Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülő láthatóan jobban...

A nagyszülő láthatóan jobban szereti az egyik unokát. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Két kicsi van a családban. Az egyik gyakran van a nagyszülőknél, mert közelebb laknak, a másik "csak" heti egyszer.


A nagyszülők láthatóan jobban szeretik azt az unokát, aki többet van náluk, a nagymama azért próbál úgy tenni, mintha nem - nyilván azért látszik -, a nagypapa viszont még csak nem is titkolja.


Nagyon durva, kb. mintha csak egy unokája lenne. Ha megérkezik a kedvence, rohan, felveszi, leül mellé játszani, ő eteti, öltözteti, altatja. A másik unokát jó, ha kétszer felvette egyàltalán, néha hozzászól meg integet neki, de ennyi, semmi interakció nincs. Ha ott van mindkét unoka, akkor főleg, múltkor konkrétan ott volt a két gyerek, és a papa az egyiknek hátat fordítva játszott a másikkal.


Célozgattunk már rá, hogy úgy tesz, mintha ez az unokája nem is létezne, de láthatóan lepereg róla, nem is tagadja igazából. Nagyon kivagyunk rajta.


Most ilyenkor mit lehet tenni? Tudom, a szeretetet nem lehet ki erőszakolni, de ezt nem mondhatom a gyereknek, ha megkérdezi, öt miért szeretik kevésbé a nagyszülei.



2021. nov. 2. 16:21
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos tapasztalatból mondom, hogy semmit sajnos. Az én nagyanyámnak hiába van 4 unokája +egy dédunokája, csak a legnagyobb unoka a sztár, az meg közben le se szarja, mégis csak őt szereti. Kicsiként ez nagyon rossz volt, de ahogy nőttünk a többiekkel szépen lassan bele szoktunk.
2021. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nem lehet kierőszakolni, hogy a másik unokát is ugyanúgy szeressék. Ugyanakkor később ne is csodálkozzanak rajta, hogy ha idősebb korukban le se sz@rja őket, és hozzáteszem, megérdemelten.
2021. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
95%
Én csökkenteném a kapcsolattartást. Lehet nem a legjobb megoldás, de káros lehet a fejlődésére, ha minden találkozásnál feljön ez a probléma.
2021. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
61%
Így járt. Jobb lesz, ha már most megtanulja, hogy ilyen az élet, nem habostorta. A tanároknak és majdan a főnöknek is meg lesznek a kedvencei. És nincs garantálva, hogy ő köztük lesz. Senki nem szereti egyformán a gyerekeit és főleg nem az unokáit. Aki mást mond, az még magának is hazudik.
2021. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
91%

Ha a gyerekemet láthatóan nem szeretné annyira a nagyszülő, és a gyerek megkérdezné, miért szereti kevésbé, én kereken megmondanám, hogy nem vele van a probléma, egyszerűen a vér nem kötelez semmire.


Anyám elhagyott kiskoromban, a gyerektartás évekig nem fizette, utána megint csak kemény 10 ezer forintot. Amikor nagyanyámnál kínlódtam két hetet, 5 ezret a nagyanyámnak utalt el, 5 ezret apámnak, mert a fél hónapot annál a banyánál töltöttem. Nagyanyámmal nem tartom a kapcsolatot, eljátszotta a kapcsolatot, évek óta nem kérek belőle, és már nem is próbálkozik, mert látja, semmi értelme. A nagybácsimmal életemben kb 5 rövid szót váltottam, a nagynénémmel többet, óvodásként, amikor véletlenül éppen akkor ment haza, amikor "nyaralni" voltam nagyanyámnál, egyébként felém se nézett, vele se tartom a kapcsolatot.


Nem kell úgy tenni, mintha szeretné valaki a másikat, miközben nem.

2021. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
87%

"Tudom, a szeretetet nem lehet ki erőszakolni, de ezt nem mondhatom a gyereknek, ha megkérdezi, öt miért szeretik kevésbé a nagyszülei."


Akkor mégis mit mondhatnál? Ez az igazság. A gyerek már rég levette a szitut. Ha kérdezi nem mondhatod neki, hogy azért nem szeret a papa, mert te rusnya/hülye/lány/fiú/szőke/stb. vagy. A sérülés borítékolható sajnos. Talán a másik unoka szüleinek a figyelmét ráirányíthatod a problémára. Pl. az ilyen jelenetnél megbököd a másik anyukát és mutatod, aztán 5-6 alkalommal. Lehet, hogy szülőként teljesen egyet fog veled érteni. Megoldás az lehet, hogy külön talizik unokatesóval és külön a nagyszülőkkel, akkor csak ő van ott, így nem látja a megkülönböztetést.

Kitartást!

2021. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Csökkentettük már a kapcsolattartást, elkezdtünk ritkábban járni, de most nem tudom, totál megszakítani a kapcsolatot azért durva lenne...


A másik szülőt ez nem érdekli, neki jó ez a helyzet. Külön meg nem tudunk találkozni velük, mert mi csak hétvégén tudunk menni, akkor mindig ott a másik unoka is egész hétvégén.

2021. nov. 2. 16:45
 8/48 anonim ***** válasza:
68%
Akkor az lehet még megoldás hogy olyankor mentek, mikor nincs ott a másik unoka.
2021. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
De nem tudunk olyankor menni, mikor nincs ott a másik unoka.
2021. nov. 2. 16:49
 10/48 anonim ***** válasza:
93%
Akkor esetleg a nagyszülők meghívása hozzátok? Oda csak nem viszik a másik unokát is.
2021. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!