében. (Ahogyan az orosz férfiak sem homoszexuálisak, holott elôszeretettel alkalmazzák a “szájrapuszit” egymás között)


Ranschburg Jenô Úr válasza.

2009. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 15:17-es, én a 15:00 órás szájon puszilós lány anyja vagyok. Egyébként minden undorodónak szól, amit most leírok!

Imádom mind a két gyerekemet és nemcsak szájon, hanem BÁRHOL megpuszilom őket, mert az anyjuk vagyok. Milyen perverz: én a mellemből szoptattam mind a kettőt és nem a kisujjamból. És mind a két gyerek a vaginámon keresztül jött a világra, aberrált vagyok ugye??? Ez a két gyerek hús a húsomból, vér a véremből és ott puszilgatom, őket ahol hagyják:-) és mindenkinek üzenem: rossz az, aki rosszra gondol, és mindenki magából indul ki. Undorodjanak csak a saját gyerekeiktől, túlcivilizált értelmiségiek. Ezért van ennyi lelkibeteg gyerek.

2009. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
70%
Két gyerekem van, és soha nem adtam a szájukra puszit. Mikor eleinte próbálták, akkor játékosan elhúzódtam, és mondtam, hogy ez apáé, nem sértődtek meg, sőt rosszul sem esett nekik. Sok gyerek nem tudja magát hová tenni a mai világban, mert a szülők úgy kezelik őket, mint a felnőtteket, pedig nekik igenis kell az irányítás, a tanítás. Ha azt tanulja meg, hogy ő is anya szájára ad puszit, akkor miért értené meg, ha mondjuk ki akarod küldeni a fürdőszobából, amikor zuhanyozol, vagy miért nem alhat a ti ágyatokban meztelenül, hisz néha esetleg látja, hogy ti is úgy alszotok a párotokkal. Röviden: nem gusztustalan, hanem elítélendő, mert felelőtlenség. Csak azért mert a szülőnek jól esik a szeretet ilyen megnyilvánulása, attól még bezavar a gyerek fejlődésébe.
2009. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
76%

én soha életemben nem gondoltam,hogy ez valami zavaró dolog lenne mások számára.o.O Beleolvastam a válaszokba és nem gondoltam volna a büdös életbe,hogy ez ekkor hűhót hoz ki eggyesekből.17 éves vagyok és most,hogy belegondolok tesóimnak már évek óta nem adtam szájrapuszit,mert valahogy abbamaradt,(nemisbaj mert fiúk és ugye nőttünk :D)de Apumnak,Anyumnak ugyanúgy puszikjuk egymást.Én eddig a percig (vagyis mióta olvasom a kommenteket)nem gondoltam volna,hát..ezt,hogy most hűűűűűha.

de lehet ez azért van mert,félig dél amerikai vagyok vagymi?

17/L

2009. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 A kérdező kommentje:
Na ez már durva.. Én esküszöm, nem ítélek el senkit.. Nem is gondolom, hogy pedofil lenne az az illető, aki így neveli a gyermekét. Az meg, hogy egyeseknek, nekem is, ez visszataszító, az meg a mi szívünk, jogunk, nem? Mint annak is szíve joga, aki "szájra-puszis világban él", hogy ezért minket tart elmaradott, prűd népnek. Nem akartam ebből különösebb gondot csinálni, én csak egy 16 éves lány vagyok, és szeretnék továbbtanulni majd pszichológia szakon. Érdekelnek az ilyen, és hasonló emberi szokások, tényleg nem megbélyegzésként írtam, amit írtam..
2009. dec. 15. 16:02
 66/94 anonim ***** válasza:
75%
Ez kb olyan, mint a homoszexualitással szembeni (in)tolerancia. Van akit zavar, van akit nem. Mindenki szabadon elmondhatja a véleményét, akár szapulhatja is a másikat, mindezt addig, amíg az illetőt nem korlátozza a szabad joggyakorlásban. Amíg pedig a törvény nem tiltja a szájpuszit anya és fia között, addig bárki megteheti. Ez ellen pedig joga van bárkinek nemtetszést kinyilvánítani, törvényes keretek között.
2009. dec. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
94%
Hat, bevallom, a babam egy éves koraig én is adtam a szajara puszit..Aztan egyik naprol a masikra leszoktam rola, kulonosen, hogy megtudtam, egy felnott a " puszival" atad egy csomo bacillust ami aztan jo kis fogszuvasodast okoz a gyereknel ( elég furcsa, de a fogaszom szerint is igy van)...Gondoltam, nem kell ez nekunk, meg amugy is...Majd 20 év mulva puszilgatja a baratnoje, addig meg kibirja :)
2009. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
91%
nekem visszataszító. vannak a szerelemben használt gesztusok és vannak a szeretteinkkel szemben használt gesztusok. ha a gyerekemnek akarom kifejezni, hogy szeretem kap egy puszit az arcára vagy a homlokára. ha a páromnak, akkor megcsókolom. nekem nem fér bele a kettő összekeverése, pedig nem vagyok prűd. az eltérő szokások nyilván nem elítélendők, de abba kell beilleszkedni, amelyikben élünk. van ahol leköpik egymást, van ahol a férfiak közötti nemi érintkezés elvárt stb. ettől még nem kell átvenni. szerintem egy gyerek egészséges nemi és kapcsolati fejlődésének része a szeretet és szerelem különválasztása, főleg gesztusokban. nem azt mondom, hogy ki ilyet csinál az pedofil, nyilván ez nincs így, de a szájra adott puszi alapvetően másnak a jele, ami nekem nem fér bele a családtagjaimmal való kapcsolatba.
2009. dec. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
71%
Ezzel az erővel lehetne úgy is ágyba tenni a gyereket, hogy búcsúzáskor a nemi szervére adsz puszit. Ugyanolyan undorító lenne, de hiába, hiszen lehet, hogy valamelyik kultúrában az a szokás. Szóval eléggé aberrált egy dolog ez az egész, és igaza volt annak aki azt írta, hogy nálunk ez nem szokás, szóval nem is kötelességem elfogadni.
2009. dec. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
50%
Én is imádom a kicsimet szájon puszilni(a férjem nem ad neki a szájára). Sőt, a kishúgommal 18 év van köztünk és sokáig szájra adtunk puszit egymásnak. Mi így szeretjük, de semmi rosszra nem kell gondolni, csak szeretetből csináljuk.
2009. dec. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!