Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is bunkóság volt...

Szerintetek is bunkóság volt tőlem, hogy följelentettem anyám pasiját?

Figyelt kérdés

Vitatkoztunk, és fölpofozott. Elestem és fölrepedt a szám. Még aznap megtettem a följelentést. Anyám azóta szóba sem áll velem, azt mondta hogy tehettem ilyet, hogy lehetek ennyire bunkó, hogy följelentettem?

Szerintetek kinek van igaza?



2015. okt. 13. 18:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/109 anonim ***** válasza:
96%
Ma 18:58, felpofozta egy pasas, ez nem elég ok a feljelentésre? Dehogynem, senki ne árulja a más házát s ne pofozkodjon nőket. Jól tetted kérdező, sajnálom, hogy édesanyádnak elfogadható, hogy téged pofozgassanak.
2015. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/109 anonim ***** válasza:
98%
Első vagyok. Ha így történt akkor jogos volt. Én sem mennék bele, hogy eladák a házat. Hisz nem véletlenül került a nevedre. Remélem édesanyád is helyre kapja magát és elhagyja a férfit.
2015. okt. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/109 anonim ***** válasza:
8%

Na eddig szépen válaszolgatott az összes emberke a kérdezőn kívül.


Fárasztó, mindig olyan sokat kell magyarázni.


Persze, fel lehet jelenteni. Ok-e rá az ütés? Nyilván. A kérdés, hogy azért mert megtehetjük, tegyük is meg?

Mik a hosszútávú következmények, vagy egyáltalán mik a következmények.

2015. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/109 anonim ***** válasza:
96%

Tehat, megutott azert, mert kerek perec kijelentetted, hogy nem fogod hagyni, hogy neked (es valoszinuleg az anyadnak) anyagi veszteseget okozzon az otletevel.

Raadasul ugy, hogy nem a pillanat heveben, hanem elore megfontoltan, utanad is ment.

Es ezek utan van, aki szerint nem volt oke a feljelentes? Haat... Baj van a fejekben, az a baj...

2015. okt. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/109 anonim ***** válasza:
7%
Azt már megszoktam hogy ide olyan kis butuska emberkék járogatnak akik 2 perccel előre is csak jobb napokon tudnak gondolkodni, de hogy még olvasni sem tudnak itt sokan, az megdöbbentő.
2015. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/109 anonim ***** válasza:
94%

13-as Hosszú távú következménye annak ha nem jelenti fel az, hogy következőbe a pasas beveri a fogait, mert ugyebár a pofozkodásnál se jelentette fel. Nem hiszem el, ennyi eszed van. Hány éves vagy?

Ha ejnyebejnye most a következménye (azért úgy pofán vágni valakit hogy elessen és felszakadjon a szája... azért nem ejnyebejnye jár), akkor az azt jelenti, hogy kár is volt? Mert megromlik a viszony anyuval? Na aztán, hát milyen az az anyu aki nem b_szta pofán a pasast amikor szeme előtt ütötte meg a lányát?

2015. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/109 anonim ***** válasza:
13%

Prejudikációkból hallok eleget. Nem a pasassal él a lány, nem hiszem, hogy reálisan félnie kéne attól, hogy terrorba fogja tartani az illető.

Egy ilyen feljelentést bizonyítani kell látlelettel vagy tanúkkal.

Az sem túl jó, ha nincs elég bizonyíték ellenben az illető tudja, hogy fel akarták nyomni.

Nem feltétlenül utal az ütés erejére a bőr felrepedése vagy az egyensúly elvesztése.

Valóban, egy anya lehet buta, de ez nem ok arra, hogy a lánya is az legyen.

Ezért kérdeztem, mi a célja a feljelentésnek? Bosszú? Félelem? Megtorlás?


38 vagyok, és te?

2015. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/109 anonim ***** válasza:
95%

31 vagyok, és meg vagyok rökönyödve ezen a gondolkodásmódon, hogy kell hagyni az ilyeneket szó nélkül, akármi legyen a célja ezzel igenis jól tette, hogy feljelentette.

Gondolom van gyereked 38 évesen, te tűrnéd, hogy a jelenlétedben valaki, akárki felpofozza? Vagy mit tennél? Bevernéd a fogait, mert az a megoldás? Vagy mondanád úgy kell neked drága gyermekem?

Neki kellett volna álljon verekedni a kérdező? Nem, feljelentette, mert ez a legális út, mert ezt kell cselekedni ilyen esetben.

2015. okt. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/109 A kérdező kommentje:

"És mit akartál megoldani a feljelentéssel? Vagyis mi a te célod?"

Például, hogy legközelebb ne az intenzíven kössek ki?


"Anyaddal viszont tönkre mehet egy életre a kapcsolatod"

Már eddig is meg volt romolva, amióta ezt az embert megismerte. Igazából nem tudom mért érdemeltük ezt a nővéremmel, de nem ajtunk múlt, ő döntött így. Szerinted egy normális anya-lánya kapcsolatban a szülő szó nélkül tűri, hogy a szeme láttára üssék meg a lányát? Ja, bocsánat, fölkelni azért segített, és azt még hozzátette, hogy látod, megmondtam, hogy jobb ha azt csinálod amit ő mond...


"Ezért kérdeztem, mi a célja a feljelentésnek? Bosszú? Félelem? Megtorlás? " Ha a három közül kell választani, talán a félelem. Ezek ellenére is azért féltem anyámat, ha engem bántott, őt mért ne bántaná, ha egyszer ellent mondana neki? Vagy jövőhéten visszajön, és újra bepróbálkozik, ha akkor is nemet mondok, agyon ver? Ha mást nem is érek el ezzel, legalább azt remélem kicsit elgondolkodik a tettein és következményein, és hogy nem tűr el neki mindenki mindent, úgy mint anyukám.

2015. okt. 13. 19:40
 20/109 anonim ***** válasza:
6%

Azt tette, az, hogy én azt írom, azért mert megtehetjük még meg kell gondolni, hogy megtegyük-e, nem jelenti azt, hogy én azt pártolom, hogy álljon le verekedni az illetővel.

Nem tudom ezt hol olvastad, de nekem inkább az érződik az írásodból, hogy voltál hasonló szituációban, vagy az ismeretségi körödben történt hasonló és nem higgadt fejjel gondolsz végig ilyen dolgokat hanem dühből akarod megoldani.


Azt nem hiszem, hogy az én jelenlétemben történne ilyen, eléggé tekintélyt parancsoló kiállásom van, ha a lányom nekem utólag mondaná meg és megkérdezné tegyen-e feljelentést, nagyon sok okból kb. hasonlóan elmondanám neki a dolgokat mint itt.

2015. okt. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!