Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem visszataszító az, amikor...

Nem visszataszító az, amikor arra van szokva a gyerek, hogy szájon puszilja a szüleit?

Figyelt kérdés
Persze nem tizenéves korosztályra nézve, de akkor is.. Már több helyen láttam ezt. Ez lesz a "divat"?
2009. dec. 15. 14:24
 81/94 anonim ***** válasza:
100%

Én linkeltem a Dr.Ranschburg Jenő válaszát.

Az utolsónak igaza van, de sajnos csak őt találtam ilyen témában.

Régóta foglalkozom pszichológiával, és az ő neve, azért mindenkinek ismerős.

2009. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:
62%

OFF "Sajnos a pszichológiában is sok irányzat van." - miért lenne ez "sajnos"??? ON


16:48-ra: A szájra puszi, meg a csók annyira különbözik nálunk otthon, hogy azt a kisgyerek jól meg tudja különböztetni. Akiknél nem különbözik a kettő, ott a gondolatsor helytálló lehet. Bár én nem adok szájra puszit a gyerekemnek, nem félnék attól, hogy ez térítené el a szexuális fejlődését. Az ennél sokkal összetettebb kérdés.


Visszataszítónak meg egyáltalán nem találom. Igaz, én eszek csigát, rákot, kagylót, meg ilyenek... :P


Azt látom, hogy a kultúrák sokszínűsége, elfogadása sok területen zajlik. Vannak akik félnek a mástól, és félelmeiket átvetítik környezetükre is. Nekik okozhat főleg problémát az elfogadás, számukra könnyebb az az út, amiről megtanulták, hogy működik. Ezt elfogadják, a többit zsigerből elutasítják. Erre viszont nem jó szó az "ösztönös". Semmi köze az ösztönökhöz, ezek nagyon is tanult viselkedésformák, sőt a legfőbb mozgatórugónak itt a csoporthoz való tartozást látom. ("Vajon mit gondolnak a többiek??? Elítélnek, ha ezt vagy azt teszem? Életben fogok maradni, ha másképp teszek, mint az elfogadott az én családomban?" Stb.)


Így látom. Vannak más megközelítések is, ez az enyém.

2009. dec. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 15:39! 15:33 vagyok, diplomás, és egy nagyvárosból.
2009. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 anonim ***** válasza:
62%
néha igen ,de úgy imádom a gyerekem,hogy majd meg eszem és igen néha össze-vissza csókolgatom a kis pofiját:D:D
2009. dec. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
40%
Gusztustalan. Úgy tudom a cigányoknál divat.
2009. dec. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem Freud többet ártott,mint használt a pszicho-analízis terén,mert már mindenki az Ödipusz meg Elektra-komplexussal példálózik. A szexualitás természetes része életünknek,de az az ürge mindenben szexuális tartalmat látott. Nem lehet,hogy akik-szülők-a szexuális devianciával érvelnek esetleg maguk szenvednek benne? Mert ki az a normális ember,aki bármilyen... egyéb módon nézne a gyerekére? Mindenkinek,aki itt "visszataszítózik",meg hangosan megtagadja ezt az "aberráns" szeretetkifejezést,valószínűleg olyan dolgok jutnak eszébe a szájra pusziról,amit talán kezelni kéne(magyarul az Ő gondolkodásukkal nincs valami rendben).Ja,és kedves kérdező:16 évesen tényleg alapos fogalmad lehet az élet ezen területéről,én azt mondom,már most felejtsd el a pszichológia-szakot. Ott tanulmányozzák az embert és az emberi lelket és viselkedést,nem pedig elítélik azt(Te esetedben nem undorodnak attól.)
2009. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 anonim ***** válasza:
59%
Ennek semmi köze a szexualitáshoz. Pedofília te jó isten.. ez csak szokás kérdése.
2009. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 anonim ***** válasza:
37%
19:17 Végre normális válasz! A leányzóból hiányzik az érettség!
2009. dec. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:
25%
egyébként ez a hozzáállás amit itt látunk jól reprezentálja a mai magyarországot is. mindent elutasítani ami más és dögöljön meg akinek más véleménye van (már elnézést ) lepontozások azért mert valaki leírja a véleményét. örülök, hogy nem magyarországon élek és a gyerekeim egy nyitottabb befogadóbb világban nőnek fel, és nem ítélkező hárpiák vesznek körül minket :)
2009. dec. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
84%

Uramisten, a sok ítélkező szájrapuszis, aki egy sem tud olvasni!!

Én írtam, hogy pedofiliának érezném, ha ezt tenném a gyermekemmel - ÉN ÉRZEM,A SAJÁT GYEREKEMMEL! Senkit nem pedofiloztam le, tanuljatok meg olvasni és mondatot értelmezni!

Ettől függetlenül a szerelmem a szerelmem, a gyermekem pedig a gyermekem! NEKEM! Ez az én véleményem, nem másra írom! Nem kell egyből egy véleményre mocskolódni!

2009. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!