Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan érzem bűnösnek magam,...

Jogosan érzem bűnösnek magam, hogy nagypapámat idősek otthonába adtuk?

Figyelt kérdés
Nagypapám kicsit demenciás, hamar elfelejt dolgokat, hogy mit mondtunk neki. Eddig mamámmal éltek, de mamám kórházba került. Bár nem mamám gondoskodott papámról, és szerintem egész jól megvoltak, de elvileg történtek olyanok, hogy elfelejtették bevenni időben a gyógyszereiket, vagy nem ettek. Most, hogy mamám kórházba került szüleim beadták papámat egy idősek otthonába, mert szerintük nem lehet egyedül hagyni, és ott rendesen ellátják, és lesz kivel beszélgetnie. Szegény papám nem szereti a helyet, nagyon szomorú és szeretne hazamenni. Én már az elejétől kezdve elleneztem, hogy betegyék, szerintem ki lehetne próbálni, hogy egyedül legyen a lakásában és járjon hozzá naponta segítség, hogy emlékeztessék, hogy vegye be a gyógyszerét. Rettenetesen bűnösnek érzem magam, hogy nem tudtam rávenni erre a szüleim, mert szerintem csak ártanak az idősek otthonával papámnak, és kipróbálás nélkül leírták, hogy nem tudna egyedül élni. Nincs valami ötletetek, hogy hogyan lehetne esetleg megoldani, hogy haza mehessen és ezt belássák a szüleim is? Sajnos nincs arra pénzünk hogy 0-24-es bentlakásos ápolót fogadjunk fel mellé, és úgy érzem, hogy ha már a szüleim nem képesek belátni, hogy nem jó nemi az a hely, nekem kéne megmentenem valahogy, de egyszerűen senki sem hallgat rám, én viszont nem bírom elviselni hogy szegény papám szomorú, és erről én is tehetek.

2022. jan. 7. 16:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/145 anonim ***** válasza:
11%
Bocs, most olvasom amiket írtál: ha csak ennyi, nem raktam volna otthonba. Sajnos sokan félresöprik az öregeket, mert útban vannak nekik...
2022. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/145 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván nem annyi vele a gond, hogy elfelejti bevenni a gyógyszereit, csak a kérdező még fiatal, gyerekként gondolkozik. Kérdező, tedd fel magadnak a kérdést, te tudsz rá 0-24 órában felügyelni? Mert ha te nem, más sem. Ha most nem tudtok ápolót megfizetni, szerinted mi lenne ha az egyik szülőd fizetése kiesne amíg otthon felügyel a papára? És az egyébként is milyen élet? Azzal tudsz segíteni, hogy mész minden nap, vagy amikor csak tudsz. Vesztek neki tabletet, megtanítjátok, hogy kell videotelefonálni. Érezze, hogy nem hagytátok magára. De fogalmad sincs egy demens ember ápolása milyen.
2022. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/145 anonim ***** válasza:
97%

Eléggé egyöntetűek a válaszok, amikből kitűnik, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalásod a történtek miatt. Egy idős rokonom már azon is csodálkozott, hogy neki testvérei vannak. (Egyikük fia beszélt erről vele. Azt sem tudta, hogy kivel beszél).

Röviden: ne érezd magad bűnösnek, Neked a jövődre, az iskolára kell összpontosítani. Sajnos, hogy a nagypapád ilyen helyzetbe került, de eljöhet az idő, amikor azt sem tudja majd, hogy közületek ki áll az ágya mellett. Amikor a covid megengedi, látogassátok meg őt.

Idős, 80 év feletti férfi vagyok, akinek a 88 éves bátyja szintén idősek otthonában van. A gyereke, felesége meghalt, az unokája, unokaveje vállalkozó, ők (meg a bátyám is) más országban élnek, nem Mo.-on.

Nyugodj bele a helyzetbe.

2022. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/145 anonim ***** válasza:
95%

21!


Azért ha valaki elfelejt enni, ott már komoly leepulesrol van ám szó...

2022. jan. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/145 anonim ***** válasza:
96%
Ezen nem tudsz változtatni, hogy szükséges volt-e otthonba küldeni, azt nem tudhatjuk. Foglalkozz azzal amin tudsz változtatni, menj be hozzá, látogasd meg (ha most járványügyi szempontból be lehet menni, ezt nem tudom), hívd fel telefonon. Érdeklődj mi van vele, így látja, hogy szereted és nincs egyedül. Biztasd, hogy próbáljon bent barátkozni, hogy tényleg legyen bent társasága.
2022. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/145 anonim ***** válasza:
74%
A kérdező eltűnt?
2022. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/145 anonim ***** válasza:
97%
A szélesebb ismeretségi körömben egyetlen olyan esetet ismerek, ahol otthon tudták ápolni a demens nagymamát. DE!!!! Menő ügyvéd házaspár, volt miből kifizetni a váltásban dolgozó 2 24-órás nővért. Ez mai áron 6-800e ft/hó MINIMUM! Ha nem több...
2022. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/145 anonim ***** válasza:
25%
Nos. Nagypapának saját lakása van? Ha orvosilag nem igazoltan demens és nincs gondnokság alatt, akkor sneki nem "adhatja be" sehova. Szépen fogja magát és haza megy.
2022. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/145 A kérdező kommentje:

Nem tűntem el. Van lakásuk, tudtommal nincs gyámság alatt. Arról fogalmam sincs, hogy orvosilag igazolva van-e, én erről már veszekedtem apukámmal, hogy ki kéne vizsgáltatni egy rendes pszichiáterrel, de szerinte minek papír róla, mikor úgyis tudjuk. Mindenesetre elvileg valami gyógyszert szed rá, bár bevallom, hogy én erről sok mindent nem tudok, mert másik városban tanulok, és amikor hazajárok, akkor szoktam meglátogatni őket is, és nekem akkor nem tűnt fel, hogy ennyire gond lenne. Elvileg az otthonban most szépen ki lesz majd vizsgálva, jelenleg egy két hetes próbaidőszak tart. Ha nagyon nem bírja megszokni, elvileg majd közlik velünk, és akkor kell valami új megoldást találni.

Én felvetettem, hogy költözzön hozzánk, de csak apukám van home office-ban, és néha neki is ki kell járnia partnerekhez, és azt mondja, nem merné akkor sem egyedül hagyni. Meg szerinte az nem jó neki, hogy ő dolgozna, és így papámnak egyedül kéne lennie, mert nem érne rá vele beszélgetni. Én is felajánlottam, hogy esetleg abbahagyom az egyetemet, és akkor tudnék én vigyázni rá, de erről szüleim hallani sem akarnak. Amit persze értek, mert szeretnék, ha megalapoznám a jövőmet, csak én úgy érzem, tartozok annyival papámnak, hogy segítek neki.

2022. jan. 7. 18:51
 30/145 anonim ***** válasza:
92%

29: felvetetted, hogy költözzön hozzátok - de te nem laksz otthon....


tudod milyen mondás van erre: "könnyű a más f..val verni a csalánt".

Már elnézést.....

2022. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!