Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülő láthatóan jobban...

A nagyszülő láthatóan jobban szereti az egyik unokát. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Két kicsi van a családban. Az egyik gyakran van a nagyszülőknél, mert közelebb laknak, a másik "csak" heti egyszer.


A nagyszülők láthatóan jobban szeretik azt az unokát, aki többet van náluk, a nagymama azért próbál úgy tenni, mintha nem - nyilván azért látszik -, a nagypapa viszont még csak nem is titkolja.


Nagyon durva, kb. mintha csak egy unokája lenne. Ha megérkezik a kedvence, rohan, felveszi, leül mellé játszani, ő eteti, öltözteti, altatja. A másik unokát jó, ha kétszer felvette egyàltalán, néha hozzászól meg integet neki, de ennyi, semmi interakció nincs. Ha ott van mindkét unoka, akkor főleg, múltkor konkrétan ott volt a két gyerek, és a papa az egyiknek hátat fordítva játszott a másikkal.


Célozgattunk már rá, hogy úgy tesz, mintha ez az unokája nem is létezne, de láthatóan lepereg róla, nem is tagadja igazából. Nagyon kivagyunk rajta.


Most ilyenkor mit lehet tenni? Tudom, a szeretetet nem lehet ki erőszakolni, de ezt nem mondhatom a gyereknek, ha megkérdezi, öt miért szeretik kevésbé a nagyszülei.



2021. nov. 2. 16:21
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Volt már olyan, hogy hozták....


De igazából hiába hívjuk őket, max. havonta-másfél havonta jönnek, pedig fél órára laknak.


Mi azt látjuk, hogy ez az unoka úgy ámblokk nem érdekli őket annyira. Szeretgetik éppen meg vesznek neki dolgokat ajándékba, de annyira nem fontos, hogy több időt akarjanak vele tölteni, pedig nem rajtunk múlik..

2021. nov. 2. 16:53
 12/48 anonim ***** válasza:
90%
A másik unoka gyanítom a kedvenc gyerektől van, így azt az unokát is jobban szeretik. Nem lehet semmit tenni, csökkenteni kell a találkozások számát amennyire lehet. Ami nem megy nem kell erőltetni, vannak mások, és lesznek mások akik szeretik. Szintén a kevésbé szeretett unoka voltam, elviseltem gyerekként is, és most is, az évi néhány alkalmas képmutatást és azzal annyi.
2021. nov. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
89%

Pedig ebből a helyzetből ki kellene emelni a gyerekedet! Valamit találj ki, csűrd-csavard úgy a dolgokat, hogy a tied ne lássa ezt az enyelgést.

Akinek a szülei az menjen látogatóba egyedül valami mondvacsinált okkal, következő héten kis megfázásod van és a gyerek orra is mintha fojna, 3. hétvégén meg lementek közösen. Ha kezdődik a műsor, akkor valami mondvacsinált okkal hazamentek. Semmi balhé, meg beszólás! Aztán megint... (Ezt most nem is írtam le: az a vén hü.lye f.asz sérülést okoz a gyerekednek. Lehet, hogy demens, de lehet szimplán kretén. -Bocs.)

2021. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
59%
(folyna)
2021. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Nem, egyébként nem kedvenc gyerek a másik, itt inkább az van, hogy a másik unoka többet van ott, jobban kötődnek hozzá. De igazából az is fáj, hogy ezzel az unokával is lehetnének többet, csak láthatóan nincs rá igényük, ez megfelel nekik, mikor két hétig nem vittük, el nem jöttek volna hozzá, sem akkor, mikor szabadságon vannak...


És valóban, én is attól félek, hogy sérülni fog a gyerekem, mert itt már nem arról van szó, hogy kicsit jobban szeretik a másikat, hanem nagyon. A párom is kivan emiatt lelkileg, de megszakítani nem akarja a kapcsolatot, én sem, csak értitek...

2021. nov. 2. 17:03
 16/48 anonim ***** válasza:
85%

5. hsz. jól írja, a vér nem kötelez semmire, óriási hazudozó volt az, aki kitalálta, hogy de márpedig kötelez. Nem, nincs semmi kötelezés.


Mielőtt kimenteném a gyerekem ebből a szituból és nem erőltetném a kapcsolatot. Leépítenék velük mindent. Legalább a gyerekkor legyen laza és felszabadult, ne arról szóljon már, hogy egy sz.ros nagyszülő kegyeiért teperjen a gyerek...

2021. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
87%
* mielőbb
2021. nov. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem túldramatizálod a dolgot, mindenki átéli ezt, nemcsak unokaként, hanem a legtöbben testvérként is, mégsem lesz mindenkiből lelki sérült. Nem kell annyit odamenni, felesleges. Kit érdekelnek ilyen kretének? Töltené a hóhér velük azt a kevés szabadidejét!
2021. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
84%

A másik unoka annyit van velük, hogy kicsit olyan lehet, mintha a saját gyerekük lenne. Sajnálom a ti gyereketeket, elég hamar rá fog jönni, mekkora megkülönböztetés van közöttük - részem volt nekem is ebben, voltak a kedvenc gyerek gyerekei, ők voltak AZ UNOKÁK, meg voltam én, a másik gyerekének a gyereke.

Szeressétek ti nagyon őt, ha pedig rákérdez, őszintén mondjátok meg neki, hogy igen, a nagyiék x-et jobban szeretik, őt naponta látják.

"Az élet nem habostorta, Pelikán elvtárs."

2021. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is erősen túl van dramatizalva. Minden öcsémmel sokat voltunk az anya nagyszuloknel nyáron. Ahol ott voltak az unokatesoink, akik egy házban laktak a mamaekkal.


Tény és való, hogy látványos volt, hogy sokkalta jobban kötődnek azokhoz akikkel állandóan együtt vannak, nincs ezzel semmi baj.


Mi se lettünk lelki sérültek ettől, pedig észrevettuk.


Ja és anyumon is ezt látom. Az én lányomra sokat vigyázott, sokat volt nálunk amíg kicsi volt. A tesómék gyereke távolabb el7, nem is alakult ki köztük igazi kötődés.


De a tesómék is elfogadtak.

2021. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!