Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azt a nőt,...

Miért ítélik el azt a nőt, aki a hagyományos családmodell híve?

Figyelt kérdés
Tehát aki ugy gondolja, hogy a férfi dolga az anyagiak előteremtése, a nőé pedig az otthonteremtés - házimunka, gyermeknevelés. Miért degradálják elnyomottnak, ha ő választotta ezt az êletformát és így boldog?
2014. ápr. 19. 08:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/141 anonim ***** válasza:
80%
Aham, szóval amikor indokolatlanul rátámadtok egy idegen nőre, akár ezen az oldalon is, és mindennek elhordjátok őt, amiért nem dolgozik, csak háziasszony, akkor titeket az őszinte jószándékú aggodalom vezet, mert mi lesz vele, ha... Hű, milyen rendesek vagytok. De mindez nem válasz arra, hogy miért ipbíráltok és ítélkeztek? Őszintén semmi közötök a másik nő jövőjéhez, akkor meg..?
2014. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/141 A kérdező kommentje:

"Az 1-es válaszában a válasz! "mert irigyek" - nos, ezért: az ún. hagyományos családmodell szerint élő nők többsége tényleg azt hangoztatja, hogy minden nő biztosan irigy rá, aki másként él. "


Nos, en igy elek, de eszembe sem jutott, hogy bárki irigy lenne. Mindenki maga tudja, hogy mi az, ami ot boldoggá teszi. Van, akit a háztartás vezetése - nekem örömet okoz, ha látom, hogy tiszta, rendezett az otthonunk, ha a családom élvezettel eszi, amit szeretettel főztem, stb- van akit meg a munka- el tudom képzelni, hogy egy orvosnak mekkora örömöt okoz, ha meggyógyít valakit, vagy pl egy tervező mérnök milyen boldog lehet, ha ujat alkot.



" Munkát keres? 10-15 éve nincs a szakmájában, kiszolgáltatott, ott van 1-2-3 gyerek...Nem hülye, ja, csak baromi nehéz helyzetben lesz"


Nézd, a mai világban alapból hátrányban van az a no, akinek gyereke van es nem valami keresett, hiányszakmai végzettsége van.

2014. ápr. 19. 08:39
 13/141 anonim ***** válasza:
69%

Az a gond ezzel az egeszel, hogy a tobseg mar ugy all hozza a hazassaghoz is, hogy nagy eselyel vallas lesz a vege.

Pedig igenis az lenne a normalis ha a felesegnek, anyanak nem kellene 10-12orat naponta dolgoznia a megelhetesert, hanem a csalad menedzselese lenne a fo feladata. Talan akkor joval kevesebb valas is lenne.

2014. ápr. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/141 anonim ***** válasza:
29%
sok szempontból élhetetlen az iylen ember, mert megspórolta magának a felnövés bizonyos fázisait, és nem lett belőle nő, sok szempontból kislány, akinek ez a lelkivilágán, gondolkodásán, világképén is meglátszik, ezért nem jó szellemi partner egy felnőtt embernek, pl. egy 2másként élő nőnek". Ezt a nem egyenrangú partnerség-érzést ítélheti annak egy "hagyományos családmodellben élő nő", hogy elítéli. Pedig nem ítéli el, csak nem partner. Egy babaszobában él, mint Ibsen Nórája.
2014. ápr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/141 anonim ***** válasza:
74%

Egyes vagyok, azért írtam, hogy irigyek, mert én pl. az vagyok. Én is dolgozok, többet keresek, mint a férjem, és képzeld, nekem nagyobb sikerélmény lenne itthon a gyerekeimmel, ha szépen, nyugodtan felnevelhetném őket, min ha a munkahelyemen előrébb lépnék!


És igen, vágyok rá, hogy otthon lehessek!!!! HŰ, de szar anya meg feleség vagyok!!!

2014. ápr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/141 A kérdező kommentje:

"Mi történik ha a családfentartóval valami történik? A nő is lesz egyszer idős,akkor miből tartja fent magát?"


Nálunk ez a kerdes meg van oldva. Eleg nagy összegű megtakarításunk van, amihez havonta újabb összegek kerülnek - a havi ossz jovedelem fel megy megtakarításra es meg mielőtt valaki kamut kiáltana, megoldható, mert egyrészt nem Magyarorszagon élünk, másrészt a parom rendkívül jol keres - illetve többféle biztosítást is kötöttünk.

2014. ápr. 19. 08:42
 17/141 anonim ***** válasza:
64%

"Másrészt tapasztalat, hogy a legtöbb kapcsolat nem tart sokáig (márcsak azért sem, mert a kinézetre és a szexre alapozzák). "


Ezt honnan szedted? Ezzel a logikával egy átlagos vagy az alatti nőnek eselye sem lenne."


AZT hiszem, valamit félreértettél a válaszomban.


Nagyon sok kapcsolatban a feleknek az a lényeg, hogy a másik szép, csinos legyen - és ha változik rossz irányba, akkor otthagyják a másikat (lásd rengeteg ilyen kérdés, hgy "híztam 5-10 kg-ot, szülés után nagy maradt a hasam, szoptatástól megereszkedett a mellem" tipusú kérdések, ahol emiatt lesznek elhagyva, illeve hogy nincs naponta szex, mert idézem: "a legalább naponta egyszeri szex a házasság alapja", ami sok esetben nem lehetséges. AZ ilyen kapcsolatok azok, amik törvényszerüen nem tartanak 20-30-40 évig, mert nincs kellöen megalapozva.


A ritkán elöforduló kölcsönös szeretetre és megbecsülésre alapuló házasságok viszont tényleg eltarthatnak ennyi ideig vagy még tovább is.

2014. ápr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/141 anonim ***** válasza:
25%
Sok ilyen elkezd a nagy unalomban a postással kefélgetni otthon.
2014. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/141 A kérdező kommentje:

"sok szempontból élhetetlen az iylen ember, mert megspórolta magának a felnövés bizonyos fázisait, és nem lett belőle nő, sok szempontból kislány, akinek ez a lelkivilágán, gondolkodásán, világképén is meglátszik, ezért nem jó szellemi partner egy felnőtt embernek, pl. egy 2másként élő nőnek". Ezt a nem egyenrangú partnerség-érzést ítélheti annak egy "hagyományos családmodellben élő nő", hogy elítéli. Pedig nem ítéli el, csak nem partner. Egy babaszobában él, mint Ibsen Nórája."


Hat ez egy ritka nagy baromsag volt, kedves kommentelő. A véleményed szerint aki igy el, az korlátolt es buta. Nos, a szomszédasszonyom egyetemi tanár volt. Biztos hulye es a férje nem tud vele ket szót se váltani....

2014. ápr. 19. 08:45
 20/141 anonim ***** válasza:
57%

19: Hát aki egyetemi tanár, az nem háztartásbeli.

VAGY egyetemi tanár, VAGY háztartásbeli.

2014. ápr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!