Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanom kellene a férjem...

Tartanom kellene a férjem viselkedésétől? Ne bízzam rá a gyereket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a férjem nem bírja elviselni, hogy ha a gyerek hisztizik. 21 hónapos, most kezdte a bölcsit, az apja 3 hónapig nem volt itthon, most hazajött, szóval elég sok változás volt mostanában a kis életében, és a gondozónők meg más ismerőseim is mondták, hogy ez ilyenkor természetes, még máshogy nem tudja kifejezni, hogy meg van zavarodva, majd túljutunk ezen az állapoton.


Én próbálom normálisan kezelni a helyzetet: elterelni ilyenkor a gyerek figyelmét, nem tudomást venni róla, türelmesnek lenni stb. A férjem viszont kiborul, és kb ő is elkezd hisztizni. Az most egy dolog, hogy pl. ez nekem hogy esik, hogy nem volt itthon 3 hónapig, a nehezét ennek az időszaknak egyedül csináltam végig, és most hogy hazajött, 5 perig nem képes elviselni, ha a gyerek rosszabb passzban van. Pl. Pár napja átmentünk apukámékhoz vacsorázni, és a kisfiúnk a vacsora alatt végig hisztizett valamin, hogy ezt nem kéri, azt kéri (amit nem kaphat), hogy még forró, és nem adom senki oda stb. 5 perc múlva már kiakadt, hogy ez nem igaz, hogy két mondatot nem lehet tőle váltani, és hogy 3 napja jött haza, de még nem tudtunk nyugodtan megvacsorázni együtt. És én foglalkoztam vele egész este.


Lényeg: múltkor már fél órája sírta gyerek, hogy kekszet akar, de már nem akartunk neki több édességet adni aznap. Erre felvette a gyereket, és megrázta rákiabálva, hogy most már elég, hagyja abba!

Én ettől iszonyatosan megrémültem, kivettem a kezéből a gyereket, és mondtam neki, hogy ezt soha többet ne csinálja! Erre kiakadt, hogy én nem tudom kezelni a gyereket, úgyhogy erőteljesebbnek kell lenni. Anyukám szerint nem szabadna rá hagynom a gyereket, mert nem bírja elviselni, és bántalmazni fogja.

Amúgy nem úgy kell elképzelni, hogy napi 24 órában hisztizik a gyerek, csak néha rájön a dili, és akkor kezelhetetlenné válik.


Én is nagyon ledöbbentem, de amúgy meg mindig szívesen foglalkozott vele, vitte játszótérre, fürdette, vigyázott rá itthon. Olyan a munkám, hogy sokszor este kell elmennem, ilyenkor ő vigyáz rá. De most nagyon nyugtalan lettem! Ti mit csinálnátok?



2014. okt. 6. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
Uccsó mondat kérdés volt :)
2014. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
45%
Sajnálom, hogy nincs mindenki olyan bizalmas kapcsolatban az anyukájával, hogy a problémáját elmondja neki, illetve nincsenek ilyan barátai sem. Igazi barátok ezért (is) vannak, ahol tudnak segítenek, meghallgatnak, ott vannak, ha kell.
2014. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, nálam senki sincs jobb és szorosabb kapcsolatban az édesanyjával, mi naponta kétszer is beszélünk telefonon, de SOHA nem mondom el, ha a férjemnek és nekem bármi problémánk, vitánk volt.

Nézz vissza itt a GYK-n, hány olyan topic volt, hogy a kérdező elmesélte otthon, hogy min vesztek össze, a szülei meg egyre jobban megutálták a párját, a kérdező meg gondban van, hogy lehetne javítani a kapcsolatot.


Alapszabály, hogy a házastársak a kettejük problémáit nem mesélik el sehol. Akármennyire dühös vagyok a férjemre, árulásnak tartanám, ha bárkinek is panaszkodnék rá.

2014. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, szerintem menekülj innen, ez téboly. Ritkán van ennyi hülye egy helyen!
2014. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező "Egyelőre azonban inkább hallgatok szakemberekre, édesanyámra, gondozónőkre, tapastzalt anyukákra, mint az itt fröcsögő rosszindulatú válaszolókra."- írod. Ez kérlek tökéletesen rendben is van, furcsa lenne, ha jobban hallgatnál egy anonim fórum válaszolóira, mint a felsoroltakra.

A baj nem ez. A baj AZ, hogy jobban hallgatsz a KÖZÖS GYEREKETEK tekintetében a felsoroltakra, mint a férjedre, a gyerek apjára. Na, itten van a baj, és ezért mondtam már valahol egész elől, hogy ha így gondolod, akkor el kell menni, és beadni a válópert... ha már a férjednek még eddig nem jutott eszébe... (persze nem kell aggódni, ha ez így megy tovább nálatok, akkor ami késik, az jön... ezt ugyanis a katasztrófálisan papucsokon kívül egyetlen férfi sem fogja eltűrni... )

2014. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
64%
szóval igazából a házasságod kaki, férjed le se toj, téged se, kölyköt se, szerintem nem is akarta a gyereket és fél lábbal már kint van
2014. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
36%

Úgy néz ki,elég sok itt a rosszakaró ember. Én teljes mértékben értem, mi a gondja a kérdezőnek és igazat is adok neki. De kedves kérdező, itt először szerintem a kapcsolatot kellene helyre hozni, mert szerintem nincs minden rendben. Azzal hogy férjed rázza a gyereket,nem értek vele egyet hogy normális. 21 hónapos, még kicsi, fejére vigyázni kellene. Nem tudom rá merném e bízni, mert oké hogy el van vele, de ha hisztizni kezd , mit csinál a kicsivel? megrázza ismét,belé rugdos?

Ülj le a férjeddel és beszéld ezt meg vele, vagy adj neki ultimátumot. Változzon, és ha szeret titeket, gondolja át mi fontos. Ti vagy a karrier. Ha a karrier,nincs értelme folytatni. Egy gyerek szeretetbe,nyugalomba,boldogságba nőljön fel, anya és apa mellett. Ha ez nem lehetséges, akkor is lehet valaki boldog, de külön utakon !

Sok sikert, és szép napot :)

2014. okt. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!