Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vehetném rá Nagyanyámat...

Hogyan vehetném rá Nagyanyámat, hogy hagyjon fel az igénytelen szokásaival?

Figyelt kérdés

A 76 éves Nagymamám házába betörtek félévvel ezelőtt, ezért megengedték a szüleim, hogy hozzánk költözzön, mert az eset miatt nagyon félt egyedül lakni. Ezt én sem elleneztem, mivel úgyis volt egy szabad szobánk. Azt viszont legvadabb rémálmaimban sem sejtettem, hogy milyen igénytelenül fog viselkedni nálunk.

Rendszeresen PET palackokba pisil éjszakánként (néha nappal is), ami rettenetesen bebüdösödik reggelre, az egész folyosón elviselhetetlen húgyszag keletkezik. Nincs olyan fizikai problémája, ami indokolná, hogy ne járjon ki a wc-re. A fürdőt is rendkívül összekoszolja mindig, a kád rendszerint sáros, koszos lesz, konkrétan undorodok attól a fürdőtől, ha előtte használta.

A ruháit és a fürdést is nagyon elhanyagolja, emiatt sok esetben kibírhatatlan öregszaga van a házban. Mindenféle vackot begyűjtöget a szobájába, ami konkrétan szemét.

A közös családi étkezéseknél is rendkívül igénytelenül viselkedik, büfög, szellent, csámcsog, ami szerintem nagyon ízléstelen.

Többször is megemlítettem már neki szépen, hogy változtasson a viselkedésén, mert ez nagyon megnehezíti az együttélést. Ilyenkor mindig elkezdi a kamusírást, hogy én milyen tiszteletlen vagyok, és ilyen esetekben a szüleim is engem cs*sznek le, hogy mennyire bunkó vagyok egy idős emberrel.

A szüleim sem éppen a legigényesebb emberek, utánuk is gyakran én takarítok, ami szerintem 16 évesen nem az én dolgom lenne. De nagyanyám százszorosan túltesz rajtuk, néha már azt hiszem, hogy csak engem akar ezzel bosszantani.

Tudtommal nincsen semmiféle mentális problémája, ami megindokolná ezt a viselkedést. Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel?



2022. jún. 2. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 A kérdező kommentje:

#19 Nehogy már én legyek hálás azért anyáméknak, hogy etetnek. Nem én kértem, hogy megszülessek, szóval szerintem ha megcsináltok egy gyereket, akkor legalább az a minimum, hogy felnőttkoráig biztosítod a szükségleteit. Ha pedig ezt nem tudják megtenni, akkor védekezzenek.

Az egy dolog, hogy 16 éves kortól nem vagyok tanköteles, de érettségi nélkül, 8 általánossal kitörölhetem a s*ggem, mert maximum robotolni mehetek el egy gyárba, vagy takarítónőnek. Vagy te egész életedben ennyire a minimumra törekedtél?

Abban egyetértek, hogy ennyi idősen elvárható, ha a házi munkában segítesz, de az nem, hogy konkrétan én takarítok az egész családom után, és ráadásul meg sem becsülik.

Napi 7 órát ülök az iskolában, utána pedig estig tanulok, mert szeretnék is valamit elérni az életemben, nemcsak a minimumra törekszem.

Tulajdonképpen nekem ez a munkahelyem, szóval ugyanúgy elvárhatom, hogy ne enyém legyen a hm 99%-a.

2022. jún. 2. 18:29
 22/82 A kérdező kommentje:
Másrészt jár utánam emelt szintű családi pótlék (asztmám miatt), ami a rezsinek a felét lefedi. Ezáltal én is hozzájárulok jelentősen a családi kiadások fedezéséhez.
2022. jún. 2. 18:32
 23/82 anonim ***** válasza:
80%
Az ingatlan érték... Ja 100 éves kifutetlem vályog putri egy zsák faluban.
2022. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 qkker1 ***** válasza:
11%

"Másrészt jár utánam emelt szintű családi pótlék (asztmám miatt), ami a rezsinek a felét lefedi. Ezáltal én is hozzájárulok jelentősen a családi kiadások fedezéséhez."


Amit zabálsz, a ruháid, a tanszereid, stb. meg ingyen vannak szerinted?!

2022. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 qkker1 ***** válasza:
8%

"Abban egyetértek, hogy ennyi idősen elvárható, ha a házi munkában segítesz, de az nem, hogy konkrétan én takarítok az egész családom után, és ráadásul meg sem becsülik."


Nem tetszik, költözz el!


Amúgy elég ismerős a sztori meg a stílus, hetente vergődsz itt a kamuddal!

2022. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 A kérdező kommentje:
Mamám háza sajnos elég ramaty állapotban van, nem sokat érhet. Emellett apámnak van egy pénzéhes húga, aki azonnal tartaná a markát az örökségért, bár szegény Nagymamámat már évek óta teljesen elgagyta, felé sem néz.
2022. jún. 2. 18:48
 27/82 A kérdező kommentje:
*elhagyta. Bocsi a helyesírási hibákért.
2022. jún. 2. 18:48
 28/82 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező 778, aki ezt a primitív választ írta nekem privátban:

"Dugd be a bolond anyádat egy elfekvőbe. 2 hét múlva már nem lesz vele gondod."

Ritka nagy baromarc vagy, szerintem sokat kellett magad ehhez képezned. Neked mindenképpen ezt kívánom, de az én anyámban szerintem több ész van, mint benned és a családodban együttvéve - ha már ilyenre sikeredtél.


A 17:37-es és a 18:27-es válaszoló voltam. Ja és tiltottalak, egy másodperc időmet se fogod eztán rabolni.

2022. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 A kérdező kommentje:

Szóval úgy látom, hogy itt néhány embernek az a normális, ha világra hozol egy gyereket, és amint eléri az iskolázási kötelezettség felső határát, akkor mehet amerre akar.

Kicsit utánanézhetnétek a törvényeknek. Egy szülőnek kötelessége biztosítani a gyermeke igényeit, annak nagykorúságáig, és nemcsak addig amíg tanköteles.

Sajnálom az ilyen felfogású "szülők" gyerekeit, akik rengeteg lelki sérülést fognak szerezni, a hiányos nevelés, illetve az empatikus szülők hiánya miatt...

2022. jún. 2. 18:54
 30/82 anonim ***** válasza:
68%

8-as ha nagyapa lenne akkor sem tudna petpalackba pisilni. Még egy fiatal se, nemhogy egy idős ember.


Amugy szerintem a kérdező ugyanaz a kérdező aki régen az albérletes csávós kérdését kérdezte, hogy igénytelen a pasi és pet palackba pisil és az anyukájával ne tudják kitenni.


Kamu az egész kérdés. Tudjátok nyári szünet lesz elözönlik majd az unatkozó tinédzserek kamu kérdései a gyk-t.


4-es vagyok amúgy. Akit unatkozó tinédzserek pontozgatnak le. :D Nyugodtan nem érdekel.

2022. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!