Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vehetném rá Nagyanyámat...

Hogyan vehetném rá Nagyanyámat, hogy hagyjon fel az igénytelen szokásaival?

Figyelt kérdés

A 76 éves Nagymamám házába betörtek félévvel ezelőtt, ezért megengedték a szüleim, hogy hozzánk költözzön, mert az eset miatt nagyon félt egyedül lakni. Ezt én sem elleneztem, mivel úgyis volt egy szabad szobánk. Azt viszont legvadabb rémálmaimban sem sejtettem, hogy milyen igénytelenül fog viselkedni nálunk.

Rendszeresen PET palackokba pisil éjszakánként (néha nappal is), ami rettenetesen bebüdösödik reggelre, az egész folyosón elviselhetetlen húgyszag keletkezik. Nincs olyan fizikai problémája, ami indokolná, hogy ne járjon ki a wc-re. A fürdőt is rendkívül összekoszolja mindig, a kád rendszerint sáros, koszos lesz, konkrétan undorodok attól a fürdőtől, ha előtte használta.

A ruháit és a fürdést is nagyon elhanyagolja, emiatt sok esetben kibírhatatlan öregszaga van a házban. Mindenféle vackot begyűjtöget a szobájába, ami konkrétan szemét.

A közös családi étkezéseknél is rendkívül igénytelenül viselkedik, büfög, szellent, csámcsog, ami szerintem nagyon ízléstelen.

Többször is megemlítettem már neki szépen, hogy változtasson a viselkedésén, mert ez nagyon megnehezíti az együttélést. Ilyenkor mindig elkezdi a kamusírást, hogy én milyen tiszteletlen vagyok, és ilyen esetekben a szüleim is engem cs*sznek le, hogy mennyire bunkó vagyok egy idős emberrel.

A szüleim sem éppen a legigényesebb emberek, utánuk is gyakran én takarítok, ami szerintem 16 évesen nem az én dolgom lenne. De nagyanyám százszorosan túltesz rajtuk, néha már azt hiszem, hogy csak engem akar ezzel bosszantani.

Tudtommal nincsen semmiféle mentális problémája, ami megindokolná ezt a viselkedést. Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel?



2022. jún. 2. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
94%
Vegyetek szobavecet... Hú de nehéz...
2022. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
86%

“ Akinek nem adott annyi intelligenciát a sors,”


És te beszélsz gyűlölködésről, ha valaki nem ért egyet a világnézeteddel.

2022. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
69%

"Másrészt jár utánam emelt szintű családi pótlék (asztmám miatt), ami a rezsinek a felét lefedi."

Szörnyen pici lakásban lakhattok ezek szerint, ha ilyen alacsony a rezsi, hogy az emelt csp lefedi a felét. Tudod egyáltalán, hogy az mennyi? Valószínűleg fogalmad sincs. Leglább néznél utána. Kertészkedni hol szokott a mama? Panelban elég macerás, családi házatok meg nemigen lehet ilyen pöttömnyi rezsivel.

2022. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 A kérdező kommentje:
25900 Ft az emelt cs.p. összege. A rezsink összege pedig azért alacsony, mert jól szigetelő nyílászáróink vannak, illetve a fal és a födém is szigetelve lett. Ebből adódóan a fűtésszámlánk nem ugrik magasra. Tudniillik, hogy a rezsi nagyrészét, a fűtésszámla szokta kitebni, ami valóban akár a csillagos ég is lehet, de ez esetünkben nem így van. :)
2022. jún. 2. 20:55
 45/82 A kérdező kommentje:
*kitenni
2022. jún. 2. 20:56
 46/82 anonim ***** válasza:
88%

Rosszul lested ki a netről. Az emelt családi 23.300 Ft. Amit te írsz, az akkor igaz, ha egyedül nevel valamelyik szülőd. De mivel a kérdésed leírásában ezt írod "megengedték a szüleim, hogy hozzánk költözzön", ráadásul folyamatosan többes számban beszélsz róluk, ezért nem tartom valószínűnek, hogy ez igaz lenne.

Lehet az a szigetelés meg nyílászáró bármilyen hiperszuper, akkor sem lehet túl nagy ház. Családi ház esetében a 46-52 ezer forintos rezsi véleményem szerint utópia, neked nyilvánvalóan fogalmad sincs arról, hogy mi mennyi.

Nagymama meg attól függetlenül lehet demens, hogy tud kertészkedni, meg boltba menni és választékosan beszél.

Ahelyett, hogy itt rugózol rajta, és szidod szerencsétlent, beszélj a szüleiddel és a nagyival együtt, ismertesd meg velük a a már sokak által emlegetett szoba wc ötletet. Lehet, ők nem tudják, hogy van ilyen lehetőség. Hát akkor ebben csillogtasd meg a hatalmas intellligenciádat, hogy rávezesd őket egy jó megoldásra.

2022. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
76%

Nekunk csaladi hazra a rezsi 4fore:

futes 25e

Aram 6-10e

Viz 6-8e

Szoval nem utopia amit ir a kerdezo.


A net es a mobil nem rezsi 🙂

2022. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 A kérdező kommentje:

#46 A szüleim papíron elváltak évekkel ezelőtt, jogilag anyám nevel engem. Azt nem fogom kifejteni, hogy milyen okokból.

Miből veszed, hogy nem mondom nekik a szoba wc-t? Már beszéltem is velük, és jó ötletnek tartják, de most nagyanyám megvan sértődve, hogy neki erre nincs szüksége.

Egyébként lehet, hogy nektek máshogyan jött le, de én szeretem és tisztelem a Nagymamámat, viszont attól, hogy idős, még fel kell hívni a figyelmét a hibáira, hiszen a kor nem betegség, hanem állapot.

Nyilván más a helyzet, akkor ha az illető mentális, vagy fiziológiás kórállapotban szenved, de ismételve magamat, erről szó sincs.

2022. jún. 2. 21:24
 49/82 anonim ***** válasza:
96%

Tudom, off: De azért az ugye megvan, hogy a csp-vel kapcsolatban amit csinálnak, az konkrétan csalás. Attól, hogy elváltak, most együtt élnek, tehát nem, jogilag sem egyedül nevel anyukád, hanem élettársi kapcsolatban. Ez bármikor kibukhat, és az nagyon csúnya lesz, amikor a küllönbözetet vissza kell majd csengetni.

On: ne haragudj, de 16 évesen nyilván nem jelentheted ki egyértelműen, hogy a nagymamámnak nincs semmi mentális problémája. Azon egyszerű oknál fogva, hogy nem vagy orvos, és gondolom nem is került még orvos elé az egész vagyis nincs hivatalosan kimondva, hogy a mama makkegészséges. Ne haragudj, de az alapján, amit csinál és még meg is sértődik miatta, ha szóltok és nem ismeri el, hogy segítségre van szüksége, akkor egészen biztosan legalábbis elkezdődött egy leépülési folyamat.

2022. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 A kérdező kommentje:

#49 Nem azért váltak el, hogy emelt összegű családi pótlékot kapjunk, hanem korábban voltak problémáik, és akkor el is költözött apám, viszont idővel ezt rendezték.

Nem értem, hogy miért kell ezt bolygatni? Nem gondolod, hogy ez magánügy?

2022. jún. 2. 22:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!