Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem nem jön az...

Unokatestvérem nem jön az esküvőnkre, mert kértük, hogy ne hozzák a gyerekeiket. Jogosan sértődött meg?

Figyelt kérdés

Nem csak őt kértük meg, mindenki mást is. Senkinek nincs ezzel gondja, csak nekik.


Tegyünk velük kivételt? De akkor viszont mindenki mást sértünk meg, nem?


2015. dec. 7. 10:45
 31/92 anonim ***** válasza:
69%

25: bébiszitter nem mindenhol van, és nem is biztos, hogy találsz olyat, akire szívesen rábíznád a gyereked. Én pl. egy tök idegenre biztosan nem bíznám. Csak ismerősre. De akiket ismerek, barátnők, rokonok, sem érnek mindig rá. Főleg most az ünnepek közeledtével. Az év végi hajtásban.

Egyébként én kikötés nélkül sem vinnék 1 éves gyereket esküvőre, lagziba. Szerintem neki inkább kényelmetlen lenne. Elmennék egy kicsit gyerek nélkül és utána hazamennék. Persze ha van, aki addig vigyázzon rá. Anyukámat szoktam erre megkérni, de nyilván ő is jönne az esküvőre. Más nagyi sajnos nálunk már nincs.

De ettől függetlenül nagyon udvariatlannak tartom, hogyha ezt valaki kiköti.

2015. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
76%
Mikor lesz az esküvő kérdező és mikor adtadok át a meghivot?
2015. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
62%

Mi van ha a bébiszitter egyszerűen nem ér rá aznap mert pl. ő is esküvőre megy?

Csak aztán ne lepődj meg, ha neked is lesz gyereked aztán utolsó pillanatban lemondja (pl. megbetegszik előző este) aki vigyázna rá és ez miatt nem tudsz elmenni majd a szeretteid esküvőjére.

Én sem értem mi ez a divat, hogy a gyerek nemkívánatos személy és nem vehet részt egy családi eseményen? Ő nem családtag?

Ezzel tulajdonképpen azt feltételezed róla, h nem elég intelligens h kivigye a gyereket ha hangos.

Lehet más esküvőn is így volt, h nem hívtak meg gyereket, csak te már arról nem értesültél hogy hányan nem tudtak eljönni ez miatt.

2015. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
55%

#30: Ugyanmár.... Csak tudni kell őket kezelni!

Rengeteg lakodalomban voltam, Sehol nem okoztak problémát a gyerekek. Ahol problémás gyerkőc volt, ott a saját anyja döntött úgy, hogy a szertartásra nem viszi, csak utána a lagziba. Ott meg nem csináltak semmi kalamajkát, még a legvásottabbak sem!

Max kergetőztek egyet a táncolók közt! A részeg, viselkedni nem tudó felnőttek (minden lagzin van legalább egy...) több mindent levertek, nagyobb kárt okoztak, mint a legvásottabb kölykök!

2015. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
68%
Persze. Mert anyuka biztos belatja, hogy Pistike nem való oda.... Valami álom világban élsz, Vera. KB 200 lakodalomban szolgáltam fel, anyuka apuka inkább szórakozik, mint gyereket nevel....
2015. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 A kérdező kommentje:
Novemberben adtuk át a nagy részét, tavasszal lesz az esküvő.
2015. dec. 7. 12:03
 37/92 anonim ***** válasza:
56%

"Drága Vera, az a baj, hogy attól, hogy szerinted a gyereked adott rendezvényre való, még nem biztos hogy úgy is van. Általában a legrosszabb kolkok anyjának nem tűnik fel, hogy a gyermek inkább kis Lucifer tanonc, mint angyalka...."

Érdekes módon, én nem voltam még olyan rendezvényen (legyen az esküvő vagy egyéb), ahol a gyerek ne tudott volna viselkedni. Ha a szülei megfelelően foglalkoznak vele, egy gyerek igenis tud viselkedni. Attól, hogy gyerek, még nem hülye.

Meg egy esküvő amúgy sem szigorúan kötött esemény. Mi vidéki esküvőkben voltunk. Emlékszem, még gyerekként, a templomi és polgári részt, az étkezéseket szépen végigültük, aztán meg szaladgáltunk, játszottunk. Egy esküvőbe ez belefér. Hozzátenném, közben a felnőttek meg csatak részegre itták magukat, és ők se viselkedtek sokkal jobban. :D De nincs is ezzel semmi baj. Egy esküvő az pont arról szól, hogy mindenki jól érezze magát.

2015. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
39%

"Csak aztán ne lepődj meg, ha neked is lesz gyereked "


Neki nem lesz. Csak olyan ember tiltja ki az eskuvojerol a gyerekeket, aki zsigerileg utalja oket. Persze gyerek nelkul jojjenek csak, mert toljak a penzt.

2015. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
38%
Azért az elegendő idő bébiszitter találni.
2015. dec. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
66%
kb 15 esküvőn voltam. Mindig volt gyerek, és sehol nem okoztak gondot senkinek. Ellenben sokszor nevetett rajtuk mindenki. Viccesek, ahogy szaladgálnak, beszólnak, és sohasem rántották le az esküvői tortát, vagy döntötték le az oltárt. Ellenben a részeg férfiak kb minden második esküvőn botrányosak voltak. Ajánlom inkább őket kitiltani.
2015. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!