Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem nem jön az...

Unokatestvérem nem jön az esküvőnkre, mert kértük, hogy ne hozzák a gyerekeiket. Jogosan sértődött meg?

Figyelt kérdés

Nem csak őt kértük meg, mindenki mást is. Senkinek nincs ezzel gondja, csak nekik.


Tegyünk velük kivételt? De akkor viszont mindenki mást sértünk meg, nem?


2015. dec. 7. 10:45
 51/92 A kérdező kommentje:

Irigykedem, hogy mindenkinek ilyen jó a tapasztalata. Nekünk sajnos nem :-(


Játszósarokra gondoltunk, de a hely nem túl nagy. Vagy nagyobbat kéne bérelni, de az drágább lenne, vagy kevesebb embert meghívni hogy kivegyünk pár asztalt. Ráadásul ide vihetünk innivalót, süteményt, amiket néztünk ott mindent ők adnak, jóval drágábban.


Nem számítunk nászajándékra, nálunk nem szokás pénzt adni, főleg nem sokat. Menyasszonytánc sem lesz meg ilyen "pénzsöprés", pénzes játékok sem.

2015. dec. 7. 12:46
 52/92 anonim ***** válasza:
66%

"Amúgy, étterembe is járunk, meg múzeumba, hogy szokják a helyet, és tanuljanak."

Nekem ez a mondta nagyon tetszett. Igen, a gyerek mindig otthon ülve, otthon hagyva nehezen fogja megtanulni, hogy hol mi a szokás, hogyan kell viselkedni, viselkedni kell.

2015. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
63%

50-es: de itt pont az van, h kérdezőt zavarja nem az unokatesót, kérdező lovagol ezen.

Talán azért, mert valahol ő is érzi,h a gyerek is családtag, nem egy kiegészítő vagy háziállat.

Unokatesó tudomásul vette, h nem vihet gyereket, nem műsorozik, akkor kérdező is vegye tudomásul, h unokatesó meg gyerek nélkül nem megy, mert számára a gyerek is családtag.

2015. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem unokatesó részéről pont az a hiszti meg a dráma, hogy "Ha az utódom sem, hát magam sem! Alászolgája!"


Egyébként az, hogy nem akar gyerekeket látni, nem sértő. Az lenne sértő, ha a meghívó mellé mellékelne egy listát, hogy "ezeket az agresszív, idióta gyerekeket nem akarom látni az esküvőmön".

2015. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
66%

Sosem értettem, hogy miért hiszik azt a MEGHÍVOTTAK, hogy az adott esemény az Ő családjukról szól?! Mindig azzal érvelnek, hogy ők gyerekestül egy család. Na és??? Ő van meghívva, max még a párja, nem az egész família. Ezen mit nem lehet felfogni?? Nem ők, mint család vannak meghívva, hanem Ő, mint barátnő/unokatesó/kolléga stb. A járulékos hozzátartozók sajna nem. Ennyi.


Van aki ezt nem tudja elfogadni, mert nem képes megérteni, hogy ez NEM az ő és kis családja napja, hanem valaki másé. És itt a valaki más dirigál, nem ő.

Ebben az esetben mondjon nem-et.


Viszont akkor az ara is fogadja el, hogy valaki nem megy el.


Én is sok esküvőn voltam, és SOHA nem vittem a gyerekeket, mert az se nekik, se nekem nem élvezetes.


Viszont mindenhol szétbombázták a szertartást a randalírozó kölkök. És nem, hogy nem szóltak rájuk, még marha viccesnek és cukinak tartotta anyuka, hogy a templomi szertartáson előrecsörtet a habos-babos kislányka, rángatja a menyasszony ruháját, és kiabál.


Az az anyuka meg, aki folyton elvonul a gyerekkel, olyan, mintha ott se lenne.

2015. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
47%

"Ő van meghívva, max még a párja, nem az egész família"


rendben, de gondolom megengeded hogy full bunkonak tartsam azt aki igy gondolkodik?

2015. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
40%

"ez kb olyan mint a megcsörrenő mobil esete.. tapintatlanság.. és egyedül a szülő tehet róla"

Ez azért érdekes meglátás. Gyerek olyan mint a csörrenő mobil? Szép.

Mi nem hogy nem tiltottuk ki, hanem beleértettük a gyerekeket az esküvőnkbe. Ők ugyanúgy részei a társaságnak, mint a felnőttek.

Voltunk egy esküvőn, ahol anyós utálta a menyasszonyt és alkoholista is volt. Megbeszéltük a húgommal, hogy ha balhézni próbál, akkor ő "hatástalanítja".

Talán érdemesebb néhány embert arra megkérni, hogy felügyelje a rendet: kérje meg a rendetlenkedő felnőtteket vagy a rendetlenkedő gyerekek szüleit, hogy függesszék/függesztessék fel a tevékenységüket.

Ja, és a kérdésre: szerintem jogosan sértődtek meg.

2015. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
47%
megcsörrenő mobil -gyerek párhuzam elég vad.... Az egyik egy kütyü off gombbal... a gyerek nem az.
2015. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
26%
Ha nekem kikötnék, hogy csak gyermekem nélkül mehetek, akkor nem mennék. Annak ellenére, hogy egyetlen esküvőre sem szoktam vinni őt mert szórakozni akarok és nem őt hajkurászni. (3 éves) DE akkor se mondja meg senki, hogy vihetem e vagy sem. Ez kb. olyan, hogy adj pénzt de kerülj minél kevesebbe.
2015. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
83%

Valamiért nem mennek. Lehet, hogy tényleg úgy alakult, hogy abban az időben nem tudják kire bízni a gyerekeket, lehet, csak nem esett jól nekik, hogy kikötöttétek, ne vigyék a gyerekeket, de az is lehet, hogy valami egész más ok áll a háttérben, amit nem mondanak el és akkor sem mennének, ha vihetnék a gyerekeket, csak valami mást találnának ki.


A lényeg, hogy visszautasították a meghívást, ha ezt udvariasan tették, akkor el kell fogadnotok, ezen már kár agyalni.

2015. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!