Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem nem jön az...

Unokatestvérem nem jön az esküvőnkre, mert kértük, hogy ne hozzák a gyerekeiket. Jogosan sértődött meg?

Figyelt kérdés

Nem csak őt kértük meg, mindenki mást is. Senkinek nincs ezzel gondja, csak nekik.


Tegyünk velük kivételt? De akkor viszont mindenki mást sértünk meg, nem?


2015. dec. 7. 10:45
 21/92 A kérdező kommentje:
Azt mondják azért nem jönnek, mert nincs kire bízni a gyerekeket. De tudjuk, hogy ez hazugság.
2015. dec. 7. 11:37
 22/92 anonim ***** válasza:
90%

21:

Egyrészt honnan tudjátok? Nyilván a többi rokon is az esküvőn lesz, aki vigyázhatna rájuk.

Másrészt, ha így is van, akkor is csak tapintatosak akartak lenni. Azért ezt durva hazugságnak felfogni.

2015. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
71%

Én nem sértődtem volna meg, és én sem vinnék ilyen helyre gyereket.

Egyébként akire bízni szokta, véletlenül nem ő is hivatalos az esküvőtökre? Ezért nem tudja megoldani a gyerekfelügyeletet?

2015. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
73%

És honnan tudod? Lehet, hogy akire máskor bízzák, akkor épp nem ér rá, másra meg nem akarják.


Egyébként hazudni sem nagyobb bunkóság, mint ilyen kikötéseket szabni esküvőre. Nem arról van szó, hogy a szülőnek a kardjába kell dőlni, ha egy napra a gyereke nélkül marad, de illetlenség kikötni, hogy "te jöhetsz, de a gyereked nem!"

2015. dec. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
40%
Létezik bébiszitter is. Gondolom nem jövő héten lesz az esküvő, volna idő másikat keresni. Ez nagyon kifogás szagú. ...
2015. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 A kérdező kommentje:

Van állandó bébiszitterük.


Azért zavar a dolog, mert eddig nagyon jóban voltunk, nem akarok emiatt haragot. Ezért is merült fel, hogy akkor ők jöjjenek gyerekkel, csak akkor meg a többi vendéget is így kell meghívni. Azt viszont mi nem szeretnénk.

Tényleg nem tudom, mi lenne a jó :-(

2015. dec. 7. 11:44
 27/92 anonim ***** válasza:
52%

#20: Nem arról van szó, hogy nem lehet eltölteni gyerek nélkül a napot! A húgom esküvőjére én se vittem az akkor 6 hetes lányomat. Saját döntés volt, a vacsorán sem voltam végig.

De ez elvi kérdés: Anyaként hadd döntsem már el én, a gyerekem alkalmas-e ilyen rendezvényre!

Ha ezt eldöntik helyettem... Ha bármelyik közvetlen családtagom nem kívánatos valahol, oda én sem megyek! Még akkor sem, ha alaphelyzetben én döntenék úgy, hogy nem való neki! Ezek elvek... és alapvető illem...

2015. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
63%

Miért illetlenseg? Mert az átlag 6 év alatti nem tud egyhelyben ülni a fenekén?

Évekig szolgálta fel lakodalmakban. Ha baleset volt, az mindig gyerek miatt. Rohangaltak össze vissza, tulorditottak a vőfélyt, egyik helyen anyuka szeme fénye lerantotta a menyasszonyi tortát.... Kisgyerek nem való se esküvőre, se lakodalomba

2015. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
36%

"Azt mondják azért nem jönnek, mert nincs kire bízni a gyerekeket. De tudjuk, hogy ez hazugság."


Persze hogy az. Csak udvariaskodnak hogy ne kelljen kimondaniuk, amit gondolnak: hogy mekkora subribunkó vagy. Ehelyett kifogást keresnek. A gyerek maga az élet. Mint a fán a rügy. Nem hogy nem ront el semmit, hanem az teszi teljessé. Ha téged ez zavar, az csak azt jelenti hogy magad is gyerek vagy még.

2015. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
71%
Drága Vera, az a baj, hogy attól, hogy szerinted a gyereked adott rendezvényre való, még nem biztos hogy úgy is van. Általában a legrosszabb kolkok anyjának nem tűnik fel, hogy a gyermek inkább kis Lucifer tanonc, mint angyalka....
2015. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!