Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Férjem...

Mit gondoltok erről? Férjem lányának anyagi támogatása.

Figyelt kérdés

Férjemmel 4éve vagyunk házasok, mindkettőnknek 2.házassága. Nekem egy (velünk él), neki 2 gyerek van(anyukájukkal élnek), emiatt is, külön kasszán vagyunk kezdetektől az én házamban.

A fia már felnőtt, családos, a lánya az enyémmel egy idős kb, jövőre egyetemre mennének mindketten.

Én örököltem egy jelentősebb összeget,és egy kis pesti garzont nemrég. Megbeszéltük a lányommal, hogy így tudom tánogatni neki az egyetemi tandíjat legalább diákhitelt megússza,úgyis pestre szeretne járni,és laknia is lesz hol.

A férjem lánya meg van sértődve emiatt, mert őis szertne arra az egyetemre menni, de a jelentős tandíjat nem tudják neki állni, szerinte öt is támogatnom kéne, és elférnének ketten is a 32m² lakásban, amit amúgy a lányom sem akarna, nem.jönnek ki túl jól. Hetek óta ezen áll a bál, most már a férjem is mondogatja, hogy igazán "megoldhatnánk" végülis egy család vagyunk.

Én nem szeretném a férjem lányának milliós tandíját állni, sose tudhatjuk mit hoz az élet, mikor lesz szükségem a pénzre, eleve emiatt is lett anno a külön kassza, hogy ne legyen vita a pénzen.

Érdekelne kívülállók hogy látják ezt a szitut?



2018. aug. 31. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim válasza:
5%

"a jelentős tandíjat nem tudják neki állni"


A diákhitel fedezi 0%-os kamattal azzal nincs is gond. Tehát még ha van is rá pénz akkor is hitelből érdemes kell fizetni. Tehát te és a lányod is hülye ha zsebből akarja fizetni ezt. Csak a lakhatást kell megoldanotok. Mehet pl. kollégiumba vagy ki lehet adni a kis lakást és max. 20 ezer forinttal többért 2 szobást lehet bérelni.


De van egy jobb megoldás is ha nem tudnak együtt lakni. Mivel te örököltél jelentősebb összeget és a tandíjat se kell fizetned hiszen hitelből érdemes, így a pénzedből vehetsz egy másik lakást is hitelre, a lány meg lakhatna ott a havi 50-ért pl. amit a férjed is tudna fizetni és fedezi a hiteltörleszőt. Diákhitel 1-et felvéve meg tud rezsit és kaját fizetni. Ha nem válna be akkor meg ki lehet adni albérlőnek.

2018. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
91%
Ebben a helyzetben Én sem segítenék neki.Van külön kassza oldja meg az élettársad illetve a gyerek anyja..Neked nem kell emiatt rosszul érezni magad,te a sajátodról gondoskodsz és kész.
2018. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
84%

"És tessék mondani, a kérdezőé miért nem dolgozott, miért nem államira megy?"


Ahhoz senkinek semmi köze.

Ez ENNYIRE nehéz????

Nincs alapja a viszonyítgatásnak, mert kérdezőnek van pénze, amit rászán, a másik lánynak (apjának, anyjának) pedig nincs.

Ha kérdező rászánja a lányára, magán ügye (én is rászánnám az enyémre ilyen esetben.) Sőt, ha az enyém államira jutott volna be, akkor sem támogatnám meg vele a férj lányát, mert akkor is egy jó kis alaptőke életkezdhéshez a saját lányának.

Azért ne keverjük már a dolgokat.

2018. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
89%

"Hetek óta ezen áll a bál, most már a férjem is mondogatja, hogy igazán "megoldhatnánk" végülis egy család vagyunk."


Ezen elszállt az agyam, mekkora egy puhap...öcs. Állítsad le, kérdező.

2018. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
89%

Ha ennyire nagy balhé lesz ebből, akkor könnyen szakítás lesz a vége. Ebben az esetben egyértelmű, hogy se a pénzhez, se a lakáshoz nem lesz köze a lánynak. Vita lezárva. A párodnak a szakítás valószínűleg nem érdeke, úgyhogy ha nem akar elveszteni téged, jobban jár, ha leállítja a lányát és csendben marad.


Megértem, hogy rossz nézni, hogy az egyik embernek minden az ölebe hullik, a màsiknak mindenért dolgozni kell. De ez az életben mindenhol így van. Rokonok közt is. Pl. ha az unokatesóm elviszik a szülei két hétre az Adriára, mi meg a Balatonig se jutunk, akkor nekem sincs jogom verni az asztalt náluk, hogy én is megérdemlem. Pedig a vérem, az anyám testvére, és a gyereke. Akkor miért lenne természetes, hogy minden rokont fel kell rángatni azonos szintre? Főleg, aki csak házasság révén rokon, és akár lehet belőle újra idegen?

2018. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
1%

En egyik fiatal egyetemet se fizetnem

Hiszen konnyen jon nem fognak megdolgozni erte

Eletkeptelen majmok lesznek es ha elvegzik nem kezdenek senmit a diplomaval.

Hitel jo otlet felelossegre nevel

2018. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
0%
29 mind kettőnek:)
2018. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A férjemmel közösen döntöttünk a külön kassza mellett anno, amivel mindenki egyet értett. Ennek fő oka az volt, hogy gyt-on felül is támogatja/támogatta a gyerekeit, és pluszban anyukájának is törleszti havi 60ezerrel a lakáshitelét, nem akartunk ebből vitát.


Természetesen ha beteg lenne, bármi baja lenne a férjemnek, nem lenne kérdés, nem is sajnálom tőle a pénzt. De igen a lányától igen, mert ő nekem senkim,alig van vele kapcsolatom, a férjemmel is úgy viselkedik néha, mint egy darab kakival, általában akkor jön ha pénz kell neki, flegma és undok. A nagyfiával jobb a kapcsolatunk, ott van már baba is, összejárunk, vigyázunk a picire is, járunk együtt programozni, stb.

Eddig a férjem is egyet értett, de az exe meg a lánya kórusban nyomja neki az igét.


És igen, belegondoltam a lány helyzetébe magam, ez a kérdés is ezért született. Szivesen elvisszük magunkkal pl nyaralni, sielni, ilyesmik, de itt milliós tandíjról van szó, ráadásul éveken keresztül.

2018. aug. 31. 19:49
 49/63 anonim ***** válasza:
96%
A kedves ex is egy undorító, tartás nélküli nő lehet, ha elvárja egy kvázi idegentől, hogy ő fizessen a lánya után. :D Ne gondolkodj te itt senki helyzetén, egyértelműen haszonleső egy bagázs ez. Egy forintot se adj.
2018. aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
86%

"És tessék mondani, a kérdezőé miért nem dolgozott, miért nem államira megy?"


Nem dolgozott, mert az édesanyja ki tudja fizetni neki az iskolát (egyébként egy szót se szólt arról a kérdező, hogy dolgozott-e már valahol a lánya).

Hogy államira megy-e vagy sem, a kérdés szempontjából egyáltalán nem releváns, hiszen szülői támogatással el tudja kezdeni az iskolát.


Szép kis világban élnénk, ha mindenkinek kötelező lenne megosztania a vagyonkáját idegenekkel. De hogyne, te biztos jótékonykodni szoktál, szétosztod az örökségedet az ismerőseid körében :D Az ilyen emberek szoktak leghangosabban panaszkodni, hogy nekik azért nem jött be az élet, mert a rendszer így, meg a rendszer úgy...

2018. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!