Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Férjem...

Mit gondoltok erről? Férjem lányának anyagi támogatása.

Figyelt kérdés

Férjemmel 4éve vagyunk házasok, mindkettőnknek 2.házassága. Nekem egy (velünk él), neki 2 gyerek van(anyukájukkal élnek), emiatt is, külön kasszán vagyunk kezdetektől az én házamban.

A fia már felnőtt, családos, a lánya az enyémmel egy idős kb, jövőre egyetemre mennének mindketten.

Én örököltem egy jelentősebb összeget,és egy kis pesti garzont nemrég. Megbeszéltük a lányommal, hogy így tudom tánogatni neki az egyetemi tandíjat legalább diákhitelt megússza,úgyis pestre szeretne járni,és laknia is lesz hol.

A férjem lánya meg van sértődve emiatt, mert őis szertne arra az egyetemre menni, de a jelentős tandíjat nem tudják neki állni, szerinte öt is támogatnom kéne, és elférnének ketten is a 32m² lakásban, amit amúgy a lányom sem akarna, nem.jönnek ki túl jól. Hetek óta ezen áll a bál, most már a férjem is mondogatja, hogy igazán "megoldhatnánk" végülis egy család vagyunk.

Én nem szeretném a férjem lányának milliós tandíját állni, sose tudhatjuk mit hoz az élet, mikor lesz szükségem a pénzre, eleve emiatt is lett anno a külön kassza, hogy ne legyen vita a pénzen.

Érdekelne kívülállók hogy látják ezt a szitut?



2018. aug. 31. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
83%

Biztos nem adnék pénzt és állnám a milliós tandíjat. Ha annyira ott akar továbbtanulni igyekezzen, hogy bekerüljön az államilag finanszírozottra.


Te egy valakiért vagy felelős, a saját gyerekedért, ahogy a férjed is a saját gyerekeiért.

Nem kötelességed azt a lányt is neked támogatni/eltartani/fizetni a tandíját.

2018. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
16%

A kérdező lánya se volt elég jó az államilag támogatott képzéshez, de ez ugy tunik senkinek nem jött le....


Ha külön kasszán vagytok, nem kell a férjed lányát támogatni. Odaköltözni se kell engedni, más kérdés, hogy emberileg illő lenne. Ha nem jönnek ki jól, nyilván nem fogjátok megoldani. Kérdés, hogy a férjed ezt mennyire fogja tolerálni, hiszen ez utóbbi nem anyagi, csupán emberi kérdés,nehogy aztán válás legyen a vége

2018. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 acelsziv ***** válasza:
89%

Nem kell támogatnod. Ebben a modellben ahogy éltek pláne nem. A férjedet sem értem. Ha eddig megfelelt neki a külön kassza akkor feleljen meg most is és ne kotorásszon a te zsebedben.

Amúgy a hőbörgők kedvéért is elmondom, hogy ez a modell nyugaton teljesen normális. Pláne olyan pároknál akik idősebben és vagyonnal kerülnek össze.

2018. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy a lánya is fizetősre megy az ő dolguk.

Ki tudja fizetni. Ha nem tudná, a lánya venne fel hitelt, még jó nem, mondjuk azt, hogy vegyen csak fel, kezdje így az életet ...

Emberileg...emberileg...

Külön kasszán vannak! Érdekes eddig megfelelt mindenkinek!

2018. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
93%

3-as, azt megfigyeltem, hogy az nyilatkozik így, mint te, aki a saját családjában is mindig a támogatott oldalon van.

Persze, milliókat fecceljen a más gyerekébe, hát hülye lenne.

Ha a kérdezőnek majd gondja lesz (esetleg) idős korában, akkor nem a férje lányára fog számítani, hanem a sajátjára.

2018. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
93%

Az lényegtelen a kérdés szempontjából, hogy a kérdező lányát fizetésre vették-e fel vagy sem. Mivel az ő anyja gond nélkül megoldja a fizetést, és még a lakhatásáról is tud gondoskodni.


Egyébként az nem tűnik fel, hogy a külön kassza nem csak a kérdező, de a párja ötlete is volt, és most, hogy szar került a gépezetbe, a férfi akar a másiktól pénzt kérni? Úgyhogy nem értem, mi ez a sok beszólás, hogy ha utcára kerülne a férje, a kérdező csak lesne, mert nagyon úgy tűnik, hogy itt inkább a kedves férj meg a leánya a haszonlesők.

2018. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
89%
Én elvált anyuka vagyok 2 gyerekkel, akik velem élnek. Exemnek van új felesége, közös gyerekük. Igenis elvárom az új feleségtől, hogy amikor a gyerekek ott vannak, bánjon jól velük, ne akadályozza, hogy apuka tarthassa a kapcsolatot a különélő gyerekeivel, és nekik is az apjuk lehessen. De hogy fizesse az egyetemi tanulmányaikat és még lakhatást is biztosítson nekik a saját gyereke kárára?????Ez meg sem fordulna a fejemben. Mégis milyen alapon???Ez teljesen nonszensz. Igazán kíváncsi lennék, hogy az ex-feleség hogy áll ehhez a kérdéshez. Én a helyében már rég leállítottam volna a lányomat, még ha fel is merült volna benne ez a marhaság.
2018. aug. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
78%

23-as: Mielőtt okoskodnál, én úgy tudom, hogy SEMMILYEN gazdasági szak/kar nincs állami finanszírozással.

Másrészt, nem tökmindegy, hogy a kérdező lánya hova és hogy jutott be? Az ő pénze, arra költi, akire akarja. Senki felé nem kell elszámolnia, hogy a saját lányának fizeti a tandíját.

Te biztosan a saját családodban mindig a megtámogatott fél voltál, azért vág annyira húsba nálad ez a kérdés. Azok szoktak fröcsögő szájjal mocskolódni, azoknak semmi nem drága, akiknek mindig csak kapni kell.

2018. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
71%
30-as: Oké, mindig csak adtatok: De ugye vérrokonnak, nem idegennek?
2018. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim válasza:
89%
Szerintem sem kéne adnod,ez különvagyon. Sajnálom, hogy neki nem tudják támogatni, de be lehet jutni államira is. (kicsit off, de gazdasági es jogi karon is van állami) valamint számomra pofátlan az, hogy ez elvárás veled szemben, már csak ezért sem adnék. Nonszensz lenne, nem is tudom, hogy merülhet fel ez valakiben, hogy ilyen nagy összegekkel támogasd, pláne, ha ilyen követelőző.
2018. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!