Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem visszataszító az, amikor...

Nem visszataszító az, amikor arra van szokva a gyerek, hogy szájon puszilja a szüleit?

Figyelt kérdés
Persze nem tizenéves korosztályra nézve, de akkor is.. Már több helyen láttam ezt. Ez lesz a "divat"?
2009. dec. 15. 14:24
 71/94 anonim ***** válasza:
53%

"és nemcsak szájon, hanem BÁRHOL megpuszilom őket, mert az anyjuk vagyok...ott puszilgatom, őket ahol hagyják"

Akkor ha hagyják megpuszilod a nemi szervüket is vagy mi?

2009. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:
72%
"nem is kötelességem elfogadni". --> Bocs, de ez nem egészen így van. Neked is így tenni nem kötelességed, de elfogadni megpróbálhatnád, mivel ezzel senki nem árt senkinek.
2009. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:
15%
16:30-t elképzeltem. 50 év körüli nő, aki már mindenbe beleköt. Mindent megnéz, persze ezt látványosan. Iszonyú nehezen visel el bármi újat, mást, mert nem képes az ELFOGADÁSRA. Szar az élet, ugye, ugye?
2009. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:
63%
16:35 a szívemből szólt!
2009. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:
91%

ennyi erővel akár a szülő hagyhatná, hogy a gyerek a mellét fogja meg, mert az is lehet a szeretet kifejezése :) pont ugyanaz a szint.

fúj én el se tudom képzelni hogy szájon pusziljam az apám.... kiskoromban akartam, de szerencsére rámszóltak. El sem tudom mondani, milyen véleménnyel lennék apámról, ha elfogadott volna tőlem egy szájrapuszit...

2009. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
53%

Tyűűű, ez a bili jól kiborult...

(Meg néhány válaszoló is.) :D


Nekem nem visszataszító.


Nekem az jobban visszataszító, ha ismeretlenek egymást pedofilozzák le egy internetes oldalon.


Sőt, beteg is vagyok (influenza). Én kérek elnézést. :P

2009. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem, miért oltogatjátok le egymást. Van akinek természetes, van aki szerint gáz. És?!

"Felnőtt" emberek ezen vitatkoznak.. gratula..:)

2009. dec. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:
73%
Fogalmad sincs, hogy ártani fog -e valakinek, vagy sem. Lehet, hogy az így nevelt gyereknek szexuális devianciái lesznek, hiszen nem tud elvonatkoztatni az anya-barátnő puszi kettőstől. Előre ezt nem lehet tudni. Előfordulhat, hogy annak az anyának a fia, aki éppen belelép abba a korba(4-5 évesen), amikor az első szexuális ingereket kezdik el megismerni, állandóan a szájára kap puszit, szexuális képzettársítást alakít ki az anyjával szemben. Nem is olyan ritka, hogy valaki szerelmes lesz az anyjába, ami bizony emiatt is kialakulhat. Másoknál ez elfojtott formában jelentkezik, az ember tudat alatt olyan párt keres, mint az anyja. Szóval ne mondd, hogy nem árt senkinek, mert ez előfordulhat.
2009. dec. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos a pszichológiában is sok irányzat van. Ranschburg Jenő egy a sok közül, mert ő hajlamos az egyszerűbb, sokszor liberálisabb utat választani. Nem tartom aberráltnak azt a szülőt, aki szájon csókolja a gyerekét, de nem tartom szerencsésnek a szexuális fejlődése szempontjából. Nem értek egyet azzal, hogy nincs rá semmi hatása. Persze egy babát mindenhol puszilgat az ember, meg amíg pici előfordul, hogy a baba a pusziadást tanulja és a szájra megy, de a csók vagy nevezzük szájrapuszinak igenis része az emberi szexualitásnak. A kisgyerekek fejlődésük során rengeteget tanulnak megfigyelés által, szokták ezeket az élményeket "aha-élményeknek" nevezni. Ez azt jelenti, hogy nem is gondolnánk, hogy egy kisgyerek mennyi mindent tud a szexről mielőtt felvilágosítanánk. Honnan is tud ennyi mindent? A hétköznapi verbális és nonverbális jelekből, melyeket a környezete ad számára. Például: 3éves kisgyermek otthon játszik, anyukája zuhanyzik apukája késésben van bemegy a fürdőbe fogat mosni. Ez gyakran megesik, vagy anyu és apu egy ágyban alszik és egymás előtt öltöznek. Aztán elmegy a család együtt úszni, vagy strandra és mit lát a kicsike, hogy az idegen nénik és bácsik külön öltözőben öltöznek. Ilyenkor jön az "aha- élmény" valahogy így a kicsi tudatalattiában: "Aha más nénik és bácsik előtt nem öltözik apu és anyu, tehát a házas nénik és bácsik láthatják csak egymást meztelenül", persze ez nem egy tudatos azonnal rögzülő dolog, de elraktározza a tudatalatti és ilyen módon is bővül a szexuális ismerete. Ugyanígy van a szájrapuszival is. Jobb esetben nem adunk puszit a szájára egyik barátunknak sem, ez a szerelmesekre jellemző. Arcra puszit adunk persze másnak is így mondható, hogy a gyerek közelebb álló hozzánk mint egy barát, egy ismerős, vagy egy rokon, DE rengeteg más módszer van arra, hogy kifejezzük azt, hogy fontosabb nekünk; megpusziljuk, magunkhoz öleljük, megcirógatjuk, fogjuk a kezét elalvás előtt és a gondoskodásról nem is beszélve. Szerintem a szájrapuszi igenis okozhat szexuális zavart mégpedig ott, hogy a kisgyermek nem tud túllépni az Ödipusz-komplexusán, illetve az Elektra-komplexusán. Ez 3 éves kor körül van és azt jelenti, hogy a gyerek elkezd vonzódni az ellentétes nemű szülőéhez, mégpedig mint a szerelmesek! Ez csak egy rövid ideig tart mert rájön, hogy ha annyira szereti az ellenkező nemű szülőjét, úgy tud a legjobban küzdeni szeretetéért, hogy a vele azonos nemű szülőéhez hasonlít. Vagyis a kisfiúk elkezdik utánozni az apukájukat a kislányok az anyukájukat. Így alakul ki a nemi identitás. Gondolt csak el kedves kérdező, hogy ha a kisgyermeknek nem kell "küzdenie" az ellenkező nemű szülőért, mert ő is ugyanabban részesül mint a házastárs, akkor mikor kezdi el felvenni a saját nemének megfelelő viselkedésformákat. Persze lehet mondani, hogy azért nem részesül ugyanabban, de a kisgyerek jó esetben a szüleitől a szájrapuszit látja, hogy anyu nem ad szájrapuszit a szomszéd bácsinak de apunak igen...Szóval ez az elsődleges különbség a kisgyereknek szexuális téren, amit a szülei egymással megtesznek, de mással nem. Egy gyerek előtt jó esetben nem folyik szexuális aktus, vagyis nagyon is fontos szerepe van a szájrapuszinak.Kezdetben ez köti össze a kisgyermek szeme előtt testi kapcsolatok terén a két szülőt. Én ezért soha nem adnék a gyerekem szájára puszit, mert nagyon fontos szerepe van a szexualitásban. Lehet, hogy mi felnőttek már nem látjuk nagy dolognak a szájrapuszit de egy kisgyerek szemében az. Én még emlékszem amikor kicsi voltam hogy lestem a csókolózó párokat az utcán. Éreztem, hogy ez valami különleges és megijedtem volna ha anyukám csak egy egyszerű szájrapuszit akart volna adni. Sokszor nem gondolkozunk a gyerekek fejével. Egy felnőttnek persze, hogy nem számít szexualitásnak egy szájrapuszi, mert ismeri a szex további részeit... De egy kisgyerek...

Szóval próbáltam a kérdezőnek válaszolni és pszichológiai érvekkel alátámasztani a gondolataim, remélem segítettem valamit, örülök, hogy érdeklődsz a pszichológia iránt, annyit tudok mondani, hogy a pszichológia nem feketén és fehéren lát. Rengeteg irányzat közül válogathatsz én ezeket látom a számomra legközelebb állóknak. Sok sikert ha pszichológus akarsz lenni, biztos élvezni fogod:P

2009. dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/94 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó :)
2009. dec. 15. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!