Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik az házasságot csak...

Azok akik az házasságot csak egy fölösleges papírnak tartják és azt mondják, eszük ágában sincs elköteleződni, azok miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Nem akarják lekötni magukat, de gyereket azt azért lehet. Pedig elválni még lehet, de egy gyereket visszacsinálni már nem lehet.

Két verzió létezik: akiknek csak úgy becsúszott, de megtartják, és akik direktbe eltervezték.

Mindkét verzió elköteleződés, sokkal nagyobb, mint a házasság, mégis irtóznak a házasságtól az emberek, miért?



2014. júl. 12. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
68%

"nem akarnák azt elhitetni az emberekkel hogy ők a normálisak"


Azt akarják TUDATNI, hogy ők IS normálisak.

2014. júl. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
74%
Házas vagyok, ennek ellenére nem tartom a házasságot magasabb rendű dolognak, ahogy te próbálod beállítani.
2014. júl. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:

Amúgy beszélgessünk, mert unatkozok!

"Ha nem beszélnének róla és nem akarnák azt elhitetni az emberekkel hogy ők a normálisak, akkor senki nem bántaná őket."

Utálom azt a szót, hogy normális... Mi a normális, soha senki nem tudta még definiálni nekem, csak vagdalkóznak vele. Miért nem lehet az "átlagos" szót használni?

Nem akarják elhitetni az emberekkel, hogy ők A normálisak, maximum elfogadtatni, hogy ők IS normálisak. (Továbbra is utálom ezt a szót.)

Gondolom tudod mi a harang görbe. Na annak a közepén vannak a heteroszexuálisok a két szélén pedig a homoszexuálisok. Nem tudom miért olyan nehéz ezt megérteni.

2014. júl. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem válaszolnak a házasok?"

Mert őket képviseled, és nem őket támadod. Nyilván azok fognak válaszolni, akiket támadsz. De logikád nulla a kommentjeid alapján. Aki nem akar házasodni, többnyire nem az elköteleződéstől fél, hanem szimplán FÖLÖSLEGESNEK tartja, mint te gondolkodni. Aki pedig akar házasodni ÉS hozzád hasonlóan gondolkodik, úgy érzi, hogy enélkül a ceremónia nélkül a párja nem bizonyítja szeretetét, és enélkül nem is vállahatnak gyereket. De vannak normális házasodó emberek is, akiknek szimplán fontos esemény az esküvő/házasságkötés, mert eszmei értéke van, megint mások a kellemes magyar bürokráciát akarják megkerülni (mert még a törvények is lenézik a nem házasokat).

Fogadd el, hogy papír nélkül is lehet szeretni, kötődni, megbízni, gyereket vállalni. Én inkább téged sajnállak, hogy többre tartasz egy ceremóniát/eszmét, mint egy embert.

2014. júl. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
66%
Na én házas vagyok,oly régóta le sem merem írni.Semmi előnyét nem látom mert házas vagyok.Esetleg nem lesz macerás ha megözvegyülünk?mekkora baromság.Nem a papír teszi 2 ember mennyire kötődik egymáshoz,.Régen a házasság volt a divat,el is várták.Ma semmi jelentősége,nekem sem.Semmivel nem rosszabb vagy jobb egy élettársi kapcsolat mint amiről papír van.Sőt sok házasság nem bomlott fel pont az anyagiak ,kényelem miatt.Én se válok,minek már erre a kis időre:))ha ennyit kibirtam azt a keveset már kibírom.jaj de boldogság:)))Na az nem a papíron múlik
2014. júl. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 A kérdező kommentje:

56-os te is kemény vagy, megvárod amíg meghal a párod hogy végre nyugtod legyen...

Nem támadtam senkit, csak feltettem egy teljesen normális kérdést, amire mindenki hisztérikusan, gyűlölködve válaszolt. Ez megint csak engem igazol.

2014. júl. 13. 09:10
 57/80 anonim ***** válasza:
Aki nem akar házasodni, nem biztos hogy azért nem akar, mert nem akar elköteleződni. Na, ők vállalnak közös gyereket.
2014. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
47%

A hazassag szent dolog ket ember hivatalos tobb evezredes eggyutelesi formaja.

Egy elettars mindig ideiglenes dolog.

Aki a masikat tiszteli az elveszi ot vallalja a kapcsolatot.

Aki mobilt vesz husegszerzodest ir ala

Aki kocsit vesz alairja.

Viszont egy masik emberrel valo kapcsolatert nem vallalja az alairast

Furcsa vilag jott el.

2014. júl. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
56%

09:32: A példáid üzleti példák. Valamikor a házasság is színtiszta üzlet volt, persze nem minden társadalmi rétegnél.

Ma már egyre kevésbé tekintik üzletnek a családalapítást, furcsa egy világ, hát igen.

2014. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
35%

"Azok akik az házasságot csak egy fölösleges papírnak tartják és azt mondják, eszük ágában sincs elköteleződni, azok miért vállalnak gyereket?"


EZ NEKED EGY NORMÁLIS KÉRDÉS????


Logikátlan, értelmetlen, megpróbálod párba állítani a házasságot a gyerekvállalással, mintha a törvény csak úgy engedné, holott nem sok köze van egymáshoz.

Szerinted csak az vállalhasson gyereket aki megházasodik, mert csakis az kötelezi el magát "örökre"?


De akkor megfordítva a kérdést. Aki megházasodott, gyereke lett, de utána elvált, hát hogy volt pofája gyereket szülni? Most akkor öljék meg, mielőtt elválnak?


Amúgy meg nézd meg hány gyerek él csonka családban (válás miatt) és utána papolj a a házassággal egybekötött felelősségteljes gyerekvállalásról.

2014. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!