Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülő láthatóan jobban...

A nagyszülő láthatóan jobban szereti az egyik unokát. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Két kicsi van a családban. Az egyik gyakran van a nagyszülőknél, mert közelebb laknak, a másik "csak" heti egyszer.


A nagyszülők láthatóan jobban szeretik azt az unokát, aki többet van náluk, a nagymama azért próbál úgy tenni, mintha nem - nyilván azért látszik -, a nagypapa viszont még csak nem is titkolja.


Nagyon durva, kb. mintha csak egy unokája lenne. Ha megérkezik a kedvence, rohan, felveszi, leül mellé játszani, ő eteti, öltözteti, altatja. A másik unokát jó, ha kétszer felvette egyàltalán, néha hozzászól meg integet neki, de ennyi, semmi interakció nincs. Ha ott van mindkét unoka, akkor főleg, múltkor konkrétan ott volt a két gyerek, és a papa az egyiknek hátat fordítva játszott a másikkal.


Célozgattunk már rá, hogy úgy tesz, mintha ez az unokája nem is létezne, de láthatóan lepereg róla, nem is tagadja igazából. Nagyon kivagyunk rajta.


Most ilyenkor mit lehet tenni? Tudom, a szeretetet nem lehet ki erőszakolni, de ezt nem mondhatom a gyereknek, ha megkérdezi, öt miért szeretik kevésbé a nagyszülei.



2021. nov. 2. 16:21
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
90%

Olyan is van, hogy a nagyszülőknek még úgy sem kell az unoka közelsége, hogy nincs másik kedvenc mellette. Én ebben a helyzetben igyekeztem meghívni hozzánk a nagymamát, nagypapát, de nemigen akartak jönni. Inkább mi utazzunk. Oké, mentünk párszor, de az 5 ott töltött órából 3-at főzött, egyet ebédeltünk, majd fél óra kávézás és a megmaradt fél órában jutott eszébe, hogy akkor hol is a gyerek? Mi meg már erővel tartottuk ébren a fáradt, nyűgös kicsit, de ezt nem lehet csinálni. Amikor besokallt a gyerek, elmentünk, ők meg sopánkodtak, hogy alig volt idejük. Aztán úton volt a tesó, a terhesség alatt nehéz volt utaznom.

Ezután nem mentünk, ők sem jöttek, én meg heti 1-2-szer felhívtam őket a gyerekkel, de a kicsi nem akart velük beszélni. Hónapok teltek el, a lányomnak nem hiányoztak. Nem sérült, nem vesztett semmit. Hónapok csendje után kiderült, hogy a másik nagymama mennyit jár ide és ők is akarták. Most kezdenek ismerkedni az unokákkal és rájönni, hogy nem a 4 fogásos ebédet értékeli egy gyerek, hanem a közös rajzolást. Ha nem jönnének, simán elfelejtődnek. Te se teperj azért, hogy figyeljenek rátok, egyszer észbe kapnak. Ha nem, azt is elfogadja az unoka.

2021. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
89%

Mi is ilyesmi helyzetben voltunk/vagyunk az elején meg bántott a dolog de utána elfogadtuk én és a testvéreim, hogy az unokatesók a kedvencek, igy már nem is járunk hozzájuk ha csak muszáj. Szerintem neked se kéne eröltetni

ezt a kapcsolatot és inkább vidd a másik nagyihoz vagy más rokonokhoz.

Ez a gyereknek nem jó inkább legyél vele őszinte és engedjétek el a dolgot hiába bánt.

2021. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
84%

Sose értettem az ilyen embereket.

Miért kell ennyire mutatni,hogy nem szereti a másikat?! Foj

2021. nov. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
54%
miért kellene tenni . ezt azok szokták kérdezni akiknek ez szokatlan , lehet sőt biztos hogy a nyagyszüleidnél te voltál a sztár ezért nem ismereted ezt a dolgot mostanáig .
2021. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
85%

Igaza van annak, aki azt írja, hogy menjetek minél kevesebbet. Minek az ilyenekre egyáltalán időt pazarolni? Ahelyett, hogy elmentek és fájdítsátok a sziveteket és a gyereketekét inkább töltsétek az időt hármasban vagy olyanokkal, akik tényleg szeretik a kicsit. Legyen már ennyi bennetek kérlek.

Nekem anyósom ilyen. Messzebb lakik, de mindig mi megyünk, holott ő ingyen tömegközlekedik. Soha nem jött még el úgy, hogy csak hozzánk, hogy lássa az unokáját. Ha mi elmegyünk hozzá is javarészt az van, hogy én vagy az apja foglalkozunk a másfél évessel, ő pedig nyomkodja a telefonját és baromságokat oszt meg. Ja bocsi, azért az megy, hogy lefényképezkedik a kicsivel és posztolja, hogy mennyire imádja..ahha. Csak azért megyünk kb havi egyszer, mert a férjem testvére és pár barátunk is arra lakik.

Mi egyébként az ilyen emberekkel minimálisra csökkentettük a kapcsolatot. Az idő érték, az élet pedig olyan gyorsan eltelik. Ne pazaroljátok el ilyenekre, marhára nem éri meg.

Azok a nagyszülők meg menjenek a sunyiba...

2021. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
87%
Sőt, abszolút nem kell menni. Nem kell valakit látogatni, aki nem is szeret, pusztán azért, mert "társadalmi elvárás". Savanyodjon meg magában az ilyen nagyszülő!
2021. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
Nyilván azért mentünk eddig is, mert mindig jó volt a viszony, szeretjük is őket, szülőként normálisan funkcionáltak. És nehéz elfogadni a dolgot, nagyon fáj, hogy így alakult, nem könnyű azzal letudni ezt a helyzetet, hogy pukkadjanak meg magukban, hiszen mégiscsak az ember legközelebbi rokonairól, a szüleiről van szó.
2021. nov. 2. 20:35
 38/48 anonim ***** válasza:
94%
Megértem, de teljesen a gyereketek szívja meg így az egészet. Ő már nem a jó szülőket, hanem érzelmileg elérhetetlen, hideg, rideg nagyszülőket látja majd, akiknek teperhet - feleslegesen. Én gondolkodás nélkül vágnám ki az ilyeneket az életemből, lehetett volna akármilyen jó szülő is korábban.
2021. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit hasonló az esetem. Nálunk nem annyira a nagymama felől jött a kivételezés, de gyerekkoromban (és még most is) mindig érztem, hogy ha együtt van a két család, minden az unokatesóimról szólt. Anyukám szerette őket, mindig foglalkozott velük, az ő szüleik velem nem annyira. Elég kellemetlen, szerintem komolyan befolyásolta azt, hogy hogyan viselkedtem másokkal, visszahúzódó lettem, bizonytalan. Nem hiszem, hogy jó a gyereknek sokat ilyen környezetben lenni.
2021. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
92%

32-es válaszoló vagyok

Ha igy viselkednek a saját gyerekük

gyerekével akkor ők sose voltak igazán jó szülők.

A gyereket is csak frusztrálod azzal, hogy rá akarsz eröltetni egy olyan kapcsolatot ami "miatta" nem müködik hiába tesz szegény gyerek erőfeszitéseket nem fog változni semmi.

2021. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!