Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is bunkóság volt...

Szerintetek is bunkóság volt tőlem, hogy följelentettem anyám pasiját?

Figyelt kérdés

Vitatkoztunk, és fölpofozott. Elestem és fölrepedt a szám. Még aznap megtettem a följelentést. Anyám azóta szóba sem áll velem, azt mondta hogy tehettem ilyet, hogy lehetek ennyire bunkó, hogy följelentettem?

Szerintetek kinek van igaza?



2015. okt. 13. 18:33
 51/109 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Itt mindenki azt mondja, hogy Neked van igazad! A 63%-os, és a 68%-os válaszoló kivételével, (de még az is lehet, hogy ugyanaz a két személy, aki a saját hülyeségét szajkózza oldalakon keresztül, csak időközben javult egy kicsit a pontszáma).


Szóval nagyon helyesen cselekedtél. Magad, és anyukád miatt is. Sajnos ő most nem látja be, mibe csöppent, és ha hagynád, hogy a pasi irányítsa, csak akkor jönne rá, hogy hibázott, mikor már teljesen földönfutóvá tette a pali, vagy annyira félelemben tartaná, hogy nem merne/tudna lépni.


A zárcsere egy nagyon jó ötlet, még ma hívj egy lakatost!!! A feljelentés is jó ötlet volt, továbbmegyek, ha a pasi elkezd zaklatni, vagy ismét bántani akar, még mozgásérzékelős kamerát is felszereltetnék a helyedben.

2015. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom teljesen mi az igaz! De egyet jól jegyezz meg, kicsi drága! A házat v.a lakást NE ADD EL! Én úgy jártam eladtam a gyönyörű lakásomat, renováltattam a férjemét akivel időközben összejöttem. Most meg mehetek a vakvilágba mert nem egyezünk és Ő meg röhög a markába mert nekem nincs hova mennem.Édesanyád sem biztos,hogy sokáig fog élni az élettársával.Legyél okos ne egyezzél bele a lakás eladásba,ha csak jó áron ki nem fizetnek,hogy tudjál venni egy másikat,bármilyen kicsikét.Anyukád majd egy pár év múlva de lehet még rövidebb időn belül vissza jön.Aki ilyen számító mint ez a pasas, nem lesz vele hosszú együttélése. Írd meg privibe,hogy döntöttél,és kíváncsi vagyok a további életedre is,ha nem veszed zokon.

Légy okos és boldog! Várom a további válaszodat!

2015. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes, hogy feljelentetted. Jogos volt.
2015. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/109 anonim ***** válasza:
14%

51!

Egy regisztrációm van és nem érdekel, hogy fel vagy le pontozol.

1,A kérdezonek nincs joga zárat cserélni egy olyan ingatlanon, ami az anyja tulajnak 50%bán. Ennyi erővel az anyja is cserélhetne zárat, nem gondolod? Hiszen a fele ház az övé.

2, Ha az anya el akarja adni, akkor a kérdező élhet az elovasarlasi jogával. Ha nem akarja, akkor anyuka kérhet a közös tulajdon megszüntetését és akkor bizony a kérdező semmit nem tehet, árverés lesz a vége.

3, A kérdés alapvetően az volt, hogy bunkóság volt e feljelenteni. Nem volt bunkóság. Vissza akart vágni, hát feljelentést tett. Ettől meg értelmetlen volt, hiszen semmi nem lesz belőle, pláne, hogy egy esetleges bírósági meghallgatáson anyuka simán mondatja, hogy "a Pisti nem ütötte meg a Katit. Kati elcsúszott a kövön és beutotte a száját az asztalba. ". Két állítás, egy tagadás, máris a kérdező lesz a vesztes, aki ellen indulhat egy hamis vád eljárás.

2015. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 A kérdező kommentje:
Na de ha eladnánk a házat, nem feleznénk a pénzt, hanem úgy vennénk, hogy én is a tulajdonos lennék, de a pasié lenne a haszonélvezeti jog.
2015. okt. 14. 15:56
 56/109 anonim ***** válasza:
100%
#54, tudod a felvetéseddel az a baj, hogy csupa negálást tartalmaz, tehát nem előre mutató. Van arra is ötleted, hogy az embernek egy ilyen szituban mit célszerű tenni egy ilyen féreggel szemben?
2015. okt. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/109 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#55), eszedbe ne jusson belemenni.
2015. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim ***** válasza:
88%
Nézd kérdező, ha neked 50% tulajdonjogod van, a vételár fele a tied. Nem kell rajta másik ingatlant venni. Ha mégis azt szeretnéd, a te részedre csak a te beleegyezeseddel lehet haszonélvezetet bejegyezni. Tehát az anya párja csak a ház felére kaphat meg, csak ahhoz lenne joga. Ahhoz viszont -ha anya akarja- most is hozzá juthat, eladás nélkül, mert anya bármikor bejegyeztetheti a saját részére haszonelvezonek
2015. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim ***** válasza:
97%

56!

Kerülni vele a találkozást. A történetből az derül ki, hogy anyuka teljes mértékben mellette áll, a lányával szemben, így semmi esélye ellene. Max akkor, ha ő több tanút tud felmutatni. Én lehet, hogy inkább eladnam a hazreszemet aztán mehet mindenki amerre lát -akár anyámmal is megszakitanam a kapcsolatot

2015. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 anonim ***** válasza:
100%

#59, én nem hiszem, hogy a megfutamodás bölcs döntés lenne... tudod, engem valaki 40 éve(!) hasonló módon megütött, és a mai napig ökölbe szorul a kezem, ha rá gondolok, és mélyen sajnálom, hogy nem rendszabályoztam meg ott helyben... ennél még valszeg azzal is jobban jártam volna, ha ott helyben lecsapom, és kapok valami büntetést érte...

Tudod, az embernek a legnehezebb a saját megfutamodása szégyenével együtt élni...

2015. okt. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!