Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülő láthatóan jobban...

A nagyszülő láthatóan jobban szereti az egyik unokát. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Két kicsi van a családban. Az egyik gyakran van a nagyszülőknél, mert közelebb laknak, a másik "csak" heti egyszer.


A nagyszülők láthatóan jobban szeretik azt az unokát, aki többet van náluk, a nagymama azért próbál úgy tenni, mintha nem - nyilván azért látszik -, a nagypapa viszont még csak nem is titkolja.


Nagyon durva, kb. mintha csak egy unokája lenne. Ha megérkezik a kedvence, rohan, felveszi, leül mellé játszani, ő eteti, öltözteti, altatja. A másik unokát jó, ha kétszer felvette egyàltalán, néha hozzászól meg integet neki, de ennyi, semmi interakció nincs. Ha ott van mindkét unoka, akkor főleg, múltkor konkrétan ott volt a két gyerek, és a papa az egyiknek hátat fordítva játszott a másikkal.


Célozgattunk már rá, hogy úgy tesz, mintha ez az unokája nem is létezne, de láthatóan lepereg róla, nem is tagadja igazából. Nagyon kivagyunk rajta.


Most ilyenkor mit lehet tenni? Tudom, a szeretetet nem lehet ki erőszakolni, de ezt nem mondhatom a gyereknek, ha megkérdezi, öt miért szeretik kevésbé a nagyszülei.



2021. nov. 2. 16:21
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
37%

Túlgondolod. Ettől jóval nagyobb probléma is lehetne.


Nekem sajnos semmilyen kötődésem nem volt egyik nagyszülőmmel, mivel már nem éltek, mi utan ennek megszülettem.

A gyerekemnek meg csak egy oldalon vannak nagyszülei, nincsenek uncsitesói. Na bumm.


Ez van, a sors ezt osztotta.


Fogadd el te is végre, mert amennyi energiád ebben elfolyik, sokkal hasznosabbra is fordíthatnád.

2021. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
82%
Helyedben nem is vinném! Az én öreganyám ugyanez volt! 15 éve nem láttam és nem is érdekel hogy mi van vele! Anyám próbált vinni gyerekként, hogy hátha lesz közöttünk egy kötődés, de nagyon gyorsan rájöttem hogy nem szeret és számára csak 4 unoka létezik a 11-ből. Utána már anyám is látta hogy ez esélytelen és nem is vitt. Az legalább örömmel tölt el, hogy a kedvenc 4 unoka csak akkor megy hozzá ha pénz kell, amúgy le se szarjak ők sem :D Meg is érdemli...
2021. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
81%
Én nem vinném oda a gyerekem. Nekem is gyerekkorban végig kellett nézni, ahogy a másik unokapárost jobban szeretik, mint engem és a testvérem. Semmi jó nem származott belőle, egy kedves emlék sem. Minden vasárnap kötelezően menni kellett, és annyira utáltam egy idő után, hogy bármit megtettem volna, hogy ne kelljen menni. Sokszor a nagyszülők szemébe is mondtam, és sosem értették miről beszélek, holott már nagyon pici gyerekként leesett a kivételezés. Én biztosan ejteném ezeket a találkákat, nem értem, hogy minek az ilyet erőltetni.
2021. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos ezt a mennyiséget és minőséget is csak ti erőltetitek, nekik ezek szerint nem hiányozna akkor sem, ha egyáltalán nem vinnétek.

Én biztos, hogy eléjük állnék, szembesíteném vele őket, hogy mit tapasztalok és bizony megmondanám, hogy ha ennyire nem foglalkoznak vele és így megkülönböztetik, akkor nem erőltetem a találkozást, legyenek boldogok a kedvenc unokával.

Ha mégis szeretnék látni és foglalkozni vele megfelelően, akkor jöhetnek nyugodtan, de én nem vagyok kíváncsi a látványos ajnározásra, úgy, hogy az enyémnek még hátat is fordít.

2021. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem kíváncsiak a gyerekedre akkor ne vidd oda max nagyon ritkán azt kész.
2021. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
77%
Kedvenc szinte mindig van.
2021. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
78%
Egy trükk jutott eszembe, persze lehet, hogy nem működne, vagy nem akarjátok, de hátha: amikor ott vagytok, próbáljátok meg a másik gyereket "lekapcsolni" a nagyszülőktől azzal, hogy az egyikőtök elkezd vele játszani, elviszi fagyizni, valami érdekeset mutat neki, stb. Hiszen az egyikőtök annak az unokának a nagynénje vagy nagybátyja, jogotok van játszani vele. Ha alkalmanként csak fél órákra is, eközben a sajátot helyzetbe hozni a nagyszülőkkel. Másrészt, a két gyerek nem tudna egymással is játszani? Unokatestvérek, ha nincs nagy korkülönbség, simán lehetnének jó barátok. Ha ez összejön, akkor nehezebb külön foglalkozni csak az egyikkel.
2021. nov. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
70%
Semmit. Nekem az egyik unokatesómat pl elöttem halmozta el az egyik nagyanyám mindenféle dologgal, csak úgy adott neki 10 ezer forintokat, ez olyan 20 éve nagy pénz volt. Nekem meg adott egy tábla csokit, úgyis azt szereted felkiáltással, amúgy utalom a csokit és allergiás is vagyok rá... A másik csak azért viselt el, mert muszáj volt. Tőle nem kaptam semmit. A többiek meg tejben-vajban.... Ez van. Ilyenek az emberek. Mindig van kedvenc. Törödj bele.
2021. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell beletörődni, magára kell hagyni az ilyet. Nyalja akkor a többi unoka valagát, de az ostobaság teteje oda járni, ahol az embert sz.rba se veszik. Ezért van annyi önbizalomhiányos, saját magát sem becsülő lelki beteg. Az első pillanatban, ahogy észlelem, hogy valaki lekezel, pofákat vág rám, stb. kerülöm egy életre. Meg kell tanítani a gyereket már ilyenkor, hogy senki után se fusson kivert kutyaként!
2021. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
86%

Semmit nem kell tenni, ez van.


Én teljes mértékben le voltam mindig is sz r va, abszolút hidegen hagy a dolog

2021. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!