Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Férjem...

Mit gondoltok erről? Férjem lányának anyagi támogatása.

Figyelt kérdés

Férjemmel 4éve vagyunk házasok, mindkettőnknek 2.házassága. Nekem egy (velünk él), neki 2 gyerek van(anyukájukkal élnek), emiatt is, külön kasszán vagyunk kezdetektől az én házamban.

A fia már felnőtt, családos, a lánya az enyémmel egy idős kb, jövőre egyetemre mennének mindketten.

Én örököltem egy jelentősebb összeget,és egy kis pesti garzont nemrég. Megbeszéltük a lányommal, hogy így tudom tánogatni neki az egyetemi tandíjat legalább diákhitelt megússza,úgyis pestre szeretne járni,és laknia is lesz hol.

A férjem lánya meg van sértődve emiatt, mert őis szertne arra az egyetemre menni, de a jelentős tandíjat nem tudják neki állni, szerinte öt is támogatnom kéne, és elférnének ketten is a 32m² lakásban, amit amúgy a lányom sem akarna, nem.jönnek ki túl jól. Hetek óta ezen áll a bál, most már a férjem is mondogatja, hogy igazán "megoldhatnánk" végülis egy család vagyunk.

Én nem szeretném a férjem lányának milliós tandíját állni, sose tudhatjuk mit hoz az élet, mikor lesz szükségem a pénzre, eleve emiatt is lett anno a külön kassza, hogy ne legyen vita a pénzen.

Érdekelne kívülállók hogy látják ezt a szitut?



2018. aug. 31. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem hal bele a lanyod (sem te), ha osszekoltoznek es megismerik egymast a mostoha tesoval. Lehet, par het mulva minden rendben lenne. Mellesleg mindent megold egy lakotarsi szerzodes. A tandijrol nem nyilatkozom, de vegyen fel hitelt. Nyilvan az mas kerdes.
2018. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
94%

#3: Gyakorold kicsit a szövegértést.


"neki 2 gyerek van(anyukájukkal élnek)"


A feleségnek semmi köze a férje lányához, így minek is fizetné a tandíját?

2018. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
92%
Akárki akármit mond,ne segíts a lányának,csak a te lányodnak.Se pénzzel,se lakás ügyben.Van apja meg anyja annak a csajnak,oldják meg.
2018. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
91%

32nm2-re összerakni két embert, aki nem kedveli egymást?!

Minek?

Mert bakker, kérdezőé a lakás, ő a lányát engedi oda, nem egy idegent!

2018. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
82%
ti vagytok egy csalad igy harman. SEMMI kozod ahhoz a lanyhoz. Ne hagyd hogy a te hatadon masszon fel, ha annyira akarta azt a sulit, mert nem tanult hogy felvegyek, persze igy hogy a segge ala raknak ezeket mar menne . Ha azt mondana a lanyod hogy felole oke, akkor a lakhatast talan megadnam, persze a rezsit kulon fizetnek. Meg azert nem kis penzrol van szo, sot.
2018. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
94%
Már miért kéne támogatni a kérdezőnek? nem is velük él, hanem az anyjával, nem is az ő gyerke, még csak nem is neveli/nevelte sosem. Az örökség amúgy még a házaságban is különvagyonnak számít. nonszensz, hogy a kérdezőnek kéne megoldania a férje előző házasságából származó gyerekének a taníttatását, az az apja és az anyja dolga. Ugyanis van annak a gyereknek anyja is és az nem a kérdező, eszembe nem jutna az apám második feleségétől követelni a taníttatásomat meg lakhatásomat, az a szülők dolga. Ha meg külön kassza van (de mondom, ez házasságban is különvagyon és válás esetén sem képezné osztozkodás tárgyát) akkor pláne nonszensz bármilyen anyagi támogatást elvárni. eddig mindenki fizette a saját gyereke költségei külön-külön, most meg hogy pénz állt a házhoz egyből meg kéne osztani? Ugyan már! Nyilván a kérdező gyereke sem fog odamenni és tartani a markát, ha majd az anyja férjének első felesége örököl. Azért ez érdekes lépés a férjedtől is, a te pártodat kellene fognia és lesakkoznia a lányával, hogy térjen már észhez, én biztosan nem tűrném, hogy mindketten nekem essenek, hogy nem osztom meg vele az örökségem. szerintem légy határozott és zárd rövidre a helyzetet, a férjednek meg mondd meg, hogy több vitát nem akarsz ebből és ha a saját otthonodban, házadban még egyszer e miatt egzecíroz a lánya, akkor abban a pillanatban haza is mehet. Semmiképp sem korrekt ez a férjedtől és semmi jót nem jelent.
2018. aug. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
12%

12 Akkor biztosan én egy elvetemült ember vagyok, de nálunk ha házasságot köt valaki attól a szent pillanattól az öröm is és a nehézség is közös.


Elképzelhetetlen számomra egy ilyen-minden csak nem házasság.


A gyereket sajnálom, meg a faszit is, hisz ilyen zsákbacicát kiakart volna ha ezt tudja? Senki. Legalábbis az értelmesebb ember az nem.


Tegyük fel, hogy ha a pasi ágyhozkötött beteg lesz, és el kell látni, akkor is ugyan ez lesz vele? vagy jobb esetben az utcára lesz kilökve, mert el kell látni.


Ez nem kapcsolat. Ez nulla, még egy szimpla mezei idegen emberek közötti kapcsolatban is egy selejt.

2018. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
86%

Ha a FÉRJE beteg lesz, biztos arra adna pénzt, de itt egy idegen tartja a markát.


A lány lehet előtte meg nem is járt hozzájuk és utálta a kérdezőt.

2018. aug. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
93%
Egy forintot ne adj neki, és ne csessz ki a saját gyerekeddel, hogy odaköltözteted mellé, mikor utálják egymást. Nem véletlenül vagytok KÜLÖN kasszán (ilyen esetben nagyon helyesen), ez maradjon is így. Még akkor se lennél köteles támogatni, ha szépen kért volna pénzt, de így, hogy követelőzik, tényleg ne adj egy vasat se.
2018. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként az a "kislány" 18 éves, ha nyelvi előkészítős osztályba járt, vagy évvesztes, akár már 19 vagy 20 is lehet. Ha annyira arra az egyetemre akart volna járni, ott lett volna a lehetőség arra, hogy egész nyáron dolgozzon (ha idősebb, akkor az azelőtti nyáron is, sőt, 16 éves korától iskolaszövetkezeten keresztül még régebb óta). Ha én tudom, hogy anyám meg apám ha a belüket is kidolgozzák, de akkor sem tudják finanszírozni nekem, akkor vagy lemondok az álmaimról vagy keményen dolgozok érte. Sőt, ha 1 évet kihagyna és munkával töltené azt az időt, lenne pénze az egyetemre. Nem egy idegennek kellene tartani a markát és vergődni.
2018. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!