Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem nem jön az...

Unokatestvérem nem jön az esküvőnkre, mert kértük, hogy ne hozzák a gyerekeiket. Jogosan sértődött meg?

Figyelt kérdés

Nem csak őt kértük meg, mindenki mást is. Senkinek nincs ezzel gondja, csak nekik.


Tegyünk velük kivételt? De akkor viszont mindenki mást sértünk meg, nem?


2015. dec. 7. 10:45
 11/92 anonim ***** válasza:
44%
en sem mentem volna. A gyerekeim ugyanugy a csaladomhoz tartoznak. Ahova ok nem johetnek, oda nem megyek en sem.
2015. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
52%

" nincs annál kellemetlenebb amikor a templomban vagy az anyakönyvvezetőnél épp mondanátok ki az igent,erre felsír az egyik kisbaba. "


Uristen, botrany.

2015. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
53%

12# természetesen tudom,hogy nem múlik rajta semmi, de szerintem alap lenne hogy a kicsi babát be se visszük ilyen helyzetben,hogy ne zavarjuk meg a szertartást...

ez kb olyan mint a megcsörrenő mobil esete.. tapintatlanság.. és egyedül a szülő tehet róla

2015. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 A kérdező kommentje:
Abban az életkorban vagyunk, hogy sok esküvő van a baráti, rokoni körben. Az ott tapasztaltak alapján döntöttünk így.
2015. dec. 7. 11:17
 15/92 anonim ***** válasza:
94%

Nekem úgy tűnik, te sértődtél meg.

Ez olyan, hogy ők úgy voltak vele, hogy vagy gyerekkel mennek, vagy sehogy. De valahol ez várható volt, hogy nem mindenki tudja vállalni, hogy gyerek nélkül menjen. Szóval, ha van egy ilyen kikötés, akkor ilyen önkéntelenül is benne lesz a pakliban. Lehet, hogy nem tudta elhelyezni, vagy őt is vinni akarná, ki tudja.

2015. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
87%

Az unokatesódnak ugyanolyan joga van eldönteni, hogy megy-e a gyerekei nélkül az esküvődre, vagy nem, mint ahogyan te is kikötötted és eldöntötted, hogy nem mehetnek gyerekek. Mielőtt bármilyen nagyobb volumenű kikötést hozol (pl. gyerekek kitiltása), számolj azzal, hogy van akinek ez nem fér bele, és igen, azért nem fog elmenni. (Például ha kikötöd, hogy mindenki feketébe menjen, lenne aki azért nem menne, mert nem hajlandó feketébe menni, vagy mert neki ne mondják meg, hogy mibe menjen. ) Te miért sértődsz meg azon, hogy nem mennek a gyerekeik, gyakorlatilag a családjuk nélkül?

Off:

Szerintem egyébként felesleges kikötni, hogy ne menjenek gyerek, legalábbis a mi rokonságunk volt olyan értelmes, hogy akinek a gyerekére jellemző volt, hogy nem biztos, hogy tud majd viselkedni (ez alatt értsd azt, hogy lehúzná a terítőket az asztalról "poénból", vagy a sütit dobálná a vendégekre mert "vicces"), ők alapból sem hozták el, hanem barátokra bízták. Mondjuk nálunk a gyerekek 0-6 éves korig lettek volna páran, ebből 2 kisgyerek volt jelent, az egyik a keresztlányom, a másik pedig barátok kislánya. Mivel egykorúak, így nagyon jól el voltak együtt, és nem történt semmilyen "tragédia".

2015. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
52%

Én se mennék. Nem sértődnék meg, és tiszteletben tartanám, hogy nem akarnak gyereket az esküvőn. De akkor ők is tartsák tiszteletben, hogy nem megyek olyan helyre, ahol a gyermekem nem kívánatos. Ennyi.

Egyébként meg sorry, de bunkóság ilyen kikötést szabni!

2015. dec. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 A kérdező kommentje:
Elfogadom a döntését, ha őszintén megmondja. Mi is őszinték voltunk velük.
2015. dec. 7. 11:25
 19/92 anonim ***** válasza:
93%
#18: Mit értesz az alatt, hogy nem mondta meg őszintén? A kérdésből az jön le, hogy amiatt nem mennek...
2015. dec. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
65%

Hát azért egy 1 és egy 3 éves gyerek nagyobb zűrzavarra is képes, mint egy kis sírás a szertartás alatt... Én meg tudlak érteni, kérdező. Nem nekik való egy hosszú szertartás. Ahogy nem való a vendégeknek trecselni alatta, ugyanúgy zavaró egy kisgyerek sírása, hiszti is.

Ő úgy gondolja, jogosan sértődött meg, te meg úgy, hogy jogod van saját eskuvodet úgy tervezni, ahogy az neked jó. Nem kell vele kivételt tenni.

Amúgy meg miért nem lehet egy napot gyerek nélkül eltolteni?

2015. dec. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!