Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülő láthatóan jobban...

A nagyszülő láthatóan jobban szereti az egyik unokát. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Két kicsi van a családban. Az egyik gyakran van a nagyszülőknél, mert közelebb laknak, a másik "csak" heti egyszer.


A nagyszülők láthatóan jobban szeretik azt az unokát, aki többet van náluk, a nagymama azért próbál úgy tenni, mintha nem - nyilván azért látszik -, a nagypapa viszont még csak nem is titkolja.


Nagyon durva, kb. mintha csak egy unokája lenne. Ha megérkezik a kedvence, rohan, felveszi, leül mellé játszani, ő eteti, öltözteti, altatja. A másik unokát jó, ha kétszer felvette egyàltalán, néha hozzászól meg integet neki, de ennyi, semmi interakció nincs. Ha ott van mindkét unoka, akkor főleg, múltkor konkrétan ott volt a két gyerek, és a papa az egyiknek hátat fordítva játszott a másikkal.


Célozgattunk már rá, hogy úgy tesz, mintha ez az unokája nem is létezne, de láthatóan lepereg róla, nem is tagadja igazából. Nagyon kivagyunk rajta.


Most ilyenkor mit lehet tenni? Tudom, a szeretetet nem lehet ki erőszakolni, de ezt nem mondhatom a gyereknek, ha megkérdezi, öt miért szeretik kevésbé a nagyszülei.



2021. nov. 2. 16:21
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
93%

Próbáld meg elkülöníteni,hogy ők jó szülők,és azt,hogy milyen nagyszülők. Azért,mert ők szülőként jók voltak,nem kell az unokának állni a sarat,hogy hátha vele is olyanok lesznek.

Én nem mennék hozzájuk,amíg nekik eszükbe nem jutna egyszer is hogy találkozzanak a gyerekemmel.

Nem is értem ezt a ," de hát amúgy jó a viszony," dolgot. ...

2021. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
86%
Osztom a véleményt, miszerint az ilyen nem tudott igazán jó szülő se lenni, max. utólag az emlékek megszépültek, az ember agya meg elrejt dolgokat a tudatalattiba, attól azonban azok ott vannak. Nem most lettek ilyenek ezek a nagyszülők, és nekem is volt olyan felmenőm, akit ajnároztam sokáig, később azonban olyan dolgot jutottak az eszembe gyerekkoromból, hogy te jó Ég... Persze a külvilág azt látta, hogy az illető mennyire imád és mennyire én vagyok a mindene. Nem minden a látszat, sokszor még az se, ha azt látod, hogy x,y milyen szépen bánik a gyerekével / unokájával.
2021. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
90%
Milliószor le lett írva, hogy mindnekinek joga van a saját érzelmeihez. Ha a nagyszülők A unokát szeretik legjobban, akkor B,C,D stb elfogadja és kész.
2021. nov. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
93%
Nagyszülök nem szeretik ,nem foglalkoznak vele semmi baj nem viszed oda ,menjetek helyette kirándulni élményeket gyüjteni ti a gyerekel.
2021. nov. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
90%
Kiírni róla egy újabb kérdést, mert ez már nem az első neked...
2021. nov. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
#45, hmm, erre én is rájöttem. Hol a saját, hol a nagyszülő "szemszögéből" írja ki újra és újra és újra. És ha mindezt képtelen végre elfogadni, akkor vele is nagy bajok lehetnek.
2021. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem arról van szó hogy nem szeretik, egyszerűen csak nem kötődnek hozzá mert nincs olyan sok kapcsolatuk egymással mint a másik gyerekkel.

Én is olyan vagyok hogy nem esek hasra egy ismeretlen gyerektől, nem tartom cukinak, nem tudok gagyogni meg játszani vele. Ahhoz kell egy kötelék. Mint ahogy a barátaival se úgy beszélget az ember mint a kasszás nénivel.

Ez maximum akkor változna ha többet vinnetek hozzájuk. Oké, értjük hogy ez kivitelezhetetlen de akkor meg ne tessék csodálkozni.

Ők meg talán azért nem mennek mert nem akarnak zavarni. Hány és hány "anyósom örökké a nyakunkon van" kérdést látni itt gyakorin.

2021. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
86%
Én kevesebbet vinném a gyereket. Később mikor okosodik a gyerek, és észreveszi hogy kivételeznek a másikkal csak sz4rul fog neki esni. Nem kellene ennyire erőltetni a nagyszülőzést.
2021. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!