Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vehetném rá Nagyanyámat...

Hogyan vehetném rá Nagyanyámat, hogy hagyjon fel az igénytelen szokásaival?

Figyelt kérdés

A 76 éves Nagymamám házába betörtek félévvel ezelőtt, ezért megengedték a szüleim, hogy hozzánk költözzön, mert az eset miatt nagyon félt egyedül lakni. Ezt én sem elleneztem, mivel úgyis volt egy szabad szobánk. Azt viszont legvadabb rémálmaimban sem sejtettem, hogy milyen igénytelenül fog viselkedni nálunk.

Rendszeresen PET palackokba pisil éjszakánként (néha nappal is), ami rettenetesen bebüdösödik reggelre, az egész folyosón elviselhetetlen húgyszag keletkezik. Nincs olyan fizikai problémája, ami indokolná, hogy ne járjon ki a wc-re. A fürdőt is rendkívül összekoszolja mindig, a kád rendszerint sáros, koszos lesz, konkrétan undorodok attól a fürdőtől, ha előtte használta.

A ruháit és a fürdést is nagyon elhanyagolja, emiatt sok esetben kibírhatatlan öregszaga van a házban. Mindenféle vackot begyűjtöget a szobájába, ami konkrétan szemét.

A közös családi étkezéseknél is rendkívül igénytelenül viselkedik, büfög, szellent, csámcsog, ami szerintem nagyon ízléstelen.

Többször is megemlítettem már neki szépen, hogy változtasson a viselkedésén, mert ez nagyon megnehezíti az együttélést. Ilyenkor mindig elkezdi a kamusírást, hogy én milyen tiszteletlen vagyok, és ilyen esetekben a szüleim is engem cs*sznek le, hogy mennyire bunkó vagyok egy idős emberrel.

A szüleim sem éppen a legigényesebb emberek, utánuk is gyakran én takarítok, ami szerintem 16 évesen nem az én dolgom lenne. De nagyanyám százszorosan túltesz rajtuk, néha már azt hiszem, hogy csak engem akar ezzel bosszantani.

Tudtommal nincsen semmiféle mentális problémája, ami megindokolná ezt a viselkedést. Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel?



2022. jún. 2. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:
Úgy pisil PET palackba, hogy előtte ollóval kettévágja. Nem tudom, hogy miért kell ezen problémázni...
2022. jún. 2. 18:57
 32/82 anonim ***** válasza:
17%
Csak csöndben szólok, hogy a NASA asztronautáinak a nemzetközi űrállomáson méretre szabott pisilő csövük van, hogy biztosan ne pisiljen mellé, de az nem úgy néz ki mint a pet palack. Még a nőknek is különböző méretű van, és még arra is azt mondom, hogy csoda hogy pisilni tudnak bele és marha kényelmetlen lehet. Pedig annak a tölcsére nagy. 4-es vagyok.
2022. jún. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
32%
31-es az a probléma, hogy gyk-n írsz a 76 éves nagymamádról, ahelyett hogy a szüleiddel vennétek neki egy szobába való wc-t. Gondolom nagymamádnak ha igaz, akkor már vannak izületi panaszai, ergo egy szétvágni is nehézkes lenne neki, kettő abba se tudna ugy pisilni, ahhoz gugolnia kéne.
2022. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 A kérdező kommentje:

#28 Sajnos sok a tapintatlan, faragatlan ember, akiknek az empátia egy ismeretlen dolog.

Én sem szeretném, ha Mamám egy közintézménybe kerülne, legfeljebb ha már egyáltalán nem tudja ellátni magát.

2022. jún. 2. 19:01
 35/82 anonim ***** válasza:
29%

29-es neked meg tisztelni kéne a nagymamádat, és támogatnod kéne, és segíteni elmagyarázni neki szeretettel hogy merre van a wc, vagy ha nehézkes neki a wc-ig eljutni akkor venni neki egy szoba wc-t.


Gondolom vannak gyógyszerei is mamádnak. Pl. a vízhajtó kegyetlen tud lenni, lehet azért csinálja mert nem bírja tartani a wc-ig.


A nagymamád felnevelte a szülődet. Egyébként nagymamádnak ugyanugy vannak jogai. Csak csondben szólok,ha részben képes gondoskodni magáról, akkor nektek kéne neki segíteni, és nem a gyk-n becsmérelni az idős nagymamádat.


Egyébként az empátiáról szerintem ne írj, mert te igazán nem tudod mi az, ha tudnád, nem itt írnál ilyen kérdést a nagymamádról.

2022. jún. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
64%

“ Nehogy már én legyek hálás azért anyáméknak, hogy etetnek.”


Ok, tehát elkényeztettek. Rendben. Ő saruk.


“ Másrészt jár utánam emelt szintű családi pótlék (asztmám miatt), ami a rezsinek a felét lefedi. Ezáltal én is hozzájárulok jelentősen a családi kiadások fedezéséhez.”


Nem te járulsz hozzá, hanem az állam.


Ezen az úton és ezzel a gondolkodásmóddal jól haladsz afelé, hogy ideális szociális élősködő legyél, akinek alanyi jogon jár minden.

2022. jún. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
93%
Mamád állapota csak egyre rosszabb lesz. Végigcsináltuk a miénkkel. Neki volt, aki vegyen szobavécét, csakhogy nem ismerte fel, nem értette, mi az, hogy rá kell ülni, már jött le neki. Ő is edénybe pisilt, aztán pár év múlva már csak megállt, széttette a lábát, és jött minden a földre. Akkor maradt a pelenka.
2022. jún. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
24%
A szenilitás nincs tekintettel a te idegeskedésedre, kérdező. Az csak erősödni fog. Acélozd meg magad, mert valamikor nosztalgikusan fogsz emlékezni arra, mikor még a palackba eresztette.
2022. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
47%

“ Kicsit utánanézhetnétek a törvényeknek. Egy szülőnek kötelessége biztosítani a gyermeke igényeit, annak nagykorúságáig, és nemcsak addig amíg tanköteles.”


Gondolom a másik fele is megvan, miszerint a felnőtt utód is köteles gondoskodni a nyugdíjas szülőről, ha az már nem tudja magát ellátni. Szerintem ezzel a részével már annyira nem tudsz azonosulni, ha már 16 évesen “nehogymá’ hálás légy...”.

2022. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 A kérdező kommentje:

#35 Nem gondolod, hogy kicsikét sértő részedről részvétlenséggel vádolni?

Én ugyanúgy támogattam, hogy hozzánk költözzön, egyáltalán nem elleneztem. Sőt, örültem neki, hogy ezek után nagyobb biztonságban él, mint egyedül.

Valamit nagyon félrértettetek, mert Mamámnak semmiféle komolyabb testi, vagy idegrendszeri, szimptómája nincs.

Képes kertészkedni, főzni, boltba menni, emellett választékos szókinccsel rendelkezik mai napig. Egy demens ember nem így viselkedne.

Régebben sem igazán fordított gondot az otthonára, ez mindig is az egyik gyengepontja volt.

A továbbiakban pedig nem kívánok veszekedni, illetve vitatkozni sem. Akinek nem adott annyi intelligenciát a sors, hogy megértse a problémámat, annak a személynek hiába érvelek.

További szép napot a gyűlölködőknek, a HASZNOS válaszokat pedig továbbra is várom. 😊

2022. jún. 2. 19:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!