Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vehetném rá Nagyanyámat...

Hogyan vehetném rá Nagyanyámat, hogy hagyjon fel az igénytelen szokásaival?

Figyelt kérdés

A 76 éves Nagymamám házába betörtek félévvel ezelőtt, ezért megengedték a szüleim, hogy hozzánk költözzön, mert az eset miatt nagyon félt egyedül lakni. Ezt én sem elleneztem, mivel úgyis volt egy szabad szobánk. Azt viszont legvadabb rémálmaimban sem sejtettem, hogy milyen igénytelenül fog viselkedni nálunk.

Rendszeresen PET palackokba pisil éjszakánként (néha nappal is), ami rettenetesen bebüdösödik reggelre, az egész folyosón elviselhetetlen húgyszag keletkezik. Nincs olyan fizikai problémája, ami indokolná, hogy ne járjon ki a wc-re. A fürdőt is rendkívül összekoszolja mindig, a kád rendszerint sáros, koszos lesz, konkrétan undorodok attól a fürdőtől, ha előtte használta.

A ruháit és a fürdést is nagyon elhanyagolja, emiatt sok esetben kibírhatatlan öregszaga van a házban. Mindenféle vackot begyűjtöget a szobájába, ami konkrétan szemét.

A közös családi étkezéseknél is rendkívül igénytelenül viselkedik, büfög, szellent, csámcsog, ami szerintem nagyon ízléstelen.

Többször is megemlítettem már neki szépen, hogy változtasson a viselkedésén, mert ez nagyon megnehezíti az együttélést. Ilyenkor mindig elkezdi a kamusírást, hogy én milyen tiszteletlen vagyok, és ilyen esetekben a szüleim is engem cs*sznek le, hogy mennyire bunkó vagyok egy idős emberrel.

A szüleim sem éppen a legigényesebb emberek, utánuk is gyakran én takarítok, ami szerintem 16 évesen nem az én dolgom lenne. De nagyanyám százszorosan túltesz rajtuk, néha már azt hiszem, hogy csak engem akar ezzel bosszantani.

Tudtommal nincsen semmiféle mentális problémája, ami megindokolná ezt a viselkedést. Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel?



2022. jún. 2. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 qkker1 ***** válasza:
79%

"Hihetetlen, hogy elvileg érett, felnőtt emberek képesek így nekiesni egy gyereknek, aki a megoldást keresi ezen az oldalon."


Ezt minden kérdéséhez odaböfögi.

2022. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
100%
#50: Akkor jogos volt, amikor külön éltek. Ahogy újra összeköltöztek, onnantól már nem jogos. És nem, nem gondolom, hogy magánügy, ugyanis ezt a pénzt a nagy közösből fizetik. Aki jogtalanul vesz fel valamilyen ellátást, az kvázi meglopja a többieket. Jogilag pedig csalásnak számít, ha kiderül, baj lesz belőle. Teljesen jogosan.
2022. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
60%

Ha a megoldást keresnéd, akkor már rég megköszönted volna a hasznos válaszokat és mentél volna dolgodra.

A családod pénzügyeit te kezdted kiteregetni azzal, hogy közölted: te olyan faxa csávó vagy, hogy a rezsi felét az utánad kapott csp fedezi. Mi csak rávilágítottunk utána arra, hogy 1. rosszul tudod az összeget; 2. ha mégis jó összeget mondtál, akkor jogtalanul vesznek fel ellátást a szüleid, szóval ne légy oly büszke magadra. Ha olyan csúcsempatikus ember vagy, akkor hívd fel a szüleid figyelmét arra, hogy csalást követnek el, és az csúnya dolog.

Tovább ragozni nincs értelme, mert a kérdésre adott tanácsokkal nem foglalkozol, kifejezetten arra megy az egész, hogy kötözködhess.

2022. jún. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 A kérdező kommentje:

#63 Egyrészt lány vagyok, másrészt már szóltam a szüleimnek ezügyben, már csak rajtuk múlik, hogy intézkednek-e.

Nem tudom ki írta ki a már századszor emlegetett betétes kérdést, de nekem SEMMI közöm hozzá. Ezt a továbbiakban nem fogom bizonygatni.

Miért kell lassan minden kérdésre rávágni, hogy kamu, ahol egy kicsit is komplikáltabb helyzetről van szó?

Őszintén szánalmasnak tartom, akitől csak ennyi telik ki...

2022. jún. 3. 11:55
 65/82 anonim ***** válasza:
91%
Mint ahogy 63-as leírta, nem a dolog komplikáltságával van baj, hanem hogy egyértelműen látszik, hogy vitatkozni vagy itt.
2022. jún. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
21%
TROLL
2022. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
84%
Említetted kérdező, hogy asztmád van. Akmor add tudtára a nagyidnak, hogy egy asztmás embernek nem tesz jót az igénytelen környezet, ahol portatkák, a penész és kosz mindent elural. Nem mellesleg, ha te takarítasz utána nagyobb veszélynek teheted ki magad, mert belélegzed a vegyszereket, úgy hogy asztmás vagy. De ezt a szüleiddel is beszéld meg és szembesítsétek az öreglányt azzal, hogy igénytelen.
2022. jún. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
81%
Nem olvastam végig a válaszokat, így ennek fényében írok. Az én mamám is igénytelen de nagyon. Mindig mondja hogy ő a bűdöset szereti mert abba nőtt fel. A finom öblítő illat is irritálja. Emiatt sajnos a hugyos nuniszag se zavarja, a betét pedig drága, inkább álljon a pénz a cihába. Ő is a szobában pisil. Ha valaki nyáron egynél többször fürdik már jön hogy bezzeg 60 évvel ezelőtt nem fürödtek örültek hogy éltek. A fingást ő is magas szinten űzi bárhol, bármikor. Ezt azért írtam le, hogy nem tudod a felfogását megváltoztatni, ami évtizedek óta beleégett,csak megpróbálni tolerálni.
2022. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
74%

Kamu.

Volt már ugyanez a kérdés, csak ott anyuka részeges tesvérét fogadták be, aztán az pisált pet palackokba.

2022. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
86%
Ha kamu, ha nem akkor is van ilyen.
2022. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!