Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem nem jön az...

Unokatestvérem nem jön az esküvőnkre, mert kértük, hogy ne hozzák a gyerekeiket. Jogosan sértődött meg?

Figyelt kérdés

Nem csak őt kértük meg, mindenki mást is. Senkinek nincs ezzel gondja, csak nekik.


Tegyünk velük kivételt? De akkor viszont mindenki mást sértünk meg, nem?


2015. dec. 7. 10:45
 41/92 anonim ***** válasza:
75%
Te nem hívtad meg a gyerekét, ő meg nem akar nélkülük menni (vagy sérti, ha a családtagjai egy részét kitiltják). Neked jogod volt így dönteni, neki is. Viszont ő nem hisztizik, csak te. Fejezd be és foglalkozz az esküvőddel. A jó viszonynak itt nagyjából lőttek is, innentől maximum látszatból fognak veletek jópofizni.
2015. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
73%

Nekem még nem okozott problémát egy gyerek sem esküvőn. Pedig voltam már elég sokon. Max. a szülőnek lehet kellemetlen. Hiszen neki kell vele foglalkozni, neki kell vigyázni rá.

Volt, hogy eléggé kisgyerekeket is hoztak. Templomba nem jöttek be, hogy nehogy sírjanak. Ha bejöttek és kezdett nyűgös lenni, akkor kimentek, hogy ne zavarják a szertartást.

Ennyi erőből, akkor soha sehova nem lehetne gyereket vinni.

Azt azért megjegyezném, hogy sok felnőtt sem tud viselkedni, még annyira sem, mint egy gyerek :) Én is kitilthatnék jó pár ember a közlekedésből vagy az utcáról pl. :)

2015. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
61%
Bocsánat, "gyerekeit".
2015. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
69%
az én esküvőmet tönkretették a gyerekek, 3 volt abból a legkisebb tündéri volt és jól tudott viselkedni(olyanok is voltak a szülők) a két nagyobbik amelyik agyon van féltve a hétköznapokban stb. egyfolytában csikiztek és hiába szóltam rájuk azért is folytatták tovább, meg bemásztak a vendégek asztalai alá és csikizték a lábukat, a szülők/nagyszülő meg csak nézte hogy milyen édesek -.-" nem gyerek inkább szülő függő, hogy miként fog a gyerek viselkedni.
2015. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
88%

mi eddig akárhány esküvőre voltunk meghívva, minden esetben megkérdeztük, hogy gyerekestül, vagy anélkül menjünk. Szóval tök egyértelmű volt. Az esküvő az ifjú párról szól, pláne ha ők fizetik.


A mi esküvőnkre pedig direkt kiemeltük, hogy van a gyerekeknek külön hely, hozzák csak bátran őket. Így sok gyerek is volt. De mi úgy voltunk, ha már esküvő, az egy olyan alkalom, ahol barátok család korosztálytól független összejöhetnek. Nekem ez nem esemény, nekem elég lett volna a két tanú, a család miatt rendeztük, hogy találkozhassanak, feléjük volt gesztus, és a barátok felé. Így a legtöbben hozták a gyerekküket, volt karonülő is, meg volt kamasz is, meg ovis, meg kisiskolás... De volt aki otthon hagyta a gyerekeit, mert ő meg úgy akart jönni.


Nem tudom, hogy adtad elő unokatesódnak... meg ugye csak az indítót olvastam, úgy tűnik inkább neked esik rosszul, hogy így nem mennek. De ahogy meghívni se kötelező senkit, elmenni se. Egyikőtöknek se jogos a sértődés.

2015. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
53%

"Miért illetlenseg? Mert az átlag 6 év alatti nem tud egyhelyben ülni a fenekén? "


És egy esküvőn/lagzin miért is kellene végig ülve maradni? Az pont hogy nem arról szól.


Egyébként én normálisnak tartom az ismerőseimet, de volt, hogy gondot okoztak esküvőn, nem is csak a részegek. Ez van, túl lehet élni vendégként is, örömapaként is, menyasszonyként is, felszolgálóként is.


Ha valakinek ez lenne élete legszebb napja, akkor is az lesz, ha egy kisgyerek összetör 2 poharat. Ha mégsem, akkor a fejében vannak gondok.

2015. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom, utolsó. Nálunk Pl az anyakönyvi hivatalban is ülni illik, csendben, a templomban is, megtisztelve a part és az anyakonyvvezetot/papot. A lagziban se árt, ha a gyerek nem rohan fel le mint a mérgezett egér, mert igen rosszul fog neki esni, ha a nyakában landol a forró leves, hogy csak egy példát mondjak....
2015. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
49%

hja, 45 ös vagyok... Voltunk olyan esküvőn gerkkel, ahol a polgári ott volt a vacsora helyszinén. Azért nem volt koszorúslány a kislányom, mert nagyon kis mászkálós volt. Még azt is megkérdeztük, inkább menjünk e addig ki vele, lefoglalni. De az volt a válasz, nehogy már, attól mert őket összeadják, ha csendes, kit zavar hogy ott mászkál egy csöpp :) még a menyasszony is megölelgette simán a szertartás alatt.


Meg voltam olyan esküvőn is, amin igen, kimentünk szertartás alatt, mert nekik meg másmilyen volt, és egyértelmű, hogy nem rohanhat be egy gyerek akármilyen jópofa... Egyik esetben se volt se gond, se sértődés, mindkettő szuper esküvő volt.


Persze lehet úgy esküvőt rendezni, hogy na ez rólunk szól, és akkor minden feltételt megszabok a vendégeknek, meg irányítom őket... csak azon mi az ünnep?? meg milyen barátok család az, mit annyira kontrollálni kell??


Mondjuk a mi családunkban a temetésre is viszik a gyerekeket. főleg ha ismerték az elhunytat. nekik is jár a búcsúzás is. Meg neveljük is a saját gyerekeinket, szal még nem voltam se temetésen, se esküvőn úgy, hogy bekiabált volna kisgyerek, vagy hasonló. Pedig zajos és mozgós a család :)

2015. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 aHermann ***** válasza:
54%

Szia!

Bár nekünk régebben volt az esküvőnk, de eszünkbe se jutott, hogy kitiltsuk a gyerekeket. Sőt, inkább egy kis játszósarkot rendeznék be nekik a mostani eszemmel, ha már elegük van. Náluk 4 éves is volt, lelkesen játszott együtt a többi vendéggel, táncolt, stb.

Ez a mostani divat egy kicsit érdekes...


Nekünk azóta 3 gyerkőcünk van, és igen megsértődnék, ha valamelyik rokon úgy hívna meg, hogy a gyerekeitek nem jöhetnek. Ők hozzánk tartoznak. El tudom/tudjuk dönteni, hogy el lehet-e vinni őket ide-oda. Ez is egy élethelyzet, amit jó ha látnak. Ha rosszalkodnak, kimegyünk, v. hazamegyünk ennyi...

Az, hogy másnak nem volt ezzel gondja kétlem, inkább nem mondják meg nektek, v. nagyobbak a gyerekek.


Idén voltunk esküvőn gyerekestül (4 és 3 éves, 10 hónapos), a templomi ráadásul misés volt. Leültünk hátra, és mikor már unták a dolgot a templom díszítését nézegettük.

Előttünk a pár barátai félhangosan kommentálták az eseményeket - ők hova valók??


A mi esküvőnkön is volt olyan felnőtt rokon, aki eléggé kapatos volt, és jobban zavart, mintha valamelyik gyerkőc leborított volna valamit.


Ha majd lesz gyereked sok mindent máshogy fogsz látni.


Amúgy, étterembe is járunk, meg múzeumba, hogy szokják a helyet, és tanuljanak.

2015. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem mi a gond. Jogon van eldönteni ki legyen az esküvőn is ki nem. Ha az unokatesód nem megy, akkor nem lesz ott és kész. Mi történik? Ha mindenki más megértette csak ők nem akkor az legyen az ő bajuk. Egyébként személyes véleményem annyi, hogy én sem akarnék gyerekeket az esküvőmön. Akit ez zavar az tehet egy szívességet, és otthon maradhat. Ennyi. Felesleges itt fröcsögni a jól és rosszul nevelt gyerekekről.
2015. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!