Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is bunkóság volt...

Szerintetek is bunkóság volt tőlem, hogy följelentettem anyám pasiját?

Figyelt kérdés

Vitatkoztunk, és fölpofozott. Elestem és fölrepedt a szám. Még aznap megtettem a följelentést. Anyám azóta szóba sem áll velem, azt mondta hogy tehettem ilyet, hogy lehetek ennyire bunkó, hogy följelentettem?

Szerintetek kinek van igaza?



2015. okt. 13. 18:33
 71/109 omba ***** válasza:
100%

Mindegy mi az előzménye (de amúgy duplán is) igazad van.

Testi sértés, az testi sértés.

Te arányosan REAGÁLSZ miért volna ez bunkóság.

Őszintén szólva anyádnak kellett volna sodrófával agyoncsapni a pasit, én szakítottam már nővel azért , mert bunkón beszélt a gyerekemhez.

2015. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/109 anonim ***** válasza:
94%

"Tehát vagy megveszed, vagy eladod, más lehetőség nincs. A saját tulajdonaval azt csinál, amit akar." - na, ez az az eshetőség, amit nyugodtan elfelejthetsz, kedves #70. Szemmel láthatóan az volt itt a terv, hogy Kérdező "legyen szépen jó kislány, fogadjon szót, és csinálja amit anyucikája mond, mert az anyucikája csak a legjobbat akarja neki" belemegy a dologba, eladják a házat, a teljes áron vesznek egy másikat, ahol a két nőnek lesz 50/50 tulajdonjoga, a pasasnak meg 1/1 haszonélvezeti joga... és a Kérdező már is sikeresen ki van forgatva a tulajdonából...

Na épp ezért, az egyáltalán nem pálya az anyjának meg a psijának, hogy mondjuk a forgalmi érték 37%-ért vegyenek másik házat, hisz ők a forgalmi érték 100%-áért akartak... ugye ha te 20 millás házról álmodozol, soha sem fogsz 7,5 millást venni (kb ez a realitás most a javuló ingatlanpiacon a kényszerértékesítés és felezés után) ha egyébként most is van hol laknod.

2015. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/109 anonim ***** válasza:
13%
Pedig így van, utolsó, ha a kérdező anyja el akarja adni, akkor megoldás, hogy sikerüljön. Gondolom a kérdező sem akarja áron alul elarvereztetni, így előbb utóbb nyilván bele négy az eladasba. A bevételt viszont ő arra fordítja, amire akarja. Azon neki nem kell az anyjával közösen újra ingatlant vásárolni.
2015. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/109 A kérdező kommentje:
Nincs az az isten, hogy én belemenjek, hogy eladják a házat. Az egyenlő lenne azzal, hogy meghunyászkodok, és a pasi nyerne.
2015. okt. 14. 18:41
 75/109 anonim ***** válasza:
82%
#73, nem az a kérdés, hogy ha valaki kényszer-értékesítést akar, annak - pár évnyi pereskedés meg próbálkozás után - ne jönne össze. Egyszerűen az 99%, hogy ebben a konstrukcióban már nem fogja megérni az anyjáéknak se az ingatlan értékesítése... újra elmondom, aki (mondjuk) 20 millával számol, az semmire se megy 7,5 millával (arányok ezek kb, JÓ esetben)
2015. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/109 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó!

Nyilván a kérdező nem fogja hagyni veszni a házat, tehát peren kívül megegyeznek majd hogy eladjak.

Kerdezo!

Nyersz vagy ő nyer - te tönkre mehetsz lelkileg. Gondolj bele, Pl anyádek simán oda koltozhetnek, hiszen a fele az övé. A pasinak nem kell még csak agresszívnak lennie se, anélkül is az agyadra tud majd menni és kikeszit. A masik: mivel a fele az övé, azt továbbra is rairathatja a pasijara, vagy haszonélvezeti jogot adhat neki. Ebből a helyzetből te akkor jöhetsz ki nyertese, ha vagy megveszed a részét, vagy engeded eladni a házat és új életet kezdesz valahol

2015. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/109 anonim ***** válasza:
92%

#76, te komolyan gondolod továbbra is, hogy az anyja akkor is az eladás mellett van, ha az egész összeg helyett csak harmada összeggel kalkulálhat? Miért tenne így? Mire megy vele?

A másik, hogy ha harc van, akkor a Kérdezőnek is vannak lehetőségei... pl. kivesz máshol egy szobát egy időre, és kiadja a saját házrészét "megfelelő" bérlőknek... az anyja nem tehet semmit ellene, ha a feje tetejére áll se... ugye... és abban a relációban a pasija se lesz ilyen "bátor"....

2015. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/109 anonim ***** válasza:
100%
Arról is tegyünk említést, hogy ha a palit elmarasztalja a bíróság, akár még távoltartási végzést is hozhatnak ellene, úgy pedig bajosan költözik be.
2015. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/109 A kérdező kommentje:
Na tessék, beigazolódott, amit mondtatok, a pasi most hívott, hogy készüljek fel, mert a bíróságon anyukám azt fogja mondani, hogy ő nem volt a szobában mikor megpofozott, csak utána ért be, ő meg természetesen tagadni fogja, hogy megütött volna. Ez így lehetséges, igazat adhat nekik a bíróság? Hisz látták a sebemet, hogy máshogy szerezhettem volna?? Ez komolyan kész röhej...
2015. okt. 14. 19:32
 80/109 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#79), az ilyesmit nem jelenti be az ember... egyszerűen azt hiszi, hogy ezzel rád tud ijeszteni, zsarolni tud...

Ilyenkor angyali hangon közöld, hogy mondjon csak, amit akar... és tedd le a telefont:)

2015. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!