Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik az házasságot csak...

Azok akik az házasságot csak egy fölösleges papírnak tartják és azt mondják, eszük ágában sincs elköteleződni, azok miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Nem akarják lekötni magukat, de gyereket azt azért lehet. Pedig elválni még lehet, de egy gyereket visszacsinálni már nem lehet.

Két verzió létezik: akiknek csak úgy becsúszott, de megtartják, és akik direktbe eltervezték.

Mindkét verzió elköteleződés, sokkal nagyobb, mint a házasság, mégis irtóznak a házasságtól az emberek, miért?



2014. júl. 12. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
72%
Neked miért nem mindegy? Miért okoz ez ekkora problémát neked? Miért? Miért?
2014. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
74%
Mert manapság anyagilag független egymástól a két fél, és jobban szeretik a vagyonukat maguk kezelni, valamint, ha elválnak útjaik, akkor nincs az a zavaros, jogi huzavona és marakodás. Persze családként sok kedvezményt igénybe vehetnének. Meg aztán a házasságnak van egyfajta vallásos áthallása is, az emberek viszont nem akarnak megfogadni olyasmit, amit nem fognak betartani.
2014. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
92%
Házasság egymás iránt elkötelezettség, amit vajuk be elég sokan felrúgnak, ha házasok ha nem. Míg a gyerekvállalás a gyerek felé elkötelezettség amit alig rúgnak fel emberek. Nem értem miért mosod össze, amikor két külön dolog.
2014. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
73%

Csak azért mert, TE akarsz meg fontosnak tartod, egyáltalán nem biztos, hogy mindenki más is.

Na most figyelj!

Én nem fogok megházasodni mert,

- sokba kerül

- nem akarok egy életre egy ember mellett sem elköteleződni

- drága a válás, ha csak együtt éltek, akkor valaki összecuccol és vége is, mindenféle jogi herce-hurca nélkül

- nem hiszek a monogámiában, komolyabb kapcsolatra sem vágyok, nem hogy házasságra

Soha nem lesz gyerekem, mert:

- sokba kerül

- nem akarok egy életre egy ember mellett sem elköteleződni

- utálom a gyerekeket, idegesítenek

Na erre varrj gombot! =D

El kell tudnod fogadni, hogy mindenki különböző, aki nem akar házasságot, azt úgyse tudod rábeszélni.

Meg amúgy neked ez az élettárs dolog, miért fáj? Nem akarják megkérni a kezed vagy mi?

2014. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
79%

Azért mert a házasság meg a gyerek merőben más kategória.

Gyerek nélkül nem tudnám leélni az életem,férfi nélkül azért sikerülne ha nagyon muszáj.

2014. júl. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
88%

"drága a válás, ha csak együtt éltek, akkor valaki összecuccol és vége is, mindenféle jogi herce-hurca nélkül"


Azért ez nem teljesen van így. Nagyrészt élettársak előbb utóbb közös lakáshitelbe stb is kerülnek ami kb ugyan olyan hercehurcát von maga után. Válásnál sem maga a válás a sok idő, hanem közös megegyezés hiányában a vagyonmegosztás, ami élettársaknál is jelent van.

2014. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
90%
Van gyerekem nincs férjem. Egyszerűen nekem az nem volt fontos. Tudom van akinek az nem szólom le. Én boldog vagyok így is. Ja és mielőtt jönnétek azzal, hogy biztos nem akar a párom elvenni hát nem így van. Én nem szeretnék hozzá menni. Vannak ilyenek is.
2014. júl. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 A kérdező kommentje:

12-es, ezt így értem, hogy vannak akik jobb szeretnek függetlenek lenni, de akkor meg minek vállalnak gyereket? Az még sokkal jobban összeköti őket, mint a papír.

Engem nem zavar, tőlem csináljanak amit akarnak, csakhogy azt talasztalom, akik nincsenek összeházasodva, semmit nem is éreznek már egymás iránt, csak úgy vannak, de tök közömbösen, és hangoztatják hogy milyen jó szabadnak lenni, közben meg egy pokol az életük.

Ez persze előfordulhat házasságban is, de nem olyan gyakori.

2014. júl. 12. 21:02
 19/80 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vannak. Én nem is értem miért ekkora téma ez itt a gyikon. Van házasság párti nő és férfi és élettár párti nő és férfi is, mindenki találja meg azt a párt aki arra vágyik amire ő, és kész. Nem kell senki semmiről meggyőzni.
2014. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
79%
hát kérdezd meg a pasid,hogy miért nem akar elvenni. :P
2014. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!