Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is bunkóság volt...

Szerintetek is bunkóság volt tőlem, hogy följelentettem anyám pasiját?

Figyelt kérdés

Vitatkoztunk, és fölpofozott. Elestem és fölrepedt a szám. Még aznap megtettem a följelentést. Anyám azóta szóba sem áll velem, azt mondta hogy tehettem ilyet, hogy lehetek ennyire bunkó, hogy följelentettem?

Szerintetek kinek van igaza?



2015. okt. 13. 18:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/109 anonim ***** válasza:
96%
17-es válaszoló! Szerinted következmények nélkül kell hagyni ha valakit bántalmaznak, mert esetleg nem ismétlődik meg? És mikortól kellene szerinted feljelentést tenni? Ha csontját törte? Ha leszúrta? Nem értem azt ahogy gondolkodsz. Ha ezt megússza, szerinted többet nem tesz hasonlót? Vagy esetleg durvább lesz?
2015. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/109 anonim ***** válasza:
5%

Hát a kérdező utolsó válaszából a kérdést kamunak érzem. Már az elején is volt egy efféle érzésem, csak aztán olyan lelkesen válaszolgatott.


Na mindegy, tegyük fel igaz.


Mikortól érdemes feljelentést tenni? Mondjuk ez nem csak a sérülés függvénye szerintem inkább azé, hogy mi a feljelentés célja és hogy az biztosíték-a lesz-e annak, hogy az illetőt a sértett közelébe nem tud majd menni, vagy nem akar majd menni.

2015. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/109 anonim ***** válasza:
6%

Mit úszik meg? Kapott egy pofont az illető, amitől felrepedt a szája. Fiatal koromban volt, hogy verekedtem és volt, hogy benyomták az orromat, nem mentem feljelenteni senkit sem. Itt nem pépesre lett verve az illető, itt egy tettlegesség alakult ki, ha igaz a sztori, amire a kérdezőnek a reakciója a feljelentés volt.


De ebből azt leszűrni, hogy minden ilyen esetben ez a megoldás, nagy butaságra vall.


Én hala valakitől kapnék egy pofont amitől felrepedne a szám, akkor több dolgot vennék figyelembe. Miért kaptam? Mi történhet ha feljelentem? Érdemes-e ezért látleletezni, rendőrségre mászkálni? Mi változhat ha feljelentem? Mi a legrosszabb amit okoz a feljelentésem.


Nehezen hiszem el, hogy ide 30-as emberek irkálnak úgy, hogy a fentebb leírt elmefuttatásomat ők maguk nem gondolják el.

2015. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/109 anonim ***** válasza:
97%
Nem történt se velem se családommal hasonló, viszont munkámmal kapcsolatosan elég gyakran van alkalmam látni bántalmazott nőket/férfiakat/gyerekeket, és azért kapom fel a vizet erre, mert ilyen vagyok én, mert megvisel, ha látom a törött bordájú pasast, vagy a monoklis nőt, vagy azt, hogy egy esés miatt a gyerek kómába kerül s az anyja ott sír mellette, de el nem mondaná mitől kék zöld a gyerek, reszketősre fel tudom húzni magam ha látom, hogy elnézik a bántalmazónak, nem tesznek feljelentést, a másik meg él tovább vígan, mert megteheti. Hát nem. Nem azt mondom, hogy most egy pof világvége, s halálbüntetés jár érte, nem, de legalább egy kiadós fejfájás járjon már érte annak aki nem bír magával s pofozkodik.
2015. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/109 anonim ***** válasza:
7%

Itt nem kómába esésről volt szó. Igen, tudod sokan nem jelentik fel a bántalmazót, mert te garantálod neki, hogy ha még le is ültetik a bántalmazót, az pár év múlva nem keresi meg és veri véresre úgy, hogy már bizonyítani sem lehet?


Tudod az emberek cselekednek félelemből is, nagyon könnyű azt mondani, hogy mindenki mindenkit jelentsen fel, de azért ez nem ilyen egyszerű.

2015. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/109 anonim ***** válasza:
96%

"Anyáddal viszont megromolhat a kapcsolatod".

Ha az anyjának fontosabb egy jelenlegi farok, mint a saját gyereke, akkor nem kár érte. De írta is a kérdező, hogy meg is romlott, mióta ezzel van.

Komolyan, ti úgy vagytok vele, hogy ha anyátok együtt él egy ideje egy idegen f@aszival, aki nem az apátok, nektek egy tök ismeretlen ember, akkor úgy ugráltok, ahogy ő fütyül? És ne gyertek a pénzzel, mert ha valaki rákötözik egy anyára és a gyerekére, akkor az a minimum, hogy legalább a saját részét állja a rezsiből, szóval nehogymár ezért kelljen szentté avatni. De már kezdem megszokni, hogy ezen az oldalon, ha ilyen kérdés van, akkor a gyerek kussoljon, mert el van tartva, de az nem számít, hogy az idegen majom bántja, megalázza, terroizálja, stb., csak azért mert anyuci nem bír meglenni f @ s z nélkül, és kötelező neki beköltöztetni is.Elképesztő, hol élnek egyesek.

2015. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/109 anonim ***** válasza:
8%

Buta vagy utolsó és még csak nem is az a szituáció van, amit leírtál.

Az csak hab a tortán, hogy a kérdés valószínűleg csak egy újabb kamu.

2015. okt. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/109 anonim ***** válasza:
97%
És az normális?????? Miért kell úgy írni erről mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, mindjárt írod itt nekem, hogy néhanapján az asszony is megkap tőled egy-egy irányadó lökést. Ne haragudj, de amikor azt írod, hogy a lányodnak is elmesélnéd a pro és contra érveket, hát nem hiszem el, hogy nagy lazán előadnád neki, nézd édes lányom, megütött a roha_dék, de gondold meg ha fejelented s visszajon mi lesz? Hát nem próbálnál meg mindent megtenni, hogy aki megütötte büntetésben részesüljön? Mostmár nagyon úgy gondolom, direkt húzod az agyam
2015. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/109 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, abszolút helyesen cselekedtél... ha rám emelt volna valaki huszonévesen "akkor is az lesz, amit én akarok" alapon kezet, valszeg a szekercét állítottam volna belé...
2015. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/109 anonim ***** válasza:
12%

Tőlem nem fogsz kihúzni olyan választ amilyet vársz mert én nem általános helyzetekről írtam.

Pontosan minden helyzet más és aszerint kell mérlegelni, hogy éppen az adott szituáció hogyan történt.


Mondok egy példát, ha a lányom éppen egy maffiózó fiával jönne össze és tőle kapna egy sallert, nem biztos, hogy ajánlanám neki a feljelentést. Mindent megtennék, hogy a lányom biztonságban legyen, de egyáltalán nem valószínű, hogy ennek elérését a feljelentés megtételében látnám.


És abban sem, hogy én keresem meg az illetőt, és berántom egy kapualjba, mert még lehet az is, hogy le tudnám verni, csak aztán mi fog történni.


Nem tudom világos-e...

2015. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!