Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanom kellene a férjem...

Tartanom kellene a férjem viselkedésétől? Ne bízzam rá a gyereket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a férjem nem bírja elviselni, hogy ha a gyerek hisztizik. 21 hónapos, most kezdte a bölcsit, az apja 3 hónapig nem volt itthon, most hazajött, szóval elég sok változás volt mostanában a kis életében, és a gondozónők meg más ismerőseim is mondták, hogy ez ilyenkor természetes, még máshogy nem tudja kifejezni, hogy meg van zavarodva, majd túljutunk ezen az állapoton.


Én próbálom normálisan kezelni a helyzetet: elterelni ilyenkor a gyerek figyelmét, nem tudomást venni róla, türelmesnek lenni stb. A férjem viszont kiborul, és kb ő is elkezd hisztizni. Az most egy dolog, hogy pl. ez nekem hogy esik, hogy nem volt itthon 3 hónapig, a nehezét ennek az időszaknak egyedül csináltam végig, és most hogy hazajött, 5 perig nem képes elviselni, ha a gyerek rosszabb passzban van. Pl. Pár napja átmentünk apukámékhoz vacsorázni, és a kisfiúnk a vacsora alatt végig hisztizett valamin, hogy ezt nem kéri, azt kéri (amit nem kaphat), hogy még forró, és nem adom senki oda stb. 5 perc múlva már kiakadt, hogy ez nem igaz, hogy két mondatot nem lehet tőle váltani, és hogy 3 napja jött haza, de még nem tudtunk nyugodtan megvacsorázni együtt. És én foglalkoztam vele egész este.


Lényeg: múltkor már fél órája sírta gyerek, hogy kekszet akar, de már nem akartunk neki több édességet adni aznap. Erre felvette a gyereket, és megrázta rákiabálva, hogy most már elég, hagyja abba!

Én ettől iszonyatosan megrémültem, kivettem a kezéből a gyereket, és mondtam neki, hogy ezt soha többet ne csinálja! Erre kiakadt, hogy én nem tudom kezelni a gyereket, úgyhogy erőteljesebbnek kell lenni. Anyukám szerint nem szabadna rá hagynom a gyereket, mert nem bírja elviselni, és bántalmazni fogja.

Amúgy nem úgy kell elképzelni, hogy napi 24 órában hisztizik a gyerek, csak néha rájön a dili, és akkor kezelhetetlenné válik.


Én is nagyon ledöbbentem, de amúgy meg mindig szívesen foglalkozott vele, vitte játszótérre, fürdette, vigyázott rá itthon. Olyan a munkám, hogy sokszor este kell elmennem, ilyenkor ő vigyáz rá. De most nagyon nyugtalan lettem! Ti mit csinálnátok?



2014. okt. 6. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 A kérdező kommentje:
Amúgy privátban kaptam sok megértő szót és jó tanácsot anyukáktól. Mindenki úgy kezdte, hogy azért írja itt, mert ódzkodik a sok fröcsögő kommentelőtől. Kicsit megnyugodtam, hogy az emberek 90%-as nem a gyermekbántalmazást tartja helyes nevelési elvnek.
2014. okt. 6. 11:43
 32/77 anonim ***** válasza:
7%

SENKI sem a gyermekbántalmazást tartja helyes nevelési elvnek, csak esetleg néhányan úgy gondoljuk, hogy egy házasságban-párkapcsolatban 3 külön töltött hónap után jogos igény lehet egy kettesben, nyugodtan elköltött vacsora az ember párjával - például.

Kérdező (#31), de te nyugodtan terelj, ha így folytatod, mint amit itt a kérdésedben és a reakcióidban leírtál, legkésőbb 1-2 éven belül úgyis "gyermekét egyedül nevelő anyuka" leszel. Ennyi.

2014. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
11%

A 17-es vagyok és NEM férfi vagy gyerektelen nö, hanem négy gyerekes anya. Egy gyereket a születése percétöl kell nevelni, nem pedig "majd ha nagy lesz".


De te egyenesen a nöi nem szégyene vagy ilyen hozzáállással. Csak a férjedet meg a gyerekedet sajnálom - föként az utóbbit, mert miattad lesz az életében a legtöbb problémája.

2014. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 A kérdező kommentje:

Látom a négy gyerek mellett szöveget értelmezni már nem maradt időd megtanulni. A gyerek most kezdte ezt, amióta ezek a változások vannak az életében. Neveltem eddig is. Nem gondolom, hogy tizenévesen kell elkezdeni, de azt sem, hogy 21 hónaposan el van veszve a gyerek a rossz nevelés miatt, mert hisztizik. Gondolom egyik gyereked sem élte ilyen korszakát...

Trágárkodj máshol. Ha pedig a férjem tovább rázza a gyereket és üvöltözik vele abban a pár napban, amíg itthon van "gyereknevelés" címszó alatt, akkor ne is jöjjön haza. Így is egyedül nevelem a gyerekünket. Női nem szégyene vagyok? Alátámasztanád az állításodat tökéletes anyuka?

2014. okt. 6. 12:05
 35/77 anonim ***** válasza:
82%

Meg mindig nem érted. Senki sem irta azt, hogy az ferjed viselkedése helyes. Csupan arra kívántak rámutatni, hogy miután a gyerek veled tolt tobb időt, evidens, hogy a nevelése is elsősorban a te feladatod. Miután te nem kezeltesd megfelelően a hisztit -hiszen az folytatódott- a ferjed próbálta meg kezelni, mondjuk nem épp helyes módszerrel. Nagyon sokan nem tudjak, hogy a razas veszélyes lehet egy kis gyerekre -bar ez inkabb csecsemőkre vonatkozik- az orditas pedig sok embernél feszültség levezető is egyben.

Le kell ülni a ferjeddel es megbeszélni, milyen módon kezeljetek a hisztit es ahhoz tűzön vízen at ragaszkodni kell. Sok gyereknel beválik az, ha csak siman nem figyelnek ra, másnál a figyelem elvonás működik, de volt ismerősöm, aki pl siman leutanozta a gyereket, aki annyira megdöbbent, hogy azonnal leállt a hisztivel. Es igen, van, aki szerint a hideg viz/zuhany a megoldás. Kissé drasztikus, valoban, de a lenyege a sokk hatás lenne, arra reagálna a gyerek a hiszti befejezésével. Olyat is hallottam mar, hogy a vizes modszer valakinek azt jelenti, hogy a kezet bevizezi es azzal spriccel a gyerek arcába. Ez kevésbé durva, de szinten hatásos lehet. Nyilvan ki kell tapasztalni, hogy melyik az, ami használ es amivel azonosulni is tud az ember. Az biztos, hogy nehez kibírni, ha a gyerek mar hosszú ideje sikit, vagy veri magat a földhöz, plane egy amúgy is türelmetlenebb embernek.

Azzal biztosan nem használsz, ha a ferjedet bántalmazonak tünteted fel, plane nem, ha ezt meg híreszteled is es az se vet rad jo fényt, hogy egyre másra csak hozod fel a panaszokat a ferjed ellen. Ha nem jo a kapcsolatotok, ha nem tetszik, ahogy viselkedik, akkor meg kell beszélni, vagy elválni, de nem panaszkodni ra mindenkinek. Anyád innentol ugy fog ra nézni, mint valami brutális állatra, aki bántani akarta az o drága kis unokáját. Holott egyet hibázott, azt is csak tudatlanság miatt.

Tehat a fő kerdesre, a ti mit csinálnatokra a valasz: leülnék beszélni a férjemmel.

2014. okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 Ügyet Lenke ***** válasza:
Kedves kérdező, én arra utaltam, hogy sok vetülete van a sztorinak, meg legalább 3 résztvevője. Mindannyian, kivéve a gyereket, mert ő kicsi, próbáljátok a másik szemével is nézni a dolgokat. Házasságban éltek, beszéljétek meg, támogassátok egymást, segítsétek egymást, álljatok ki egymás mellett. Csak úgy fog menni. Azt emeltem ki, hogy figyeljetek egymásra is. S a sok stressz s feszültség az a gyereken is kijön. Nem csak a bölcsi, hanem az otthoni is. Ha már ott tartotok/tartasz hogy ő bezzeg elment, bezzeg nem keresett bezzeg ...akkor az már tüske. Neki meg felelőssége hogy keressen mint családapa, vagy közös megegyezéssel irányítsátok a dolgaitokat úgy hogy jó legyen. Ezt mint csak ti ketten tudjátok higgadtan kitisztázni, hogy mit miért és kiért csináltok.
2014. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom, hogy te vagy-e a többi 70%-os válaszadó is, de ezt a normális, érvelő válaszodat köszönöm.

Nem arról van szó, hogy nem bírom elviselni, ha valaki szembesít azzal, hogy valamit nem jól csinálok, vagy tanácsot ad, és nem panaszkodom fűnek fának a férjemről, csak már kiakadtam attól, hogy azonnal mindenki nekem támadt olyanokkal, hogy nem nevelem a gyerekem, milyen feleség vagyok, jobb lenne neki nélkülem, váljak el, szörnyű ember vagyok.


Leültünk már beszélni, csak sajnos elég hirtelen haragú ember, és pontosan tudom, hogy a gyerek rázása milyen következményekkel járhat, de ő ezt nem tartja problémának. Ez az én fő bajom, és erre irányult a fő kérdés is.

2014. okt. 6. 12:26
 38/77 A kérdező kommentje:
(utolsót a 35-ös válaszolóra értettem)
2014. okt. 6. 12:27
 39/77 anonim ***** válasza:
16%
Nézd, ha hirtelen haragu, szerinte nem problema a razas es nem lehet vele beszélni, akkor szerinted mi lehet a megoldás? Mert igy nem sok van....
2014. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
A kint léte alatt mennyire sűrűn kommunikált a gyerekkel, veletek? Főleg skyp-on, vagy hasonlón, ami a gyereknek valóságosabb, emberközelibb? Mert az csak egy dolog, ha még nem beszél érthetően, folyékonyan egy kétéves, de attól még szüksége van rá, hogy rendszeresen kommunikáljon a szüleivel, hogy érezze a szeretetüket, törődésüket. A változások biztos, hogy megviselték, normális, hogy kihat a viselkedésére. Meg amúgy is vannak dacosabb korszakok, ezt minden szülő tudja, és meg kellene értse. Te mennyire érzed a bajban támaszodnak a férjed? Gondolok itt arra, hogy írtad, azért kell költöznötök, mert úgy raktak ki az albérletből. Feltételezem, akkor volt/van elég gondod-bajod neked is. Mennyire "közösek" ezek, vagy mennyire kell magadnak viselned?
2014. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!