Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Férjem...

Mit gondoltok erről? Férjem lányának anyagi támogatása.

Figyelt kérdés

Férjemmel 4éve vagyunk házasok, mindkettőnknek 2.házassága. Nekem egy (velünk él), neki 2 gyerek van(anyukájukkal élnek), emiatt is, külön kasszán vagyunk kezdetektől az én házamban.

A fia már felnőtt, családos, a lánya az enyémmel egy idős kb, jövőre egyetemre mennének mindketten.

Én örököltem egy jelentősebb összeget,és egy kis pesti garzont nemrég. Megbeszéltük a lányommal, hogy így tudom tánogatni neki az egyetemi tandíjat legalább diákhitelt megússza,úgyis pestre szeretne járni,és laknia is lesz hol.

A férjem lánya meg van sértődve emiatt, mert őis szertne arra az egyetemre menni, de a jelentős tandíjat nem tudják neki állni, szerinte öt is támogatnom kéne, és elférnének ketten is a 32m² lakásban, amit amúgy a lányom sem akarna, nem.jönnek ki túl jól. Hetek óta ezen áll a bál, most már a férjem is mondogatja, hogy igazán "megoldhatnánk" végülis egy család vagyunk.

Én nem szeretném a férjem lányának milliós tandíját állni, sose tudhatjuk mit hoz az élet, mikor lesz szükségem a pénzre, eleve emiatt is lett anno a külön kassza, hogy ne legyen vita a pénzen.

Érdekelne kívülállók hogy látják ezt a szitut?



2018. aug. 31. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
5%
Egy ujabb mozaik álom,mikor fogják fel h mozaik nem jo senkinek,ti meg szakitsatok ha ezen ölitek egymást h te vagy a pénzesebb..
2018. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
98%

Nem ölik egymást, és eddig jól bevált a mozaik, van külön kassza, és le vannak fektetve a szabályok.

Most kicsit megzizzent a másik csaj (vele együtt az apja is).

Most csak annyit kell tenni, hogy helyrebillenteni a férj agyát, és akkor az helyrebillentené a lánya fejét.

Kérdező, még szép, hogy nem tolsz be milliókat egy kvázi idegenbe. (Ha pedig ebből szakítás lesz, hát ennyi volt, egy f...sz sem ér milliókat, ennyi.)

2018. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
97%
Semmiképp se áldozd be sem a pénzedet, sem a saját lányod nyugalmát, tanulási lehetőségét, ezáltal a jövőjét. Mondd ki határozottan, hogy NEM, és rövid idő alatt lenyugosznak a kedélyek. Szemétségnek tartom, hogy egyáltalán ez az ötlet felmerült bennük, itt nagyon nagyot hibázott a férjed ex-neje, ennél nagyobbat csak a férjed hibázott, aki beleszállt ebbe az alkudozásba.
2018. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
15%
Látjuk milyen jol mukodik a mozaik a gondozokba család segitőkbe stb be.. Ja mukodik,az aktuális mozaikkal kb 3 3 évig aztán jon a következő..
2018. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
13%

Én megértelek. Te a saját gyermekedet szeretnéd támogatni, viszont a férjed is a saját gyermekét.

Az nem világos, hogy ha eddig azért voltatok külön kasszán, hogy ne legyen vita, most miért kellene neked támogatni a lányát? Vannak szülei, nekik kell megoldani, és nem neked fizetni a tandíjat.

Az összeköltözés kipróbálása nem rossz ötlet, csak mint írtad, rettentő kicsi a lakás, és azt jó lenne tudni, a lányod miért nem akarja, és miért nem jönnek ki jól. Lehet olyan probléma, amit meg lehetne oldani.

2018. szept. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
97%

Én nem költöztetném össze őket, és meg sem próbálnám. Még 1,5 szobás lakásnál sem, ez pedig egy szoba mindössze.

Nem kell a lányod életébe beengedned ezt a csajt. (Nehogy a te és a lányod kapcsolata sérüljön, csak hogy Te jó fej legyél a férjed felé.). Egyszerűen jól írta itt valaki, NEM.

2018. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen irreális elvárásuk van feléd, főként, hogy eddig jó volt a közös kassza...Te is megtapasztaltad már, hogy egy házasság nem feltételn egy életre szól, mozaikcsaládnál meg mégtöbb olyan konfliktusforrás van, ami egy kapcsolatot kikezd, lásd most is. Még házasságban is különvagyonnak számítana, vagyonszerződés nélkül is az örökség, szóval a helyedben teljes mértékben ekként is kezelném azt. Ez volt a megállapodás, nincs vita.

A férjed lányának a helyeztét az ő családjának kell megoldani. Pl. a nagyi hitelének összegéből már egész szép támogatás adható havonta (érdekes dolog, hogy az anyját támogatja, a gyerekének már nem jut, holott a gyerekét illene végzettséghez juttatni, nem az anyja helyett hitelt fizetni), anyuka tegye mellé a maga 60 ezer Ft-ját, és készen is van, jobb dolga lesz, mint sok társának, és akkor még a diákmunka szóba se jött! Oldják meg!

2018. szept. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, van valami fejlemény az ügyben?
2018. szept. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:
Nagyon elmérgesedett a helyzet, a lánya és vele együtt az anyukája nagyon szemétkedni kezdtek, nem is jött többet hozzánk, az exemnek engem fúrtak, szidtak, ahogy közelgett idén a tanév kezdés, és a lányom felköltözött pestre, egyre jobban. Emiatt egyre többet veszekedtünk, éerztem hogy már ő is haragudott és neheztelt rám, nem bírtam tovább, nyáron megkértem, hogy költözzön el.
2019. nov. 16. 21:06
 60/63 anonim ***** válasza:
7%
Nem olvastam az eddigi válaszokat, de nekem eleve szemet szúrt a "férjem" és a" külön kassza"kifejezés azonos szövegkörnyezetben, ugyanis a házasság vagyonközösség, ergo nincs olyan, hogy enyém-tiéd. Ha ennyire félted a saját kis pénzed, miért házasodtál?
2019. nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!