Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanom kellene a férjem...

Tartanom kellene a férjem viselkedésétől? Ne bízzam rá a gyereket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a férjem nem bírja elviselni, hogy ha a gyerek hisztizik. 21 hónapos, most kezdte a bölcsit, az apja 3 hónapig nem volt itthon, most hazajött, szóval elég sok változás volt mostanában a kis életében, és a gondozónők meg más ismerőseim is mondták, hogy ez ilyenkor természetes, még máshogy nem tudja kifejezni, hogy meg van zavarodva, majd túljutunk ezen az állapoton.


Én próbálom normálisan kezelni a helyzetet: elterelni ilyenkor a gyerek figyelmét, nem tudomást venni róla, türelmesnek lenni stb. A férjem viszont kiborul, és kb ő is elkezd hisztizni. Az most egy dolog, hogy pl. ez nekem hogy esik, hogy nem volt itthon 3 hónapig, a nehezét ennek az időszaknak egyedül csináltam végig, és most hogy hazajött, 5 perig nem képes elviselni, ha a gyerek rosszabb passzban van. Pl. Pár napja átmentünk apukámékhoz vacsorázni, és a kisfiúnk a vacsora alatt végig hisztizett valamin, hogy ezt nem kéri, azt kéri (amit nem kaphat), hogy még forró, és nem adom senki oda stb. 5 perc múlva már kiakadt, hogy ez nem igaz, hogy két mondatot nem lehet tőle váltani, és hogy 3 napja jött haza, de még nem tudtunk nyugodtan megvacsorázni együtt. És én foglalkoztam vele egész este.


Lényeg: múltkor már fél órája sírta gyerek, hogy kekszet akar, de már nem akartunk neki több édességet adni aznap. Erre felvette a gyereket, és megrázta rákiabálva, hogy most már elég, hagyja abba!

Én ettől iszonyatosan megrémültem, kivettem a kezéből a gyereket, és mondtam neki, hogy ezt soha többet ne csinálja! Erre kiakadt, hogy én nem tudom kezelni a gyereket, úgyhogy erőteljesebbnek kell lenni. Anyukám szerint nem szabadna rá hagynom a gyereket, mert nem bírja elviselni, és bántalmazni fogja.

Amúgy nem úgy kell elképzelni, hogy napi 24 órában hisztizik a gyerek, csak néha rájön a dili, és akkor kezelhetetlenné válik.


Én is nagyon ledöbbentem, de amúgy meg mindig szívesen foglalkozott vele, vitte játszótérre, fürdette, vigyázott rá itthon. Olyan a munkám, hogy sokszor este kell elmennem, ilyenkor ő vigyáz rá. De most nagyon nyugtalan lettem! Ti mit csinálnátok?



2014. okt. 6. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
34%

A megrázással senki sem értett egyet, az viszont beszédes, hogy a legtöbb hozzászóló szerint sem kezeli jól a hisztit a kedves kérdező. Persze beismerni sosem fogja, és ha a házasságát meg akarja tartani, akkor jó lenne, ha nevelné a gyereket és nem ráhagyná (félóra hiszti egy kekszért nem a nevelést mutatja, hanem a töketlenkedést az anyuka részéről).


Az pedig, hogy kibeszéli a férjét az anyjával, gusztustalan dolog.

2014. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 A kérdező kommentje:

Miért is lenne gusztustalan dolog Édesanyám tanácsait kikérni, amikor számomra igenis számít a véleménye, és aki nem mellesleg csecsemő-és gyermekgondozást tanít és felnevelt 3 gyereket? Tudom, manapság őket is csak lenézni dívik.

Hallottatok már a negatív megerősítésről? Ha bárhogy lereagálja az ember a hisztit, akkor a gyerek abból annyit fog fel, hogy ha hisztizik, foglalkoznak vele. Ezért próbálom legtöbbször figyelmen kívül hagyni, ahogy az utolsó előtti válaszoló is írta. De még egyszer mondom, egy 21 hónapos, akinek gyökerestül felfordult az élete, pár hete néha hisztizik. Ez komolyan olyan ritka és durva dolog, hogy emiatt így el kell hordani engem mindennek? GOndolkozzatok már!

2014. okt. 6. 18:35
 63/77 A kérdező kommentje:
"az viszont beszédes, hogy a legtöbb hozzászóló szerint sem kezeli jól a hisztit a kedves kérdező" ezek közül senki nem írt építő jellegű tanácsot, hogy akkor hogyan kéne. A rázás, üvöltés és hideg víz alá rakás számomra nem az. Ha egy fél év múlva még midnig képes ilyen hisztiket lenyomni, akkor lehet, hogy elgondolkozom rajta. Egyelőre azonban inkább hallgatok szakemberekre, édesanyámra, gondozónőkre, tapastzalt anyukákra, mint az itt fröcsögő rosszindulatú válaszolókra.
2014. okt. 6. 18:39
 64/77 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, ügyesen félremagyarázol.

Én soha nem beszélem meg az otthoni gondjaim más családtagokkal, mert nincs hozzá közük. Ha te kiviszed a problémákat, még nagyobbat csinálsz belőlük, és bele is csöppentél.


Fogsz egy pohár vizet, beledugod az ujjaid, és az arcába spriccelsz.

Kiviszed a mosdóba, és hideg vízzel lemosod az arcát.


Minden jobb annál, mint amit jelenleg csinálsz.

2014. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
65%
Nehogy már az ember a saját anyjának ne mesélhessen a férjéről, a problémákról.... Jézusom. Kedves kérdező! Ennyire vedd komolyan a válaszok többségét. Tedd ki ugyanezt a kérdésedet a gyerekvállalás/nevelés kategóriába. Ott anyukák vannak, és figyeld meg az ottani válaszokat!
2014. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
32%

De bizony a házasságom problémáit nem az anyámmal beszélem meg, de még barátnőkkel SEM.

Ez kettőnk ügye.

2014. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
39%
Oké, tök egyértelmű, hogy te utálod a férjedet. Olyan undorral beszélsz róla, hogy egyszerűen egy csoda, hogy egyáltalán van gyereketek. Egy jó (vagy simán semleges) szavad nincs róla, csak az, hogy alig dolgozik, lelép, gyerekverő, sz**házi. Ennek a kapcsolatnak így van értelme? Szerintem nem.
2014. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
33%
Egyetértek... Ráadásul az anyja is a férje ellen hangolja.
2014. okt. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
52%
Az anyja az unokája testi épségét félti. EZ IS BAJ?
2014. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
60%

66, de mesélhet az anyjának a problémáiról de ne a férjéről és a kapcsolatuk problémáiról. Nekem ha bajom van a párommal akkor sosem mondom el másoknak mert kibeszélésnek érezném és tudom szeretnek annyira hogy engem védjenek, a páromat meg szidják. Ha gond van akkor az csak rám és a páromra tartozik és nekünk kell megoldani ezért a férjemnek mondom el. Ha valakivel bajod van akkor azt mindig az adott illetővel kell megosztani.

Mondjuk itt szerintem a fő probléma az hogy a feleség a férjnek nem meri elmondani hogy rühelli hogy kiment 3 hónapra, meg a sérelmeit se mondja el neki, inkább másoknak panaszkodik. Ez ki szerint megoldás? Külsősök megoldhatják egy pár problémáit (mondjuk egy terapeuta igen, de egy anyuka nem).

2014. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!