Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan érzem bűnösnek magam,...

Jogosan érzem bűnösnek magam, hogy nagypapámat idősek otthonába adtuk?

Figyelt kérdés
Nagypapám kicsit demenciás, hamar elfelejt dolgokat, hogy mit mondtunk neki. Eddig mamámmal éltek, de mamám kórházba került. Bár nem mamám gondoskodott papámról, és szerintem egész jól megvoltak, de elvileg történtek olyanok, hogy elfelejtették bevenni időben a gyógyszereiket, vagy nem ettek. Most, hogy mamám kórházba került szüleim beadták papámat egy idősek otthonába, mert szerintük nem lehet egyedül hagyni, és ott rendesen ellátják, és lesz kivel beszélgetnie. Szegény papám nem szereti a helyet, nagyon szomorú és szeretne hazamenni. Én már az elejétől kezdve elleneztem, hogy betegyék, szerintem ki lehetne próbálni, hogy egyedül legyen a lakásában és járjon hozzá naponta segítség, hogy emlékeztessék, hogy vegye be a gyógyszerét. Rettenetesen bűnösnek érzem magam, hogy nem tudtam rávenni erre a szüleim, mert szerintem csak ártanak az idősek otthonával papámnak, és kipróbálás nélkül leírták, hogy nem tudna egyedül élni. Nincs valami ötletetek, hogy hogyan lehetne esetleg megoldani, hogy haza mehessen és ezt belássák a szüleim is? Sajnos nincs arra pénzünk hogy 0-24-es bentlakásos ápolót fogadjunk fel mellé, és úgy érzem, hogy ha már a szüleim nem képesek belátni, hogy nem jó nemi az a hely, nekem kéne megmentenem valahogy, de egyszerűen senki sem hallgat rám, én viszont nem bírom elviselni hogy szegény papám szomorú, és erről én is tehetek.

2022. jan. 7. 16:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/145 anonim ***** válasza:
94%
28: És a felelősség kié lesz, ha baj történik?
2022. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/145 anonim ***** válasza:
97%
Nézd kérdező, egy decens emberrel iszonyat nehéz együtt élni. Ha nem szakember vagy, hanem egy szerettedrol van szó, testileg és/vagy lelkileg belerokkansz. Xar ám, amikor a nagyapám neki áll keresni nagyanyádat, aki ott áll mellette, akivel 50 éve házasok, de papa epp másik idozonaban van agyilag és a 20 éves feleségét keresi. Vagy amikor haza akar menni az éjszaka közepén, miközben otthon van. Vagy amikor elmegy vásárolni a teljes nyugdijaval és egy fillér nélkül, üres kézzel jön haza és azt se tudja, hol volt, mit csinált. Amikor agresszívvé válik a demencia miatt és nagyanyad kergeti éjjel egy nagykessel, mert nem ismeri fel és betoronwk hiszi.
2022. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/145 anonim ***** válasza:
97%

32. na igen...

vagy amikor folyamatosan az ápoló gyereket/unokát gyanúsítja, hogy kirabolták őt... Mert már elfelejtette, hogy hová tette a pénzt v. ékszereket...

2022. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/145 anonim ***** válasza:
96%
Bizonytalanul otthonhagyni veszélyes és rizikós. Lehet, hogy egy hétig nem lenne semmi, aztán random megindulna vagy csinálna valami hülyeséget. A szüleid gondolom dolgoznak, nem ügyelhetik fel, és kétlem, hogy te is 0-24ben vigyáznál rá. Annyit tehetsz, hogy sokat látogatod és minél színesebbé teszed a napjaid és otthonosabbá a szobáját.
2022. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/145 A kérdező kommentje:

Én ezt a felvetettemet úgy értettem, hogy ötletként mondtam. Nyilván nem erőszakoskodtam, hogy márpedig mindenképpen ez legyen. Egyébként alapesetben itthon lakok (mármint állandó lakcím, meg nyilván egész nyáron és suli mellett is majdnem minden hétvégén itthon vagyok, azt hittem ez nyilvánvaló abból, hogy egyetemista vagyok), és úgy gondoltam, hogy nagyon szívesen odaadnám neki a szobámat, én ellenék a kanapén amikor hazajövök.


De persze értem, hogy egy komolyan demens embernek mindenképpen otthonban van a helye, én csak azt érzem, hogy papám még nagyon nem tart itt a demenciával, és a családom a látja túl borúlátóan a dolgokat.

2022. jan. 7. 19:02
 36/145 anonim ***** válasza:
90%
Nem borúlátó, hanem előrelátó.
2022. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/145 anonim ***** válasza:
7%
Régen együtt élt több generáció, egy házban és az időseket nem hagyták magukra az emberek, nem tették be otthonba, mint manapság dívik.
2022. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/145 anonim ***** válasza:
96%
37: Régen nem olyan világ volt, mint most.
2022. jan. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/145 anonim ***** válasza:
70%
36: rövid és frappáns! :)
2022. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/145 anonim ***** válasza:
75%
39: Köszi :)
2022. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!