Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik az házasságot csak...

Azok akik az házasságot csak egy fölösleges papírnak tartják és azt mondják, eszük ágában sincs elköteleződni, azok miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Nem akarják lekötni magukat, de gyereket azt azért lehet. Pedig elválni még lehet, de egy gyereket visszacsinálni már nem lehet.

Két verzió létezik: akiknek csak úgy becsúszott, de megtartják, és akik direktbe eltervezték.

Mindkét verzió elköteleződés, sokkal nagyobb, mint a házasság, mégis irtóznak a házasságtól az emberek, miért?



2014. júl. 12. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
85%
Elkötelezettség a GYEREK felé nem érted komolyan a különbséget?
2014. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
67%
neked nem mindegy? kiírtál egy olyan kérdést ami sokunkat érint! Engem is! Soha a büdös életben nem fogok senkihez hozzámenni! 8 éve vagyunk együtt egy kislánnyal! A gyereket soha de soha nem fogom megbánni, jaa és terveztük, nem csúszott be! Tudod lehet gyereket csinálni papír nélkül is! A kislányom nem zabi gyerek, apukája nevére vette, tehát elismerte apuka hogy az övé (tényleg az ő gyereke) nekem ennyi elég!! Elvagyunk, és ha már nem leszünk el, akkor külön megyünk.... Annyira vérlázító hogy másokat lenézel ezért, mert én azt látom lenézed őket...
2014. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező és akkor az elvált szülők gyerekeit automatikusan meg kellene ölni vagy mi szerinted?
2014. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván te belelátsz mindenki életébe, érzéseibe. Na ne röhögtesd ki magad...

Másrészt, ha annyira nagy boldogság házasságban élni, miért végződik a házasságok 60%-a válással?

2014. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
76%

Én őszintén szólva a kérdésben azon lepődtem meg,h szerinted a gyerek vállalásának feltétele a házassági papír?Mintha a gyerek vállalása házassági papír nélkül lenne számodra a felháborító.


Már ne is haragudj igaz,h házassági papír nélkül egy életre terveztem mikor gyereket vállaltunk.


De szerinted én a gyereket vissza akartam volna csinálni,mert szétmentünk?Milyen felsznes,látszatokra adó lelkivilágod van neked?


A házassággal olyan felelősséget vállal fel szerintem az ember,amit én pl nem akarok,de személy szerint azért sem,mert van örökölt vagyonom,amin osztozkodni nem szándékozom,hiszen annyira nem bíztam benne,pedig nagyon is szerettem stb.


Ha házassági papírom van,akkor váláskor nézhettem volna,ha olyan,h pereskedhettem volna mim volt nekem már azelőtt,márpedig bennem van egy olyan ideál a házassággal kapcsolatban,h azért ne kelljen már előre gazdasági(most nem jut az eszembe a neve)határokat lefektetni ügyvédnél mim van,hiszen ha férjhez mennék,akkor nálam a teljes bizalom,feltétel lenne.

2014. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 JulesM111 ***** válasza:
38%

Saját példát mesélek, minket sem érdekelt a házasság, éltünk papír nélkül is nyugodtan. Első gyerkőc megfogant, terhesség kb 5-6. hónapjában jutott eszünkbe a gondolat, hogy mégiscsak egyszerűbb az élet, ha férj és feleségként leszünk.

Elmásztunk anyakönyvi hivatalba egy-egy tanúval, majd rá 30 napra kezünkbe nyomták a hàzasságról szóló doksikat. Semmi cécó, semmi extra, de mègis a férj és feleség jobban hangzik, mint az èlettárs ;)

2014. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 A kérdező kommentje:

Az élettársi kapcsolatok sem tartanak örökké, csak azt nem válásnak, hanem szakításnak nevezzük. A válás teljesen más kategória most, nem ez érdekel.

Nem hiszem hogy csak a gyerek felé van ilyenkor elköteleződés, szerintetek jó a gyereknek hogy a szülei csak úgy vannak, mert úgy kényelmesebb, de nincs összetartás?

Amúgy hiába kérdezgettek a magánéletemről, ezt a kérdést nem magam miatt tettem fel, hanem mert érdekel, mert szeretném megérteni, szeretnék belelátni ezeknek az embereknek a fejébe, hogy tudjam, miért van ez. Baj nektek az hogy nyitott vagyok mások véleményére, életfelfogására?

2014. júl. 12. 21:13
 28/80 anonim ***** válasza:
60%

Zavaros,amit írsz,megint mintha arra utalnál,ha nincs házassági papír,akkor nincs összetartás.Ezt ugye te sem gondoltad komolyan.


Sokszor a papírral a kapcsolatukat bizonygatni akarók között nincs,most ne vegyék magukra a jó házasságban élők,de bizony van szép példa,az egyik akkor mikor érzem,h elvsztem a másikat gyorsan ráerőltetem a házasságot vagy az alig ismerjük egymást,de kifutunk az időből alapítsunk családot típus.

Hát náluk aztán kevesebb az összetartás,mert az egyik fél,akire ráerőltették a házasságot állandóan "menekül".

2014. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 A kérdező kommentje:

Ebben is van ráció.

Lehet hogy én fogalmaztam rosszul, nem akartam senkit sem megbántani, csak nem értem, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy nincs stabilitás, nincs biztos pont, aztán meg szakítunk, azt kész. A gyereknek jó ez hogy a szülők kényelemből vannak együtt és bármikor szétmehetnek? Miért lenne jó ez a gyereknek?

2014. júl. 12. 21:31
 30/80 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert nincs papír mért ne gondolhatnám komolyan? Ezt tényleg nem értem. Főleg a mai világban, mikor már a házasság is simán végződhet válással.
2014. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!