Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanom kellene a férjem...

Tartanom kellene a férjem viselkedésétől? Ne bízzam rá a gyereket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a férjem nem bírja elviselni, hogy ha a gyerek hisztizik. 21 hónapos, most kezdte a bölcsit, az apja 3 hónapig nem volt itthon, most hazajött, szóval elég sok változás volt mostanában a kis életében, és a gondozónők meg más ismerőseim is mondták, hogy ez ilyenkor természetes, még máshogy nem tudja kifejezni, hogy meg van zavarodva, majd túljutunk ezen az állapoton.


Én próbálom normálisan kezelni a helyzetet: elterelni ilyenkor a gyerek figyelmét, nem tudomást venni róla, türelmesnek lenni stb. A férjem viszont kiborul, és kb ő is elkezd hisztizni. Az most egy dolog, hogy pl. ez nekem hogy esik, hogy nem volt itthon 3 hónapig, a nehezét ennek az időszaknak egyedül csináltam végig, és most hogy hazajött, 5 perig nem képes elviselni, ha a gyerek rosszabb passzban van. Pl. Pár napja átmentünk apukámékhoz vacsorázni, és a kisfiúnk a vacsora alatt végig hisztizett valamin, hogy ezt nem kéri, azt kéri (amit nem kaphat), hogy még forró, és nem adom senki oda stb. 5 perc múlva már kiakadt, hogy ez nem igaz, hogy két mondatot nem lehet tőle váltani, és hogy 3 napja jött haza, de még nem tudtunk nyugodtan megvacsorázni együtt. És én foglalkoztam vele egész este.


Lényeg: múltkor már fél órája sírta gyerek, hogy kekszet akar, de már nem akartunk neki több édességet adni aznap. Erre felvette a gyereket, és megrázta rákiabálva, hogy most már elég, hagyja abba!

Én ettől iszonyatosan megrémültem, kivettem a kezéből a gyereket, és mondtam neki, hogy ezt soha többet ne csinálja! Erre kiakadt, hogy én nem tudom kezelni a gyereket, úgyhogy erőteljesebbnek kell lenni. Anyukám szerint nem szabadna rá hagynom a gyereket, mert nem bírja elviselni, és bántalmazni fogja.

Amúgy nem úgy kell elképzelni, hogy napi 24 órában hisztizik a gyerek, csak néha rájön a dili, és akkor kezelhetetlenné válik.


Én is nagyon ledöbbentem, de amúgy meg mindig szívesen foglalkozott vele, vitte játszótérre, fürdette, vigyázott rá itthon. Olyan a munkám, hogy sokszor este kell elmennem, ilyenkor ő vigyáz rá. De most nagyon nyugtalan lettem! Ti mit csinálnátok?



2014. okt. 6. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, szerintem váljatok el, nagy jót tennél ezze a férjednek, amit még lehet, hogy ő sem tud, de hamar be fogja látni. Neked ugyanis láthatóan többet jelent a gyereked, a gondozónők, az anyukád, mindenki véleménye, mint a férjed érdeke.

Banyucilád meg ahelyett, hogy aljaskodva békétlenséget keltene, mondjuk elvihette volna magához egy estére-éjszakára a gyereket, amikor a férjed hazaér, hogy nyugodtan tudjatok legalább egy napot kettesben tölteni a 3 hónap után... bár ha benned erre nem is volt igény, ha a férjed kiáltod ki hibásnak azért, mert kiborul, hogy képtelen 3 nap alatt legalább egy nyugodt vacsorára kettesben, az nagyon sokat elmond... az ilyen feleségtől mentsen az ég minden férfit, aki lehet, hogy anya, de nem társ, egy kicsit sem.

2014. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 A kérdező kommentje:

"Ugyanakkor nézheted s dolgokat egy kicsit a férjed szemszögéből is, hazajött 3 hónap után, a gyerek ordít, ti a gyerek miatt veszekedtek, morrogtok s valószínű, hogy ezek mellett tényleg nincs időd rá..."


Igen. És az, hogy nekem mire lenne szükségem? Hogy a legnehezebb időszakban csináltam végig mindent totálisan egyedül a gyerekkel és teljesen ki vagyok merülve? És jól esne egy kis segítség és támogatás, nem egy másik hisztiző személy a lakásban? Nekem ez esne jól, nem az, hogy őt pátyolgassam, amikor a karrierét építette, és ránk sem nézett, hiába kértem, hogy ne csinálja. Ezek után még én figyeljek arra is, hogy neki milyen törődésre van szüksége?

2014. okt. 6. 10:22
 13/77 A kérdező kommentje:
11-es. Igazad van. Biztosan jót tennék neki, mert akkor szabadon élhetné az életét minden nyűg, gond és felelősség nélkül, mint amire vágyik is...Igen, én vagyok a sz@r feleség és anya. Totál igazad van. És mindenki...nagymama, barátok minden családtag, ugráljunk körülötte, hogy amikor hazajön, akkor minden kényelme és nyugalma meglegyen. Mert Ő megérdemli.
2014. okt. 6. 10:25
 14/77 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező (#13) az utóbbi két beírásodból az is kiderül, te láthatóan cseppet sem tiszteled a férjed.... voltaképp minek vagytok együtt? Ezzel akarod büntetni?
2014. okt. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 A kérdező kommentje:
Te pedig rettentő mélyrehatóan vagy képes kielemezni valakit, vagy egy helyzetet félinformációk és 1-2 mondat alapján. Gratulálok!
2014. okt. 6. 10:30
 16/77 anonim ***** válasza:
37%

"akaratos gyerek és képes fél órán át hisztizni, ha nem kapja meg."


A te nevelésed....

2014. okt. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
33%

A férjednek igaza van, te meg nem ártana, ha elkezdenéd nevelni a gyereket.


A hiba igenis BENNED van, a férjed helyében már régen otthagytalak volna a fenébe!

2014. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 A kérdező kommentje:

Mintha egy 18 évesről beszélnénk, hogy az "én nevelésem"...megnézhetem magam.


21 hónapos, könyörgöm!!! Még nincs két éves! Még lényegében nem beszél. Hatalmas változások voltak az életében és a dackorszak küszöbén állunk. Milyen nevelésről beszéltek? Sosem engedtem a hisztinek, sosem érte el vele, amit akart, és megpróbálom minél jobb tudásom szerint, türelemmel kezelni.


De komolyan most én kapom itt mindenkitől a szapulást, hogy mekkora egy sz@r anya és feleség vagyok, nem az aki rázva a gyereket, ordít vele? Én, aki vele vagyok, törődöm vele, és beleszakadva a dolgokba normális életet teremtek neki. Szegény férjem meg hazaér 3 hónap után, ahol bár dolgozgatott, de azon kívül semmi de semmi dolga nem volt, és szegény, hogy még vele sem törődöm úgy, ahogy egy normális feleségnek kellene?


Lehet, hogy igazatok van, és rettentő rosszul csinálom a dolgokat, de az biztos, hogy a legjobb tudásom szerint csinálom, a lehető legtöbb szeretettel és odafigyeléssel a gerekemmel szemben, hogy majd beleszakadtam ebbe a 3 hónapba, mert semmi segítségem nem volt az ég világon...de még, kérlek még ostorozzatok! Vágjatok még néhány undorító dolgot a fejemhez. Kérlek! Még nem volt elég.

2014. okt. 6. 10:42
 19/77 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező (#15), a "helyzetelemzés" kizárólag az általad kiírt kérdésen, és az általad leírt reakciókon alapszik. Ha az megtévesztő meg egyoldalú meg félinformáció, hát...

Banyucikád xarkavarása meg tényleg vérlázító, nem vagyok barátja semmiféle bántalmazásnak, nagyon nem, de ha a férjed ezek után orrba nyomná, úgy gondolnám, hogy menthető felindulás...

Azért döntsd már el végre, hogy kihez tartozol, kivel játszol egy csapatban, a férjeddel, vagy az anyucikáddal, gondozónőkkel, játszótéri anyukákkal.... ha az utóbbiak véleménye neked fontosabb, mértékaóbb, goto válóperes ügyvéd. Ennyi.

2014. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
41%

"Mintha egy 18 évesről beszélnénk, hogy az "én nevelésem"...megnézhetem magam. 21 hónapos, könyörgöm!!! Még nincs két éves!"

Pont hogy már 21 hónapja kell nevelned, eddig ennyit sikerült elérned, ha hagyod hisztizni. ÁLLÍTSD LE, ha hisztizik, akkor is, ha csak 21 hónapos! Szobájába becsukod, és nem engeded ki, amíg hisztizik. És igen, egy fél pohár hideg víz a fejére valahogy azonnal el szokta zárni a hiszticsapot, de te csak putyulgasd tovább, nehogy a kis lelkecskéje sérüljön, ugye?



"Még lényegében nem beszél. Hatalmas változások voltak az életében és a dackorszak küszöbén állunk. Milyen nevelésről beszéltek? Sosem engedtem a hisztinek, sosem érte el vele, amit akart, és megpróbálom minél jobb tudásom szerint, türelemmel kezelni."

Sikertelenül. A legjobb tudásod semmit sem ért eddig.



"Szegény férjem meg hazaér 3 hónap után, ahol bár dolgozgatott, de azon kívül semmi de semmi dolga nem volt, és szegény, hogy még vele sem törődöm úgy, ahogy egy normális feleségnek kellene?"

Te milyen ledegradálóan beszélsz arról az emberről, aki ELTART TÉGED és a PORONTYOT is.... Fúj....



"Lehet, hogy igazatok van, és rettentő rosszul csinálom a dolgokat"

Hisztikezelésben nem vagy jó, az biztos.



"az biztos, hogy a legjobb tudásom szerint csinálom"

Ezt elhisszük, de nem érv



"a lehető legtöbb szeretettel és odafigyeléssel a gerekemmel szemben"

Ezt is elhisszük, de szintén nem érv.



"hogy majd beleszakadtam ebbe a 3 hónapba, mert semmi segítségem nem volt az ég világon"

Hol volt a csodás anyukád?



".de még, kérlek még ostorozzatok! Vágjatok még néhány undorító dolgot a fejemhez. Kérlek! Még nem volt elég."

Te is hisztizel most.

2014. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!