Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Férjem...

Mit gondoltok erről? Férjem lányának anyagi támogatása.

Figyelt kérdés

Férjemmel 4éve vagyunk házasok, mindkettőnknek 2.házassága. Nekem egy (velünk él), neki 2 gyerek van(anyukájukkal élnek), emiatt is, külön kasszán vagyunk kezdetektől az én házamban.

A fia már felnőtt, családos, a lánya az enyémmel egy idős kb, jövőre egyetemre mennének mindketten.

Én örököltem egy jelentősebb összeget,és egy kis pesti garzont nemrég. Megbeszéltük a lányommal, hogy így tudom tánogatni neki az egyetemi tandíjat legalább diákhitelt megússza,úgyis pestre szeretne járni,és laknia is lesz hol.

A férjem lánya meg van sértődve emiatt, mert őis szertne arra az egyetemre menni, de a jelentős tandíjat nem tudják neki állni, szerinte öt is támogatnom kéne, és elférnének ketten is a 32m² lakásban, amit amúgy a lányom sem akarna, nem.jönnek ki túl jól. Hetek óta ezen áll a bál, most már a férjem is mondogatja, hogy igazán "megoldhatnánk" végülis egy család vagyunk.

Én nem szeretném a férjem lányának milliós tandíját állni, sose tudhatjuk mit hoz az élet, mikor lesz szükségem a pénzre, eleve emiatt is lett anno a külön kassza, hogy ne legyen vita a pénzen.

Érdekelne kívülállók hogy látják ezt a szitut?



2018. aug. 31. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen mindegy, valóban, csupán nevetséges, hogy a férj gyereke a "hercegnőcske" aki nem volt elég jó az államihoz a válaszadók szerint, míg a kérdező gyereke, aki egeszen pontosan pont ugyanebben a helyzetben van, már rögtön más. Nem kell támogatni, már írtam. Relatíve idegen - bár normális esetben a ferj/feleseg előző kapcsolatból való gyereke csaladtag. Miután külön kasszán vagytok, egyértelmű, hiyg nem kell támogatni a tandijjal. Én sem tenném. A lakhatás más kérdés. Ennyivel segítenék egy családtagnak, merthoyg nekem annak számít. Egy próba időszak kellene, hoyg kiderüljön, hogy tudnának együtt élni a lányok, aztán ha nem megy, hát nem megy. De illő lenne megprobalni
2018. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
71%

Kissé menjünk vissza az általad leírt probléma elé: ha nem jut tandíjra, úgy kellett volna nevelni és taníttatni a gyereket, hogy bejusson az állami képzésre. Minimális előrelátás több milliót megspórolt volna most nektek.


A kérdésben egyébként igazad van, a férjed lányához semmi közöd, a lakás a tiéd, egy emberre van méretezve, és ezt a férjednek meg a lányának is meg kell értenie. Nehogy már egy idegen túrjon ki téged és a gyereked a saját tulajdonodból.

2018. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
86%

Bolond lennél milliókat kiadni egy olyan gyerek után, akihez semmi közöd.

Fordított helyzetben már rég aranyásó k. lennél.

A lakás mgosztása sem jó ötlet. A 32 nm-es az egy szoba. Pokollá tennéd a lányod életét, ha odaköltözne a másik lány.

2018. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
13%

Csodás.

Tehát apuka lánya miért nem dolgozott, miért nem államira megy.


És tessék mondani, a kérdezőé miért nem dolgozott, miért nem államira megy?

2018. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
88%

Emberek azt kéne felfogni, hogy a külön kassza nem csak addig van külön, amíg valaki nem jut egy nagyobb pénzösszeghez...

Ilyen megegyezésnél hiába a házasság (meg ahogy írták is, jogilag is különvagyon), kizárólag a tulajdonosnak áll jogában döntést hozni, hogy ő mire költi. A másik fél pedig azt elfogadja követelőzés nélkül.

Merem azt is feltételezni, hogy nem csak a kérdező lánya, de maga a kérdező sincs odáig a férje lányáért, főleg, hogy az ott sem lakik és több milliót egyetemre kifizetni jófejségből... Aki ezt komolyan gondolja, adok bankszámla számot, ahová küldhet nekem tandíjra.


Kérdező: a férjednek megmondhatnák, hogy oldja meg a gyerek anyjával együtt, ennyi követelőzés és hiszti után végképp eszem ágában sem lenne fizetni a lánynak bármit. Vehet fel pl. diákhitelt, ha annyira vágyik arra a szakra, csak jól kell tanulni és van esélye átkerülni államira.

2018. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

1. Megegyeztetek a külön kasszáról emiatt nem vagy erkölcsileg köteles támogatni a férjed lányát. Arra ott van a vér szerinti apja, anyja.

2. A lányod nem jön ki vele. Ráadásul a lakás a tied. Emiatt se köteles nem vagy elszállásolni, se nem célszerű beengedni.

3. A férjed az exe és a lányuk nyomása miatt lobbizik. Álljon ellen!

4. A férjed lánya, ha eddig nem tanult és dolgozott, most majd jobban fog! Sub crescit pondere palma!

5. Nyilván, ha a férjeden kellene, segítenél az örökségből. Ebből kifolyólag ne legyen a lányod lakhatása és az örökség körüli dolgok miatt lellkiismeretfurdalásod. Erre csak akkor kell, hogy okod legyen, ha a féltestvér egyik szülőjével anyagi-egészségi baj lenne. De az nincs.

2018. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
93%

36-os, NEM a kérdező lánya követel olyan pénzt, amihez neki SEMMI köze!


Ha kérdező lánya is követelőzne, akkor ő is megkapná a magáét.

2018. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem sem kéne adnod,ez különvagyon. Sajnálom, hogy neki nem tudják támogatni, de be lehet jutni államira is. (kicsit off, de gazdasági es jogi karon is van állami


Gondolom a kérdező lánya a METU-ra akar menni, az a semmitérő egyetem ami csak fizetős. Én nem adnék pénzt a lányomnak a semmiért, hiszen érni úgyse fog azzal a papírral semmit.

2018. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
87%

Egyértelmű: ne álld a lány tandíját!

Vegyen fel diákhitelt.

2018. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
25%

Egy dologgal tudnál még a hisztire hatni:

megmondod, hogy a saját lányod tandíját sem állod, vegyen fel rá diákhitelt.


Miután annak gyakorlatilag nincs kamata, legfeljebb ha végez a lányod, akkor kifizeted neki egyben a diákhitelt. (Vagy ha szül a lányod, akkor elengedik egy részét majd.)


Így a férjed lányának nem lesz jogalapja a tandíj miatt hisztizni.

2018. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!