Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik az házasságot csak...

Azok akik az házasságot csak egy fölösleges papírnak tartják és azt mondják, eszük ágában sincs elköteleződni, azok miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Nem akarják lekötni magukat, de gyereket azt azért lehet. Pedig elválni még lehet, de egy gyereket visszacsinálni már nem lehet.

Két verzió létezik: akiknek csak úgy becsúszott, de megtartják, és akik direktbe eltervezték.

Mindkét verzió elköteleződés, sokkal nagyobb, mint a házasság, mégis irtóznak a házasságtól az emberek, miért?



2014. júl. 12. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
82%
Igen, elválni is el lehet, akkor is, ha van gyerek. A gyerek sem korlátoz senkit semmiben. Millió gyerek él csonka családban. Én sem akarok soha férjhez menni, mert feleslegesnek tartom. Ha valakit szeretek, és az van megírva nekünk, hogy együtt maradunk életünk végéig akkor papír nélkül is együtt fogunk. Ha összeházasodunk és 15 év múlva megromlik a kapcsolat, akkor meg nem kell hónapokig szenvedni a bíróságon a válás miatt, csak cuccolni és menni. Ha házasodnék (nem fogok), akkor is csak házassági szerződéssel, hogy gyorsan le lehessen zavarni a válást. Gyereket meg nem azért vállal valaki, hogy elkötelezze magát valaki iránt, hanem azért, mert szeretne gyereket. Ezek ösztönök, belénk vannak kódolva. Az, hogy alá kell írnunk egy papírt, az nincsen.
2014. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
75%
Az lemaradt, hogy szerintem sokkal rosszabb az, ha valaki azért házasodik, mert elvárják tőlük, vagy mert utána szerintük jobb lesz a kapcsolat (mert egyébként már rég rossz...), utolsó mentőövként kapaszkodnak egy semmitmondó papírba. Ismerek ilyet, augusztusban esküvő 7 év után, szeptemberben be is adták a válást, karácsonykor már mindenki az új párját vitte haza anyunak-apunak bemutatni, akik kifizették a több milliós lagzit.
2014. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
67%

Tehát aki nem házasodik össze, az nem is szeretheti a párját, csak szenved mellette, és közben azt bizonygatja, hogy milyen jó szabadnak lenni... Most komolyan nem látod, hogy mekkora ökörség ezt állítani?

Nekem a szülim össze voltak házasodva mert hát a gyereknek az kell... Mit nem adtam volna ha időben elválnak.... Akkor boldogok lehettek volna. Különben meg mindenki volt gyerek, had nyilatkozzanak ők arról, hogy mennyire érdekelte őket a szüleik kapcsolati állapota. Ha te úgy érzed, hogy attól lettél volna sérült, hogy a szüleid nem házasok, az a te bajod. Engem személy szerint teljesen hidegen hagy, hogy a szüleim házasok-e vagy nem, amíg boldogak.

Amúgy meg mindenkinek joga van gyereket vállalni, és neked ehhez semmilyen mértékben nincs közöd. Ez az igazság.

2014. júl. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim válasza:
25%
Én azt látom a sok hozzá szólásból amit ti irtatok hogy azért nézitek le a házassági papírokat azért mert bonyolult a válás!! Mért ezen jár a fejetek mért nem a boldog házasságon!! Azért nem házasodtok mert drága a válás h*lyék vagytok!!!!!! És igen is a kérdezőnek van azért igaza az is ugyan olyan elköteleződés a gyerek mint a házasság!!!!! Az minek vállal gyereket aki havonta vagy évente más pasihoz vagy nőhöz megy s mindenkitől van gyerek!!!! Szégyen!!!!!! Az aki anyagi okokból vagy mert fél azt megértem.... de azt hogy nem vágyik arra az ember hogy férj vagy feleség ként mutassa be a párját valamilyen alkalmon azt nem hiszem el!!!!!
2014. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
63%

34es, miért baj az, ha valaki kicsit kilép a rózsaszín ködből és előre is gondolkodik?

Sokkal jobb lenne, ha mindenki így tenne, akkor nem lenne itt GYK-n is rengeteg ilyen kérdés, hogy akkor kié a ház, a kocsi, a nagymama után maradt millió, stb.

2014. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
54%
34: attól, hogy valakik nem házasodnak össze még nem akarnak havonta, évente partnert cserélnek. De tudják nagyon jól, hogy bármikor megtörténhet az, hogy megromlik a kapcsoat, és nem akarnak benne maradni egy szar kapcsolatban egy hülye papír miatt. Te talán még nem hallottál olyat - vagy akár csak itt az oldalon nem olvastál -, hogy 30-40 év házasság után válnak a felek, nagy csinnadrattával, vagyonmegosztási cécóval, mindennel, ahogy kell? Nem egyszerűbb lett volna simán összpakolni az egyiknek, és elmenni? Szeretem a párom, nem tervezem elhagyni, de nem mondhatom most azt, hogy 10-20 év múlva ugyanígy fogom gondolni. Teljesen mindegy, a két tábor úgyse fogja tudni meggyőzni a másikat, én nem is akarok senkit, csak azt szeretném, ha felfognátok és elfogadnátok, hogy nem mindenki gondolkodik úgy, mint ti. Érdekes módon engem nem zavar, ha valaki összeházasodik, nem szólok be nekik, hogy idióták, nem tüntetek a házasság intézménye ellen, egyszerűen csak nem megyek férjhez, és kész. Én miért tudok toleráns lenni más nézetekkel szemben, és ti miért nem?
2014. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest hogy minket állítotok be intoleránsnak, itt megint az élettársak beszélnek a legcsúnyábban és legagresszívabban a dologról, de a kérdésemre még mindig nem kaptam rendes választ. Elhiszem hogy irtóztok a házasságtól, de nem mi vagyunk kirekesztőek, ezt a kommentekből szűrtem ki, tehát megint igazam lett. Nem mertek házasságot kötni, mert abból nehezebb kilépni? Gyávák... Már az elején arra gondolni hogy hogyan legyen vége... Még jó hogy megint igazam van
2014. júl. 12. 23:26
 38/80 anonim ***** válasza:
81%
Nem merészség kérdése, hanem akarásé. És igen, amikor a baráti társaságban 5 házasságból 4 eddig válással végződött, illetve elváltak az én szüleim is, valamint a párom szülei is, és neki is jelenleg 2 barátja válik. Ezek után nem sok kedvünk van összeházasodni. Ha együtt maradunk anélkül, nagyon örülünk neki, ha nem, akkor meg igen, mindenkinek könnyebb lesz, de ezt mi így gondoljuk, felvállaljuk, kimondjuk, nem tartjuk gyávaságnak.
2014. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
77%

A gyereknek miért is jó, ha házasok a szülei? Bizonyos korig fel sem fogja, hogy mit jelent a házasság, ugyan miben befolyásolná az életét?

Esküszöm, nem értem ennek a logikáját.

2014. júl. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
79%

"csakhogy azt talasztalom, akik nincsenek összeházasodva, semmit nem is éreznek már egymás iránt, csak úgy vannak, de tök közömbösen, és hangoztatják hogy milyen jó szabadnak lenni, közben meg egy pokol az életük. "


Ezt támaszd már alá valami konkrétummal, mert így eléggé légből kapottnak tűnik!

2014. júl. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!