Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanom kellene a férjem...

Tartanom kellene a férjem viselkedésétől? Ne bízzam rá a gyereket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a férjem nem bírja elviselni, hogy ha a gyerek hisztizik. 21 hónapos, most kezdte a bölcsit, az apja 3 hónapig nem volt itthon, most hazajött, szóval elég sok változás volt mostanában a kis életében, és a gondozónők meg más ismerőseim is mondták, hogy ez ilyenkor természetes, még máshogy nem tudja kifejezni, hogy meg van zavarodva, majd túljutunk ezen az állapoton.


Én próbálom normálisan kezelni a helyzetet: elterelni ilyenkor a gyerek figyelmét, nem tudomást venni róla, türelmesnek lenni stb. A férjem viszont kiborul, és kb ő is elkezd hisztizni. Az most egy dolog, hogy pl. ez nekem hogy esik, hogy nem volt itthon 3 hónapig, a nehezét ennek az időszaknak egyedül csináltam végig, és most hogy hazajött, 5 perig nem képes elviselni, ha a gyerek rosszabb passzban van. Pl. Pár napja átmentünk apukámékhoz vacsorázni, és a kisfiúnk a vacsora alatt végig hisztizett valamin, hogy ezt nem kéri, azt kéri (amit nem kaphat), hogy még forró, és nem adom senki oda stb. 5 perc múlva már kiakadt, hogy ez nem igaz, hogy két mondatot nem lehet tőle váltani, és hogy 3 napja jött haza, de még nem tudtunk nyugodtan megvacsorázni együtt. És én foglalkoztam vele egész este.


Lényeg: múltkor már fél órája sírta gyerek, hogy kekszet akar, de már nem akartunk neki több édességet adni aznap. Erre felvette a gyereket, és megrázta rákiabálva, hogy most már elég, hagyja abba!

Én ettől iszonyatosan megrémültem, kivettem a kezéből a gyereket, és mondtam neki, hogy ezt soha többet ne csinálja! Erre kiakadt, hogy én nem tudom kezelni a gyereket, úgyhogy erőteljesebbnek kell lenni. Anyukám szerint nem szabadna rá hagynom a gyereket, mert nem bírja elviselni, és bántalmazni fogja.

Amúgy nem úgy kell elképzelni, hogy napi 24 órában hisztizik a gyerek, csak néha rájön a dili, és akkor kezelhetetlenné válik.


Én is nagyon ledöbbentem, de amúgy meg mindig szívesen foglalkozott vele, vitte játszótérre, fürdette, vigyázott rá itthon. Olyan a munkám, hogy sokszor este kell elmennem, ilyenkor ő vigyáz rá. De most nagyon nyugtalan lettem! Ti mit csinálnátok?



2014. okt. 6. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 A kérdező kommentje:

Mint írtam, sajnos minden ilyen teljesen rám szakad. Ennél a költözésnél is...kértem, hogy jöjjön haza segíteni, volt is szabadnapja, de azt mondta, hogy sok pénz oda-vissza az út, meg a költözés is pénz, és most így, hogy nem keres a családra, nem engedhetjük meg. Igen, szálka. Sajnos szálka. És azért is akaszt ki jobban ez a "gyerekrázás", hogy tartottam itthon a frontot, nekem aztán tényleg nem volt egy nyugodt vacsorám, mert egy 21 hónapos mellett, ha nem is hisztizik, folyton fel kell ugrálni valamiért, segíteni neki, mert most tanult meg egyedül enni és minden folyik mindenhol, rászólni, hogy ne tömje magába stb. Ő meg nyugodtan megvacsorázhatott munka után...tudom apróság...és akkor hazajön, és pár nap alatt kibukik, hogy nem lehet nyugodtan vacsorázni a gyerektől.


Első gyerek, és mint írtam, nem rég csinálja ezt, én is keresem a jó megoldást, ezért akadtam ki az olyan hozzászólásoktól, hogy eddig kellett volna megnevelni stb.


Skype-on majdnem minden nap kommunikáltunk, de pár nap alatt megunta a kicsi, nem nagyon érdekelte a beszélgetés :(

2014. okt. 6. 12:44
 42/77 anonim ***** válasza:
32%

Értem. Azért tudod, hogy a gyerek viselkedése, nem érdeklődése is jelent valamit?

Akkor ha jól értem, úgy érzed magadra hagyott amikor szükséged lett volna rá. A lélekben (is) magunkra maradás, ha azt érezzük, hogy a párunk nem a társunk mindenben, (főleg a bajban)talán sokkal rosszabbul esik, jobban fáj, mint az, hogy ha fizikailag nincs velünk. Én tökéletesen értem, átérzem a problémádat. Nem tudom, mennyire tudod vele ezt megbeszélni, megértetni, hogy valóban föl is fogja az alapján amit leírtál róla.

2014. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
17%

33, amíg a kérdező nem ismeri be, addig felesleges bármit is írni neki, ami őt kritizálja. Az alkoholista is azt mondja, hogy ő nem is iszik.

A kérdező férje meg fogja ezt unni, és akkor lesz bajban a kérdező, de akkor majd vessen magára, időben lett szólva, hogy a kismajom nem jól viselkedik, ő pedig azt hiszi, az a nevelés, ha hagyja hisztizni....

2014. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 A kérdező kommentje:
Kritikát is lehet értelmes emberként írni, amin az ember elgondolkozik, ahogy az egyik hozzászólónak meg is köszöntem. De ti nem kritikát írtok, főleg nem építő vagy segítő jellegűt, hanem primitív módon pocskondiáztok és ismeretlenül ítélkeztek. Neveljétek a tökéletes gyerekeiteket tökéletes módon, ahogy eddig is tettétek, többet ne írjatok ide, mert jelenteni fogom!
2014. okt. 6. 14:26
 45/77 A kérdező kommentje:

És olvasni még mindig nem tanultál meg. Mutass már egy olyan írást, ahol azt mondom, hogy hagyom hisztizni!!!

Sajnáljátok csak a gyerekem látatlanban, hogy milyen szörnyű anyja van, aki a lehető legjobb megoldást keres a problémáira, amit még nem tud elmondani nekem. Én viszonyt szívből sajnálom a tieteket, amiért ilyen arrogáns, trágár, más kisgyereket lemajmozó, magát felsőbbrendűnek hívő anyjuk van.

2014. okt. 6. 14:32
 46/77 anonim ***** válasza:
2%

1. nem kell tartanod, Ő ugyanis helyén fogja kezelni a dolgot

2. ELKAPATTAD a gyereked, már most, pedig még csak 2 éves

3. a hidegzuhany nem ördögtől való, azonnal hatásos, rögtön beszünteti a hisztit

4. 21 hónapos, de neveletlen - a fél órás (te jó isten!) vacsihiszti is elég gáz, az öcsém 5 percet nyivákolt, utána anyja megmosta az arcát, hogy elég legyen

5. a férjed ELTART TITEKET, szeretne egy kicsi nyugit, VELED lenni, mikor hazaér, ehelyett álló nap a gyereke üvöltését hallgathatja - nálam is elszakadna a cérna... bocs, én nem is engedném 5-10 percnél tovább nyivákolni a sajátomat - vagy, ha képtelen abba hagyni, szobába (NINCS olyan, hogy nem megy be!) vele, ordítson magának


Az én bébiszittelt "fiam" is szokott hisztizni (2 és fél), ami opció:

- nem figyelek rá

- elkezdek ugyanúgy ordítani, mint ő, erre úgy meglepődik, hogy abbahagyja (sőt, visszakérdez, hogy "mi a baj?")

- ha csakazértis nyivákol, akkor szoba és gondolkodhat - nincs olyan, hogy nem megy be

- legvégső esetben megmosom - nem halt bele még egyszer sem

2014. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, de ez az olvasni nem tudás már engem is kezd nagyon idegesíteni, nem hogy a Kérdezőt:


"5. a férjed ELTART TITEKET, szeretne egy kicsi nyugit, VELED lenni, mikor hazaér, ehelyett álló nap a gyereke üvöltését hallgathatja "


Ez melyik sorból olvastad ki? Abból, hogy a Kérdező a kicsi 5 hónapos kora óta dolgozik. Vagy abból, hogy a férje otthagyta a munkáját és 3 hónapig úgy volt külföldön, hogy semmi pénzt nem adott haza?


És ennek fényében, lassan én is azt tanácsolom a Kérdezőnek, hogy gondolja át ezt a kapcsolatot alaposan.

Senkit nem tartja el, a kicsivel meg szerintem megteszi a tőle telhetőt, mindezek mellé hazajön egy olyan férj, aki tojik a kicsire, nem érdekli, hogy a felesége vállán mennyi teher van, még neki áll fentebb, hogy nem tud romantikázni.

De mivel nem vagyok válás párti, amíg úgy tűnik, hogy van remény a helyrehozásra, ezért nem tanácsolom szívből, hogy válj el. A helyedben tennék azért, hogy a férjed is észrevegye, hogy egy család része, szerintem rábízhatod a kicsit, nem hiszem, hogy bántani fogja. Ha látja, hogy a gyerek nem úgy működik, hogy kikapcsoljuk, amikor nem kell, akkor majd talán más dolgokhoz is másabbul fog állni. Hagyd, hogy az életetek részévé váljon újra és ha nem él vele, akkor majd ráérsz ezen elgondolkozni.

Egyébként az ilyen korú hiszti valamennyire normális, amelyik gyerek hajlamos rá, rajta kijön, nevelés ellenében is. Mi hárman vagyunk lánytesók, a húgaim ikrek, anya egyformán nevelt bennünket, őket pedig pláne, hiszen egykorúak, minden egyszerre következett be, egyik tesóm átment a hiszti korszakon, a másik nem.

És a hisztiken nem nagyon segített semmi, amíg el nem kezdte kinőni.

2014. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező,


Én tökéletesen megértelek! Amikor elolvastam az első két oldal válaszait, leesett az állam. Te jó ég!!! de egyébként ide nem szabad kérdést feltenni mert csak rosszabbul fogod érezni magad.Sokan itt élik ki a frusztrációikat. Nekem egy 20 hónapos van otthon. Tudom mi az a hiszti. Az enyém még nem jár bölcsibe. A férjednek semmi türelme, pedig a gyerekhez abból nagyon sok kell. Nem csodálom, hogy félted a kicsit, nagyon is valós veszély hogy eljár a keze, ha ez eddig még nem történt meg.

2014. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:

Szerintem először is a kapcsolatodat kellene helyre raknod a férjeddel és onnantól ha egy hullámhosszon vagytok akkor a gyereknevelés is könnyebben menne.

Először is őszintén gondolkodj el azon hogy szereted e még a férjed és ha igen akkor ülj le vele és mondd el neki a sérelmeidet felé amiket itt is leírtál és mondd el a jövőben hogyan szeretnéd élni vele az életed.


A címben feltett kérdésedet nem értem... 3 hónapra ment el a férjed, nem? Tehát ez azt jelenti előtte azért volt már együtt a gyerekkel. Bántotta valaha is? Egyébként te vagy a felesége, nem ismered a saját férjed? Kiröhögném anyámat ha megakarná magyarázni nekem hogy milyen a férjem és mit tegyek vele. Ne mondd nekem hogy anyád jobban ismeri a férjedet, szóval illene tudnod eldönteni hogy kell e félnetek tőle vagy sem.


A gyerek hisztijét pedig tényleg ne hagyd mert a fejedre fog nőni és amúgy a neheze a neveléssel kapcsolatban még csak most jön, szóval kössétek fel a gatyátokat. A te dolgod milyen módszerrel de a gyerekkel meg kell értetni hogyha mondassz valamit akkor az úgy van és kész. Sok sikert.

2014. okt. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
70%

3 oldalon keresztül elolvastam a válaszaidat kérdező, és a többiek hozzászólását. Lehet már valaki írta, de én rájöttem , hogy te mint anya miért nem tudod kezelni a gyermeked hisztijét. Tudod miért?? Mert te 3 oldalon keresztül (valószínű, hogy a 4-5 oldalon is) folyamatosan hisztizel.

A gyerek sokszor azt a viselkedési formát veszi fel amit a szülőktől lát, vagy ellesi. Rólad az írásaidból látni,hogy hisztis vagy. Nyilván nem látunk bele az életedbe, de gyanítom, hogy te is minden csip-csúp dolgokért kiverted gyerekkorodban a hisztit, amit felnőttként sem tudtál abba hagyni.

Abban igazad van, hogy durván, erőteljesen rázni a gyereket nem szabad. De abban nincs igazad, hogy jaj 21 hónapos, dackorszak, és jaj nem tudok mit kezdeni vele..

Majdnem 2 éves gyereket már nevelni kell, mert amilyen nevelést kap kicsi korában, olyan felnőtté válik majd.

Állandó hisztikkel ha nem neveled ki 21 hónaposan akkor bizony 4-5-8-10-14-18 évesen is kínlódni fogsz vele.

Valaki írta a hideg zuhanyt, amitől te szinte sokkot kaptál. Na igen, változik a világ, és ma egy kis hideg víztől kikészültök, hogy milyen ez már! Nem mondom, hogy hiszti esetén zsup bele a kádba és enged rá a hideg vizet.. De mondjuk egy fél órás hiszti esetén fogod kiviszed a fürdőszobába, és megmosod az arcát hideg vízzel. Gondolom, most ezen is szörnyülködni fogsz.. Pedig a fiadnak az ég világon semmi baja nem lesz, sőt a vérnyomása helyre áll ami a hisztitől kicsit magas is lehet. Nem fogja szeretni, hogy hirtelen hideg vízzel megmosod az arcát, talán ordítani fog továbbra is. Akkor lehet neki mondani, hogy ha nem hagyja abba, akkor alvás lesz a vége. Nincs játék, nincs keksz, viszont az ágyba fekszik és alvás. Ha továbbra is hisztizik újabb víz. A régi időkben amikor nagyanyád fiatal anyuka volt, a hisztiző gyerekeket simán leöntötték egy pohár vízzel. 1-2 alkalom, és a gyerek hamar megtanulja, hogy nem érdemes hisztizni. De nem mondom, hogy a régi módszereket alkalmazd amivel nagyszüleid, dédszüleid is felnőttek, és normális emberekké váltak.

Te döntöd el, mit alkalmazol hiszti esetén. Egy biztos. Kezelni nem tudod, mert ha tudnád akkor elég lenne egyszer azt mondani, hogy

-Nincs több keksz!

2014. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!