Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vehetném rá Nagyanyámat...

Hogyan vehetném rá Nagyanyámat, hogy hagyjon fel az igénytelen szokásaival?

Figyelt kérdés

A 76 éves Nagymamám házába betörtek félévvel ezelőtt, ezért megengedték a szüleim, hogy hozzánk költözzön, mert az eset miatt nagyon félt egyedül lakni. Ezt én sem elleneztem, mivel úgyis volt egy szabad szobánk. Azt viszont legvadabb rémálmaimban sem sejtettem, hogy milyen igénytelenül fog viselkedni nálunk.

Rendszeresen PET palackokba pisil éjszakánként (néha nappal is), ami rettenetesen bebüdösödik reggelre, az egész folyosón elviselhetetlen húgyszag keletkezik. Nincs olyan fizikai problémája, ami indokolná, hogy ne járjon ki a wc-re. A fürdőt is rendkívül összekoszolja mindig, a kád rendszerint sáros, koszos lesz, konkrétan undorodok attól a fürdőtől, ha előtte használta.

A ruháit és a fürdést is nagyon elhanyagolja, emiatt sok esetben kibírhatatlan öregszaga van a házban. Mindenféle vackot begyűjtöget a szobájába, ami konkrétan szemét.

A közös családi étkezéseknél is rendkívül igénytelenül viselkedik, büfög, szellent, csámcsog, ami szerintem nagyon ízléstelen.

Többször is megemlítettem már neki szépen, hogy változtasson a viselkedésén, mert ez nagyon megnehezíti az együttélést. Ilyenkor mindig elkezdi a kamusírást, hogy én milyen tiszteletlen vagyok, és ilyen esetekben a szüleim is engem cs*sznek le, hogy mennyire bunkó vagyok egy idős emberrel.

A szüleim sem éppen a legigényesebb emberek, utánuk is gyakran én takarítok, ami szerintem 16 évesen nem az én dolgom lenne. De nagyanyám százszorosan túltesz rajtuk, néha már azt hiszem, hogy csak engem akar ezzel bosszantani.

Tudtommal nincsen semmiféle mentális problémája, ami megindokolná ezt a viselkedést. Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel?



2022. jún. 2. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
88%

"#28 Sajnos sok a tapintatlan, faragatlan ember, akiknek az empátia egy ismeretlen dolog."


Az a hozzászóló, aki idézte a neki írt privát üzenetedet, pont nem tartozik ebbe a kategóriába.


Két hosszú hozzászólást írt, normális hangnemben, nem kevés időt szánva arra, hogy próbáljon hasznos, gyakorlatias tanácsokat adni neked arra a helyzetre, amiben vagyok a nagymamáddal.


Vele együtt én is értetlenül és megdöbbenve állok az előtt, hogy milyen tartalmú és hangnemű üzenetet írtál neki ezek után.

2022. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 ede1219 ***** válasza:
45%

"Egy szülőnek kötelessége biztosítani a gyermeke igényeit,"


Fordítva ülsz a lovon!


Nem a hatalmas ígényeidet köteles biztosítani, hanem csak a fedelet a fejed fölé, egy matracot, amin alszol, étel -nem válogatsz, eszel, amit kapsz-, tiszta ruhát -szintén nem válogatsz, felveszed, amit ad. Ezen felül semmi nem jár, csak adható, ha megérdemled!

2022. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 A kérdező kommentje:

#71 Honnan veszed, hogy a privát üzenetet én írtam? A faragatlan ember kifejezést arra értettem, aki az üzenetet írta.

#72 Remélem csak szórakozol, és nem vagy ennyire boomer, mert ha ezt valóban így gondolod, hogy egy gyereknek csak matrac jár, akkor neked inkább sose legyen...

2022. jún. 6. 11:48
 74/82 anonim ***** válasza:
45%
Össze tudnád foglalni mit értesz boomer alatt?
2022. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 A kérdező kommentje:

#74 "Nem a hatalmas ígényeidet köteles biztosítani, hanem csak a fedelet a fejed fölé, egy matracot, amin alszol, étel -nem válogatsz, eszel, amit kapsz-, tiszta ruhát -szintén nem válogatsz, felveszed, amit ad. Ezen felül semmi nem jár, csak adható, ha megérdemled!"

Ezen szerintem nincs mit megmagyarázni... :D

2022. jún. 7. 14:47
 76/82 anonim ***** válasza:
69%

Akkor kérdezem másképp. Mi a boomer szó jelentése? Bár az idézett részeltet nem én írtam, érdekel, hogy ebből hogy következtettél arra, hogy az írója boomer?

Vagy ezt csak egy általános szitokszóként használod?

2022. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
80%
A gurgli nem mondja meg, hogy te mit értesz alatta. Én arra lettem volna kíváncsi, de ezek szerint a valódi jelentését nem tudod, így egy pejoratív jelzőként használod.
2022. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
80%
Nyugi haver együttérzek, itt vagyok én is, csak 20 évesen, nekem nem a nagyim, hanem az egész családom sokszor hanyag higiénia, rend téren és én meg azzal cseszem el a legszebb éveim, hogy szabadidőmben ezekkel foglalkozok, mert kicseszettül zavar.
2022. jún. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ne menj bele a vitákba, nincs értelme. Belementel olyan vitákba ahol nyilván provokáltak, legközelebb ne is válaszolj az ilyenekre.

Szóval előszöris beszélj a szüleiddel erről a szoba wc-ről, én is csak ezt tudom mondani, nagyon jó ötlet. Eddig én se tudtam hogy létezik pedig az anyád lehetnék korban.

Másodszor nagymamad is úgy gondolja majd hogy otthonba megy akkor a telek is számít nemcsak a ház ami rajta van. Mert ha normalis környéken van akkor igenis számít az is, tök mindegy hogy milyen rom van rajta. Ha ér pár milliót, akkor abból már el lehet otthonba menni, normálisabba is. Kell rá várni sokat ezért időben el lehet indítani a folyamatot. A nagynénéd meg hiába akarja megkaparintani az "örökseget" , az még nem örökség. Akkor lesz az ha nagymamád meghal. Ha nagymamád csak eladja és az árából otthonba megy vagy az otthon beszamítja akkor ahhoz senkinek semmi köze.

De visszakanyarodva egy ilyen idős ember mar nem lehet leszoktatni semmiről. Eltelt 1 hónap a kérdés kiírása óta. Mondtad már nekik higy vegyenek szoba wc-t? Mit válaszoltak?

2022. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
100%
Kiemelni se felejtsd el néha...
2022. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!