Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a páromnak?

Hogyan mondjam el a páromnak?

Figyelt kérdés
Fiatal nőként két kisgyermekkel maradtam egyedül. A valasom utan mindent egyedul oldottam meg. Pl lakhatast. (Sajatomban elunk). Lassan egy eve van egy uj kapcsolatom. Együtt nem elunk es mivel nagyon sokat dolgozok hogy a gyerekeimet el tudjam latni igy elegge keves idot töltünk egyutt. Pontosan annyi penzt tudok keresni ami a rezsinket, a hiteleket es a kajankat kifutja. Honap vegere nagyon szukos a keret. Igyekszem a gyerekeimnek a megfelelo minosegu etellel taplalni. Fott kaja minden nap van amelyet altalaban ejszaka fozok. A problemam a következő. A parom amikor idejon mindig ehes. Nem sajnalom tole de nincs arra penzem hogy meg egy embert etessek. Ezen kivul kellene neki az udito meg a gyerekek edessege. En nem eszem meg. Meg eszem a rossz minosegu elelmet hogy a gyerekeimre jusson. Hogy adhatnam a tudtara sertoses nelkul, hogy nem tudom finanszirozni az o elelmezeset is?
2019. júl. 12. 17:03
 41/91 anonim válasza:
82%

Mindenképp add a tudatára, hogy neked ez így kellemetlen. Egyébként a párodnak jó az anyagi helyzete? Mert ha nem, akkor azért jár hozzád enni, mert valójába neki nincs nagyon pénze, vagy csak nem akarja költeni, ha tudja, hogy van nálatok kaja.

Te szerelmes vagy a párodba? Az alapján ahogy írsz nem úgy tűnik. Ha nem szereted plusz még megeszi a gyerekek ennivalóját, nincs értelme vele lenned.

Bocsánat a kínos téma felhozása miatt, de a volt férjed nem tudna segíteni? Oké, tudom, ha elváltatok, biztos nem olyan jó a kapcsolatotok, hogy pénzt adjon, de nekem egyből ez jutott eszembe.

Remélem minden megoldódik!

2019. júl. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
96%

Mondd meg neki így, ahogy leírtad. Jelenleg egyéb okok miatt nem élek együtt a párommal, de amikor elmegyek hozzá, az az első, hogy elmegyünk bevásárolni, gondolok a gyerekekre is, és nem sajnálom otthagyni az áruházban azt a 15...25 ezer forintot.

No, ha majd a te párod is így viszonyul a dolgokhoz -szerintem- akkor benyúlhat a hűtőbe, és kérhet enni. Az üdítőt és édességet meg vegye meg.

2019. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
51%

Hát nézd, ha neked ennyit ér ez a kapcsolat, hogy anonim netes kommentelők miatt képes lennél szakítani valakivel, akkor tényleg jobb, ha szakítasz. Néma gyereknek anyja se érti a szavát. Akinek soha nem voltak megélhetési gondjai, annak egyszerűen nem fog eszébe jutni, hogy másoknak vannak. Honnan kellene rájönnie? Egy rakás ember van, aki szegényeket csak a tévében lát, ahol putriban laknak és rongyosak, neki nem fog eszébe jutni, hogy az intelligens, művelt, tiszta lakásban lakó nőnek is lehetnek anyagi gondjai, mert nem ez a kép él benne a szegénységről. (Az nem jelent semmit, hogy üres a hűtő, nekem is gyakran csak sör van benne, mert rendelni szoktam a kaját.)

Ha az én párom lenne ilyen helyzetben, akkor azt szeretném, ha őszintén beszélne erről, utána elszégyellném magam, hogy eddig akaratlanul bajt okoztam neki, és felajánlanám, hogy mostantól bevásárolok neki, csak írja össze. Nagyon nem esne jól, ha olyanok, akik nem ismernek, egyből ítélkeznének, hogy kihasználom.

2019. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező, a jelenlegi párod szó szerint csak lehúz téged, szerintem te ennél jobbat érdemelnél, ne ragadj le ennél a fazonnál, merj lépni szerintem.
2019. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem itt már nincs mit veszteni. Egy próbát megér, hogy egyszer beszéljen a pasival. Aztán ha besértődik, akkor utána ki kell dobni.
2019. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
45%

Ha én lennék a párod, nem vinnék semmit.

De, néha erre arra meghívnálak titeket. Pl: étterem, vagy meki... Amit szerettek.

Hétvégén akár négyen is elmennék veletek valahova.

De, már a harmadik ottlétemkor magamtól megkérdeztem volna, hogy beszállhazok e az ellátádomba. Szerintem ez alap. Pl:ha heti egy alkalommal étkezek nálad, akkor adok egy 20 ezrest havonta. Ezt megbeszélném veled, s azt is, hogy ne érezd kellemetlennek.

2019. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
85%

Hát ezt én nem tudom felfogni! Milyen "kapcsolat" ez, hogy egy ilyen alapvető dologról nem mersz szólni?

A pasas kihasznál. Van meleg p...a, és még meg is etetik. Nem érzed, hogy mennyire ciki ez?

Ő nem a párod, hanem egy fickó, aki kihasznál téged.

Eszméletlenül pofátlan. Nem elég, hogy téged hülyére vesz, de a gyerekeidtől is lop tulajdonképpen.

Tényleg megér neked ennyit? Aranyból van a farka, vagy mi?


Annak a nagyokos hozzászólónak, aki szerint


"Van mondjuk két gyereked. Katika és Pistike szomjas, adsz neki Colat. Sanyi, a párod szinten szomjas, neki vizet adsz? Katika és Pistike rántott húst kap vacsorára, Sanyi meg margarinos kenyeret? Ezt felénk xarragasnak hívják"


üzenem, hogy a gyerek nem tudja eltartani magát, az a szülő dolga, egy felnőtt férfi viszont tartsa el magát!


Felénk az ilyen fickót herének, élősködő parazitának hívják!


"Hát nálunk nem szokás élelmiszert vinni látogatóba. Sose volt az, nem is lesz. Virág, bonbon, stb." Nem fogod fel, te retardált, hogy a pali semmit se visz, csak élősködik? Komolyan ennyire egybites vagy?

Nekem is volt szexpajtim, de egyik sem zabálni járt oda. Egyen otthon!

Nem szakítani kell, hanem kinyitni a szád és elmondani neki, amit itt is leírtál! Mi a jó istentől fosol? Megver, ha elmondod neki?

2019. júl. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
85%
Volt egy ismerős csaj, akitől elvárta a pasija, hogy minden egyes alkalommal főzzön neki különleges kajákat, drága húsokat, miközben a csaj csak vegetált a pcsányi kis fizetéséből. Bezzeg ha a csajt elvitte valahova autóval a pasi, fillérre kiszámolta és behajtotta rajta a benzinköltséget. Félelmetes, hogy milyen hülyék tudnak lenni a nők...
2019. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
41%

Anyuci eltartja, te megadod a többit.. Praktikus! A gyerekeket "nem én csináltam", ezért max. jópofizik, hogy közel maradjon a lyukhoz..

Neked meg most lelkileg jól esik, hogy valaki nyájaskodik, mindent tűrsz csak ne egyedül legyél. Ez a válás utáni gyász egyik szakasza.

Persze ne legyen igazam, mindenképp üljetek le, beszéljétek át, hogy ha 1 pár vagytok, elvárod a közös költségeket. Tudatosítsd hogy nem telik rá csak ha magadon spórolsz, szűkösen éltek a látszat ellenére. Vagy megérti vagy puffogva le fog lépni.. te csak nyerhetsz a helyzetben!

Kaja előtt, mikor megérkezik, legyen kipakolva az asztalra mindenféle számlád, "véletlenül" épp akkor összesítsd a kiadásokat. Nyilván megkérdezi mik azok, na így megvan a bevezető.. Nyugodtan engedd ki a feszkót, sírj is előtte, ha jól esik! Nem szégyen, az a szégyen, hogy élősködik, csak sajnos lehet hogy tévedek és nem tudatosan. Nekem pl. tök fura hogy csurig van valakinél a hűtő, nasik, üdítők, majd szűkösködésről ír! Ha tényleg annyi a kapcsolat, hogy átjár dugni, akkor ne várd hogy eltartsa más gyerekeit, erre nem mindenki hajlandó! Ezt kellene kideríteni a közös beszélgetéssel!

2019. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
78%

Most komolyan, mi szükséged van erre a suttyó pasira? Mi az, ami miatt többre mész vele, mint nélküle? Ugye semmi? Akkor ne habozz, fogd fel ésszel, erre neked semmi szükséged.

-egy egyedülálló anyuka-

2019. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!