Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik az házasságot csak...

Azok akik az házasságot csak egy fölösleges papírnak tartják és azt mondják, eszük ágában sincs elköteleződni, azok miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Nem akarják lekötni magukat, de gyereket azt azért lehet. Pedig elválni még lehet, de egy gyereket visszacsinálni már nem lehet.

Két verzió létezik: akiknek csak úgy becsúszott, de megtartják, és akik direktbe eltervezték.

Mindkét verzió elköteleződés, sokkal nagyobb, mint a házasság, mégis irtóznak a házasságtól az emberek, miért?



2014. júl. 12. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
60%

"Aki mobilt vesz husegszerzodest ir ala"


Rossz példa, eleve határozott időre szól, gondolom Te se írnád alá a telószerződést, ha azt mondanák, hogy életed végéig tart. :D

2014. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
39%

Nem inkabb lopok egy telefont aztan majd kiderul meddig tart.

Nem irok ala semmit aztan tart amig tart ha elromlik kidobom nics tetje a dolognak.

Egy ember igen is vallalja a masikat.

A mi barati rokoni koreinkben mindenki hazas.

2014. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
19%

"Nem irok ala semmit aztan tart amig tart ha elromlik kidobom nics tetje a dolognak."


Aláírom a hűséget, utána meg ha elromlik, benne kell maradnom a rosszban, nem tudok szabadulni, csak kínszenvedéssel meg ráfizetéssel.

2014. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
66%

63as de jó neked! Csak nem értem, hogy ez miért jelenti azt, hogy mindenki másnak is annak kell lennie. Miért fáj nektek ennyire, hogy valaki házasság meg papír nélkül is boldog?

Őszintén, kit akartok meggyőzni? Azokat akik szerint, nem létszükséglet a házasság vagy magatokkal akarjátok elhitetni, hogy mennyire iszonyatosan boldogok vagytok a házasságotokba?

2014. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
73%
Egy barátom párkapcsltabna élt a barátnőjével, semmi gond nem volt köztük. Venni akart egy házat, és a kettőjük nevére akarta íratni. MOndtam neki, hogy hülye vagy, nehogy már, a te pénzed. Ő meg felháborodott, hogy de hát úgyis összeházasodnak nemsokára, együtt fognak élni örökké, mé ne, meg megsértődne a lány hogy akkor nem is gondolja komolyan a kapcsolatukat. Aztán végülis meggyőztem. Összeházasodtak, rá 2 évre az asszonyka félrekúrt, elváltak. Azóta is imába foglalja a haverom a nevemet. :D
2014. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a kérdést, de biztos csak én vagyok fogyatékos...

Válaszolni nem tudok rá, mivel nincs gyerekem és nem élek élettársi kapcsolatban.

Itt nem az volt a kérdés, hogy lehet-e gyereket csinálni házasságon kívül (nyilván lehet), hanem az, hogy mi jelent nagyobb elköteleződést. Egyetértek azzal, hogy a gyerek nagyobb elköteleződést jelenthet, mivel örökre összekötő kapocs marad a két fél között. Elválni lehet, de az, hogy van egy gyereked, nem lehet visszacsinálni, vagy semmissé tenni. Egy elvált nő ismerősöm mondta, hogy a gyerek valahol mindig az exére fogja emlékeztetni, holott a "papír" már rég nincs meg.

A kérdésre a válasz szerintem felfogás kérdése: van, aki vállal gyereket házasság nélkül, van aki nem fog. Ezek mögött meg sok ok áll, mint ahogy a mögött is, hogy ki miért nem akar házasodni.

2014. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nincs igénye a fiataloknak a házasságra.

Régen,amikor még mindenki házasodott teljesen más világ volt,más értékekkel,más eszmékkel.

Mára teljesen megváltozott az élet,a társadalmi elvárások és a szemléletmódunk.

Ami más,az nem feltétlenül rossz.

Régen is sokan házasodtak elvárásból,érdekből vagy túl hirtelen elhatározásból,nem pedig őszinte elkötelezettségből.

Ma már minden attól függ,hogy kinek milyen az értékrendje,ez az alapja egy kapcsolatnak és nem a házassági papír.

Akinek esze ágában nincs elköteleződni,az is vállal gyereket,hiszen a gyerek felé vállal elköteleződést,nem a párja felé,ez nagy különbség!

2014. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 A kérdező kommentje:
67 válaszból egyetlen egy ember fogta fel amit kérdeztem (66-os), ő meg azért nem tudott válaszolni, mert nincs tapasztalata. Mégis értelmesebb dolgot írt le, mint bárki más. Szóval megint csak gratulálni tudok atomfizikusok...
2014. júl. 14. 10:20
 69/80 anonim ***** válasza:
100%

Az baj, hogy te azt hiszed, hogy aki nem akar házasodni, az nem akar elköteleződni.


Ez csak a te buksidban lett összerakva így.


Nem irtóznak az emberek a házasságtól, hanem feleslegesnek tartják. Ha holnaptól lenne lehetőség lepapírozni mindent, amit szeretsz, megtennéd? Elmennél nyilatkozni, hogy szereted a túrázást, a rántott husit, a vígjátékokat? Úgy érzed, jobban szeretnéd őket, ha lenne róla papír? Én nem. Szerintem FELESLEGES. Nem változik tőle semmi. Vannak olyanok, nem fontos, hogy te meg egy csomó másik ítélkező barom mit gondol róluk.


A gyerekvállalásnak meg semmi köze az esküvőhöz. Túl sok romantikus filmet néztél.

2014. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
76%
Ez a mobilos-hűségszerződéses ostoba nyomorék mindig idetalál. Komolyan egyenlő egy telefon, egy szolgáltatás, amit egy cég nyújt egy hús-vér emberrel?
2014. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!